BESTSELLERY – MAJ 2018

06.06.2018

Pora pożegnać się z najbardziej wiosennym miesiącem w roku! A wraz z pożegnaniem nadszedł oczywiście czas na comiesięczny ranking. Po jakie książki najchętniej sięgaliście w maju? Nasze zestawienie wygrywa pełna skandalu książka „Dziewczyny z Dubaju”, ale tuż za nią jest uwielbiany przez Was Remigiusz Mróz z najnowszą „Zerwą”. Podium zamyka kolejny świetny twórca kryminałów, Jo Nesbo ze swoją interpretacją największego dzieła Szekspira „Macbeth”. Uchyliliśmy Wam rąbka tajemnicy, ale na pewno chcecie poznać pozostałe tytuły. Zapraszamy zatem do lektury!

  1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej skandalicznych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek  z Polski?

  1. Zerwa, Remigiusz Mróz – przeczytaj recenzję

To piąty już tom i jednocześnie ostatni, serii kryminalnej z komisarzem Forstem.  W „Zerwie” znajdziemy  temperamentnego głównego bohatera, morderstwa na znanych tatrzańskich szlakach, którymi sami często wędrowaliśmy i zagmatwaną sprawę kryminalną. Czy uda się rozwikłać zagadkę o Bestii z Giewontu?

  1. Macbeth, Jo Nesbo – przeczytaj recenzję

Powieść Nesbo to część większego przedsięwzięcia o nazwie „Projekt Szekspir”, które zostało zainicjowane przez brytyjskiego wydawcę Hogarth Press z okazji przypadającej w 2016 roku 400. rocznicy śmierci tego wybitnego dramatopisarza. Do projektu udało się zaangażować bestsellerowych autorów, którzy podjęli się trudnego zadania napisania współczesnych wersji najbardziej znanych dzieł Szekspira!

  1. Nocna Runda, Lee Child – przeczytaj recenzję

To kolejny tom jednej z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie – po raz kolejny Lee Child nie zawodzi! Jack Reacher po rozstaniu z Michelle Chang opuszcza Milwaukee. Podczas podróży natrafia na damski sygnet szkolny West Point – uczelni, którą sam ukończył. Postanawia odnaleźć jej właścicielkę. Czy uda mu się rozwiązać zagadkę?

  1. Zrób mi jakąś krzywdę, Jakub Żulczyk

To wznowienie debiutanckiej powieści Żulczyka, esencja wczesnej twórczości jednego z najpopularniejszych młodych polskich pisarzy. Krzywda, miłość, i jeszcze gry video – czytelnika czeka szalona podróż, pełna popkulturowych odniesień. Dużo energii i talent do zestawiania słów w nieoczywiste konstrukcje, podszyte leciutkim przegadaniem.

  1. Decyzja, Charlotte Link – przeczytaj recenzję

Nowa powieść Charlotte Link to thriller, którego fabuła rozpoczyna się od podjęcia przez jednego z bohaterów fatalnej w skutkach decyzji. Bohater zostaje uwikłany w niebezpieczną intrygę, której wątki sięgają aż dalekiej Bułgarii, a splot różnych wydarzeń spowoduje, że zacznie mu grozić śmiertelne niebezpieczeństwo…

  1. Czerwony Pająk, Katarzyna Bonda

To czwarta i ostatnia już książka Katarzyny Bondy z niesamowitą detektyw i genialną profilerką Saszą Załuską. Gdy zostaje uprowadzona jej córka, okazuje się, że jej porwanie jest powiązane z zagadkowym samobójstwem byłego oficera wywiadu, w którego posiadaniu były dokumenty kompromitujące najważniejszych polskich polityków. Załuska jest gotowa na wszystko, by odnaleźć córkę. Czy jej się to uda?

  1. Bar Pod Kogutem, John Grisham

Jak się okazuje, kariera prawnicza nie dla każdego absolwenta prawa stoi otworem. Troje przyjaciół postanawia rzucić studia i pod fikcyjnymi nazwiskami założyć kancelarię. Jak się potoczą ich losy? Dowiecie się w najnowszej książce, mistrza thrillerów prawniczych, Johna Grishama – „Bar pod kogutem”.

  1. Opowiadania bizarne, Olga Tokarczuk – przeczytaj recenzję 

„Opowiadania bizarne” to dziesięć niesamowitych – jak zresztą samo słowo „bizarny“ sugeruje – opowieści.

Choć dotyczą różnych postaci, różnych czasów, rozgrywają się w różnych miejscach, czyli są po prostu różnymi historiami – łączy je jedno: nadzwyczajność . Tokarczuk sięga po rozmaite stylistyki. Zanurza się w rzeczywistość senną, osadza fabułę w historycznych czasach. Bywa przy tym szamanką, kimś kto odkrywa przed nami nieznane znaczenia. Co najważniejsze, o inności i dziwności Tokarczuk pisze w taki sposób, że staje się ona jakby oswojona, bliższa. Wybierzcie się w podróż z „Opowiadaniami bizarnymi“. Czeka Was wspaniała przygoda.

  1. Wampir z KC, Andrzej Pilipiuk – przeczytaj recenzję

Nowa książka to kolejny zbiór opowiadań (dziewięć + jedno dodatkowe), które tym razem jednak właściwie wcale nie są one ze sobą powiązane. Część historii dotyczy głównej trójki wampirów, czyli Marka, Igora i Gosi, ale pojawiają się też historie, w których odgrywają oni marginalne role, a fabuła poświęcona jest postaciom drugoplanowym, np. rodzicom, bratu czy babci młodej wampirzycy. Niektórzy bohaterowie umierają, inni zaś niespodziewanie powracają do życia, i to z przytupem. Zdecydowanie nie ma co liczyć na nudę i powtarzalność.

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora