BESTSELLERY – PAŹDZIERNIK 2018

05.11.2018

Październik minął nam bardzo szybko, ale nie obyło się oczywiście bez świetnych nowości i bestsellerów! W tym miesiącu najchętniej wybieraliście wciągający kryminał „Nie odpuszczaj” mistrza tego gatunku, Harlana Cobena. Tuż za nim uplasowała się szokująca historia „Jestem żoną terrorysty”. A trzecie miejsce należy do poradnika „Instrukcja obsługi toksycznych ludzi”. Sprawdźcie w naszym rankingu, co jeszcze znalazło się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych książek w tym miesiącu!

  1. Nie odpuszczaj, Harlan Coben przeczytaj recenzję

To wciągająca historia policjanta, który jako 18-latek tego samego dnia stracił brata bliźniaka, rzekomo potrąconego przez pociąg i dziewczynę, która zaginęła i nikt nie wie, czy żyje. Kiedy po latach odnaleziono jej odciski palców na miejscu zbrodni, Nap rozpoczyna śledztwo, które coraz bardziej łączy się z tragiczną śmiercią brata. Mamy też wątek tajemniczej opuszczonej bazy wojskowej i młodzieży próbującej rozgryźć zagadkę, co dokładnie się w niej znajduje.

  1. Jestem żoną terrorysty, Laila Shukri

To kolejna, wstrząsająca powieść autorstwa Polki, żyjącej na co dzień w krajach arabskich i ukrywającej się pod pseudonimem. Tym razem jest to opowieść o Klaudii, która podstępem zostaje zmuszona do urodzenia przyszłego terrorysty-samobójcy. Jak naprawdę wygląda brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet, o której milczy świat?

  1. Instrukcja obsługi toksycznych ludzi, Katarzyna Miller, Susan Giżyńska

Toksyczni ludzie są wszędzie – możemy ich spotkać na ulicy, w pracy, a nawet w zaciszu własnego domu. W książce dowiadujemy się zaś, jak ich rozpoznać, oraz jak skutecznie się przed nimi chronić!

  1. Z każdym oddechem, Nicholas Sparks

Nicholas Spark znów nie zawodzi! To kolejny udany romans, który czyta się jednym tchem. Hope, której nie wszystkie plany się powiodły i ma wrażenie, że tkwi w miejscu, oraz Tru, który zawsze żył, tak jak chciał, do momentu, w którym postanawia poznać swojego biologicznego ojca. Spotykają się przypadkiem w Sunset Beach i wybucha między nimi płomienny romans. Czy dadzą się ponieść uczuciom, czy jednak wygra rozsądek?

  1. Pocieszki, Katarzyna Grochola przeczytaj recenzję

Nowa książka Grocholi to zbiór 52 „pociesznych” historii o życiu, z przymrużeniem oka. Pełne wdzięku, lekkości i humoru, a przede wszystkim optymizmu. To opowieści, w których każdy znajdzie coś dla siebie!

  1. Hipis, Paulo Coelho przeczytaj recenzję

W nowej, częściowo autobiograficznej powieści, Paulo Coelho jest młodym hipisem, który marzy o tym, by zostać pisarzem. Ma długie włosy, nosi kwieciste koszule i kurtkę z naszywkami. Podróżuje po świecie, by doświadczać „nowego” i poznawać ciekawych ludzi. To nie tylko opowieść o hipisach, ale przede wszystkim ekscytująca lektura o buncie, ucieczce, wolności i poszukiwaniu siebie!

  1. Kontratyp, Remigiusz Mróz

To już 8. tom przygód Joanny Chyłki. Tym razem słynna pani adwokat zajmuje się sprawą domniemanego morderstwa dokonanego podczas wyprawy alpinistycznej na Annapurnę – jeden z najgroźniejszych szczytów na świecie. Co wydarzyło się podczas wspinaczki? Czy Chyłka odkryje prawdę?

  1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek  z Polski?

  1. Tak mi wyszło, Wacław Krupiński, Kamil Bałuk

Pierwsza książka o Zbyszku Wodeckim po jego śmierci, ukazuje dwa oblicza tego lubianego artysty: utalentowanego skrzypka i twórcę oraz showmana w popularnych programach telewizyjnych. Przeczytamy tu jego historię w dwugłosie. W reporterskiej opowieści Kamila Bałuka dowiemy się więcej o powrocie na scenę po latach milczenia. Natomiast w drugiej części, bardziej autobiograficznej opowieści, która była wynikiem rozmowy Wodeckiego z Wacławem Krupińskim na chwilę przed wybuchem „Zbyszkomanii”, znajdziemy nieco więcej intymnych szczegółów z życia naszego idola.

  1. A ja żem jej powiedziała…, Katarzyna Nosowska

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Katarzyny Nosowskiej i zespołu Hey. Książka bazuje na wideofelietonach z profilu Nosowskiej na Instagramie. Piosenkarka, a w obecnej roli autorka felietonów, udowadnia, jak ważny jest dystans do samego siebie i zaprzyjaźnienie się ze sobą.

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora