BESTSELLERY – SIERPIEŃ 2018

04.09.2018

Żegnamy już ostatni miesiąc wakacji. Po co najchętniej sięgaliście podczas gorących, letnich wojaży w sierpniu? Prym tym razem wiedzie literatura obyczajowa – nastrojowa książka Guillaume Musso „Apartament w Paryżu”, tuż za nią ulokował się jeden z Waszych ulubionych autorów – Remigiusz Mróz z powieścią „Hashtag”, podium zamyka zaś bestseller ostatnich miesięcy – „Dziewczyny z Dubaju” Piotra Krysiaka. Jak wyglądają pozostałe miejsca najpopularniejszych książek w sierpniu? Sprawdźcie sami!

  1. Apartament w Paryżu, Guillaume Musso przeczytaj recenzję

Ona, była inspektor policji, obecnie właścicielka kwiaciarni, on – samotnik i dramatopisarz. Pomyłka sprawia, że na czas pobytu w Paryżu, wynajmują ten sam dom. Trzypoziomowy apartament niegdyś należał do malarza Seana Lorenza. Obojgu niesamowicie podoba się to miejsce i żadne nie chce się wyprowadzić. Madeline i Gaspard jednak nie przypadają sobie do gustu. To co ich połączy to fascynacja malarstwem Lorenza i chęć poznania prawdy o jego śmierci i zaginięciu obrazów. Czy wspólna sprawa jednak ich zbliży?

  1. Hashtag, Remigiusz Mróz przeczytaj recenzję

Twórczości Remigiusza Mroza nie trzeba przedstawiać – jego nowość pojawiła się na podium tuż po wydaniu. „Hashtag” to nie tylko książka dla fanów social media, ale także dobrego kryminału. Jedno wyjście Tesy po przesyłkę, której się zupełnie nie spodziewała, zmienia jej życie o 180 stopni. Zaskakującego rozwoju wydarzeń nie będzie można już zatrzymać…

  1. Dziewczyny z Dubaju, Piotr Krysiak

„Dziewczyny z Dubaju” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek ostatnich miesięcy. Duże pieniądze, podróże, wielki świat. Z jednej strony modelki, artystki, finalistki konkursów piękna, z drugiej bogaci biznesmeni, arabscy książęta, ale też polscy sportowcy i artyści. Jak wyglądało życie ekskluzywnych prostytutek  z Polski?

  1. Pocieszki, Katarzyna Grochola

Nowa książka Grocholi to zbiór 52 „pociesznych” historii o życiu, z przymrużeniem oka. Pełne wdzięku, lekkości i humoru, a przede wszystkim optymizmu. To opowieści, w których każdy znajdzie coś dla siebie!

  1. Mock. Pojedynek, Marek Krajewski

„Pojedynek”, nowa część przygód Eberharda Mocka, opisuje wydarzenia z 1905 i 1906 roku. To one ukształtowały bohatera, którego znamy z wcześniejszych tomów serii. Mock zostaje wplątany w uniwersytecką intrygę i prowadzi swoje pierwsze śledztwo. W tomie tym możemy obserwować jak ze studenta rodzi się komisarz o lotnym umyśle i ostrym języku, który później będzie sobie radził z najbardziej pogmatwanymi sprawami!

  1. A ja żem jej powiedziała…, Katarzyna Nosowska

To pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów Katarzyny Nosowskiej i zespołu Hey. Książka bazuje na wideofelietonach z profilu Nosowskiej na Instagramie. Piosenkarka, a w obecnej roli autorka felietonów, udowadnia, jak ważny jest dystans do samego siebie i zaprzyjaźnienie się ze sobą.

  1. Majami. Zły pies, Artur Górski przeczytaj recenzję

Jan Fabiańczyk to policjant, szerzej znany jako Majami. Przeniknął do jednej z najgroźniejszych polskich grup przestępczych – gangu mokotowskiego i w znacznym stopniu przyczynił się do rozbicia tej grupy. Był jednym z najskuteczniejszych policjantów w Polsce. To pierwowzór słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi! Za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia z wyrokiem wyższym niż zatrzymany przez niego przestępca…

W rozmowie z Arturem Górskim opowiada o swoim życiu. Wspomina czasy, kiedy pracował jako policjant, opisuje sytuację, która doprowadziła do jego osadzenia. Opowiada o życiu w więzieniu, gdzie skazani, byli mundurowi nie są mile widziani… Poszczególne rozdziały łączą się w logiczną całość, a sytuacje opisane są w sposób naturalny i bez koloryzowania. Czytanie historii człowieka, który należał do najbardziej elitarnej i tajemniczej formacji w polskiej policji to wciągająca rozrywka!

  1. Wszystko, czego pragnęliśmy, Emily Giffin przeczytaj recenzję

Dwie historie, dwie, tak różne rodziny, które będą musiały wspólnie poradzić sobie z trudną sytuacją, która z minuty na minutę coraz bardziej się komplikuje. To też opowieść o tym, jak telefony komórkowe i media społecznościowe zmieniły nasz świat. Powieść Giffin opowiada o trudach rodzicielstwa, małżeństwa, samotnego wychowywania dzieci i kłopotach z dorastającymi nastolatkami.

  1. Outsider, Stephen King przeczytaj recenzję

„Outsider” to połączenie kryminału i thrilleru, przy którym nie sposób się nudzić. Jeśli podczas czytania wydaje Wam się, że wpadliście na odpowiedni trop, pewnie jesteście w błędzie. Ale to właśnie wyróżnia Kinga – oczywiste staje się nieoczywiste.

  1. 41 dni nadziei, Susea McGearhart, Tami Oldham Ashcraft (wydanie filmowe) przeczytaj recenzję 

„41 dni nadziei” króluje zarówno w kinach, jak i wśród wyborów naszych czytelników. Wydanie filmowe tej wzruszającej powieści od razu trafiło na drugie miejsce wśród lipcowych bestsellerów. Historia Tami i Richarda to nie standardowa walka z żywiołem, ale przede wszystkim zwycięstwo miłości nad przeciwieństwami losu. Pozycja warta przeczytania i obejrzenia.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora