BESTSELLERY – STYCZEŃ 2018

05.02.2018

Pierwszy miesiąc 2018 roku już za nami. A to znak, że czas na czytelnicze podsumowanie miesiąca! Zestawienie 10 najlepiej sprzedających się książek stycznia otwiera Harlan Coben i jego najnowsza książka „W domu”. Kolejne miejsce zasłużenie trafia do Jojo Moyes i „Ostatniego listu do kochanka”. Brąz należy do polskiego tytułu – „Połączenia odebranego” Adama Bonieckiego. A co dalej? To już musicie sprawdzić sami!

1.W domu, Harlan Coben
Dziesięć lat temu nieznani sprawcy porwali dwóch chłopców z zamożnych rodzin. Zażądali okupu, a potem zamilkli. Nie odnaleziono żadnego śladu po porwanych, przez całą dekadę ich rodziny pozostawały w bolesnej niewiedzy aż do dnia, kiedy jeden z nich niespodziewanie się odnalazł. Myron Bolitar i jego przyjaciel Win wierzą, że udało się im zlokalizować chłopaka, teraz już nastolatka. Gdzie był przez minione dziesięć lat i co wie o dniu, kiedy został porwany?

2. Ostatni list do kochanka, Jojo Moyes
Książka opowiada o pracującej w londyńskiej gazecie Ellie, która szukając inspiracji do napisania artykułu natrafia przypadkowo na ślad romansu sprzed lat. Znaleziony list, pełen jest namiętności i pasji. Intryguje Ellie na tyle, że dziewczyna postanawia odnaleźć nadawcę. Dzięki temu poznajemy historię drugiej bohaterki – Jennifer i jej romansu z Anthonym.

3. Połączenie odebrane, Adam Boniecki
Czym jest kościelny feminizm? Jak pogodzić się ze starością? Czy spowiedź może być terapią? Jak stawić opór terroryzmowi? To tylko niektóre tematy poruszane w tej książce przez ks. Adama Bonieckiego.

4. Czarownica, Camilla Läckberg
Tak to już jest, że kryminały i thrillery traktujące o jakichkolwiek przestępstwach na dzieciach wywołują mnóstwo emocji i kontrowersji. W swojej najnowszej powieści autorka przybliża nam dwa zabójstwa dziewczynek. Obie miały cztery lata, zaginęły z tego samego gospodarstwa i odnaleziono je w tym samym miejscu. Czy istnieją takie przypadki?

5. Kochaj, Regina Brett
To książka napisana z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. “Kochaj” mówi, aby kochać siebie samego, ale nie miłością narcystyczną, lecz miłością zdrową, która sprawia że jesteśmy lepszymi ludźmi. Mówi, aby kochać rodzinę z całego serca i zawsze się jej trzymać. Mówi, aby kochać przyjaciół i nieznajomych.

6. Początek, Dan Brown
„Początek” to już piąta powieść o Robercie Langdonie! Już od pierwszego tomu historie o tajemnicach kościoła, wielkich dziełach sztuki i literatury pobudzały wyobraźnię czytelników. Wszystkie części to po prostu świetna rozrywka, literatura sensacyjno-przygodowa w unikatowym klimacie, charakterystycznym dla Browna. „Początek” przenosi nas do Barcelony, gdzie Langdon wraz z Ambrą Vidal, dyrektorką muzeum Guggenheima, próbują odnaleźć hasło prowadzące do ukrytego, przełomowego odkrycia Edmonda Kirscha – zamordowanego miliardera, twórcy wynalazków i dawnego ucznia Langdona na Harvardzie. Misja jest niebezpieczna, pełna zwrotów akcji i bogactwa kulturowych odniesień.

7. Byłam kochanką arabskich szejków, Laila Shukri
To historia młodej Polki, która pod wpływem uczucia do nowo poznanego mężczyzny, wyjechała z nim do Dubaju, gdzie rozpoczął się koszmar, jakiego nie chciałaby doświadczyć żadna kobieta. Julia poznała Tarka – Syryjczyka w jednym z klubów w Polsce. Ich znajomość szybko przeistoczyła się w gorący romans. Zakochana dziewczyna tuż po przyjeździe do nieznanego miasta przekonała się o swoim błędzie. Julia dołączyła do tysięcy kobiet wykorzystywanych przez bogatych arabskich szejków. Ta historia porusza do głębi!

8. Biografia Anny Przybylskiej, Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki
Łobuziara z urodą nastolatki i głosem Jana Himilsbacha, w zasadzie nie musiała niczego grać. Pojawiła się w polskim kinie znikąd i od razu stała się fenomenem: przed kamerą bardziej naturalna od szkolonych aktorek, utożsamiała „polski sen lat 90.” – była idealną dziewczyną z sąsiedztwa, która trafiła na okładki magazynów i do telewizji w szczytowych godzinach oglądalności. Ania Przybylska została „Królową Serc” w kraju, w którym ludzie sukcesu – zwłaszcza „piękni i młodzi” – nigdy nie mają łatwo

9. Cudowny chłopak, R.J. Palacio
Ta wzruszająca, ale jednocześnie zabawna historia, została uznana za najlepszą książkę dziecięcą 2012 roku, była numerem jeden na liście bestsellerów New York Timesa i Amazona! Opowiada o Auguście – inteligentnym, dowcipnym chłopcu, który z powodu zmutowanego genu ma zdeformowaną twarz. Ma dziesięć lat, a już przeszedł 27 operacji… Wychowywany przez kochających rodziców i siostrę, musi zmierzyć się z rówieśnikami i starszymi uczniami, ponieważ rozpoczyna naukę w szkole i to od razu w piątej klasie. Spotyka się z wykluczeniem, uprzedzeniami i podłością, ale także dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Piękna, pouczająca książka o pragnieniu miłości i akceptacji, o sile przyjaźni i tolerancji.

10. Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski
Zygmunt Miłoszewski w „Jak zawsze” zaprasza nas do zabawy. Mamy okazję wyobrazić sobie jak pokierowalibyśmy swoim życiem, gdybyśmy otrzymali od losu drugą szansę! Taką właśnie otrzymują główni bohaterowie – Ludwik i Grażyna. Małżeństwo z bardzo długim stażem cofa się o pięćdziesiąt lat, ale oboje pamiętają wszystkie przeżyte wspólnie chwile. Swoje doświadczenia i zdobytą wiedzę próbują wykorzystać tak, by polepszyć swój los. Muszą ratować także Polskę, bo okazuje się, że trafili do rzeczywistości, w której historia naszego kraju potoczyła się zupełnie inaczej… Ta pełna ironii komedia zapewni Wam sporo zabawy w świąteczne dni!

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora