#BOOKTRENDY 3 NOWOŚCI NA LUTY, KTÓRYCH NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ

29.01.2019

Luty obfituje w książkowe hity. Absolutnym numerem 1 będzie biografia Michelle Obamy. To jednak nie wszystko, czego możesz się spodziewać. Znajdzie się coś dla fanów mrocznych opowieści, a także historii z życia i szpitalnego korytarza wziętych. Zobacz, co na pewno znajdziesz na naszych półkach w przyszłym miesiącu!

„Becoming. Moja historia” Michelle Obama

Mówi się, że za sukcesem mężczyzny zawsze stoi silna kobieta. Choć można się spierać odnośnie zasadności tego stwierdzenia, to nie ma wątpliwości, że w przypadku prezydenckiej pary Obamów, jest to prawda. Michelle to kobieta silna, niezależna i ambitnie dążąca do osiągnięcia swojego celu. Dlaczego sama nie wstąpiła do polityki? Wybrała inną drogę. Przez całą karierę stała u boku prezydenta, wspierała go. Mimo to, wygrywała w rankingach popularności z własnym mężem.

Biografię uznano za bestseller na długo zanim trafiła do sprzedaży. Co jest takiego w Michelle, że każdy chce ją poznać bliżej? Przekonaj się o tym!

„Pozwól mi wrócić” B.A. Paris

Żyjemy w złotych czasach thrillerów, powstają niemal jak grzyby po deszczu. Na szczęście autorzy trzymają dobry poziom. Miłośnicy tego gatunku mogą liczyć na nowość również w lutym. „Pozwól mi wrócić” to kolejna powieść B.A. Paris, autorki bestsellerowych thrillerów „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”. Bohaterami są Fin i Layla – młodzi, zakochani ludzie, którzy wyjeżdżają na wakacje. Layla znika tam bez śladu. Po dziesięciu latach Fin zaręcza się z inną kobietą. Jednak przeszłość zaczyna do niego wracać – dostaje sygnały, które mogą sugerować, że Layla żyje.

Książka pełna jest tajemnic, niedomówień i zwrotów akcji, od których aż kręci się w głowie. Czy matka 5 córek, pedagog z wykształcenia pracująca przez wiele lat jako nauczycielka i autorka książek dla dzieci w jednym potrafi pisać mroczne thrillery? B.A. Paris po raz kolejny udowadnia, że tak!

„W czepku urodzone” Weronika Nawara

Niezauważane, niedoceniane, często dostają rykoszetem od sfrustrowanych pacjentów, traktowane jako dodatek do lekarzy – tak wygląda codzienność polskich pielęgniarek. Mimo tego ciągle decydują się na tę pracę, zostają przy niej i uważają, że to piękny zawód. Weronika Nawara, pielęgniarka z wykształcenia i pasji, przybliża uroki i bolączki tego zawodu. Poprowadzi cię po szpitalnym korytarzu, aby pokazać, jak naprawdę wygląda życie pielęgniarek.

„Jestem pielęgniarką, jaka jest twoja supermoc?” tak mówi o sobie autorka. Ujawniając kulisy powstawania książki pisze „Uśmiechnęłam się jakieś milion trzysta czterdzieści pięć razy podczas rozmów, czytania fragmentów, pisania. Kilkadziesiąt razy miałam ściśnięte gardło i nie mogłam wykrztusić z siebie kolejnego pytania. Miałam świeczki w oczach. Zgadzałam się z moimi rozmówcami, a czasem w środku gotowałam. W końcu powstała ona – moja książka.” Sprawdź, czy w tobie książka również wyzwoli takie emocje.

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

Michelle Obama, „Becoming. Moja historia”. Agora. Warszawa 2018.

B.A. Paris, „Pozwól mi wrócić”. Wydawnictwo Albatros. Warszawa 2019.

Weronika Nawara, „W czepku urodzone”. Wydawnictwo Otwarte. Kraków 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora