CO ROZGRZEJE CIĘ W JESIENNE WIECZORY? BOOKTRENDY NA PAŹDZIERNIK!

26.09.2019

Jedni, aby rozgrzać się w jesienny wieczór, sięgają po gorący romans. Inni chwytają za mrożący krew w żyłach thriller i dla równowagi otulają się ciepłym kocem. Jaki jest Twój sposób na przetrwanie wietrznych i mroźnych październikowych nocy? Sprawdź #booktrendy na październik i wybierz własny sposób na ogrzanie zmarzniętego ciała i ducha.

Tess Gerritsen „Kształt nocy”

Uciekasz, aby znaleźć spokój i… trafiasz w jeszcze gorsze miejsce. Czy może być coś bardziej przerażającego? Przekona się o tym Ava Colette, która chcąc uciec od swojej tragicznej przeszłości, przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka w stanie Maine. Jednak okazuje się, że to małe miasteczko nie jest oazą spokoju – doszło w nim do szeregu niewyjaśnionych morderstw, a mieszkańcy skrywają mroczne tajemnice. Czy Ava będzie kolejną ofiarą? Aby tego uniknąć, musi sama podjąć śledztwo.

Tess Gerritsen karierę lekarską zamieniła na pisanie. I to z jakim skutkiem. Sam Stephen King uznał ją za najciekawszą autorkę w swoim gatunku – „lepszą od Cooka, Palmera, a nawet Michaela Crichtona.” Chcesz poznać mistrzynię amerykańskiego thrillera? Koniecznie sięgnij po tę książkę.

Charlotte Link „Poszukiwanie”

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie czternastolatka, alarm wszczyna policja. Kiedy ginie kolejna młoda dziewczyna, alarm wszczyna już całe miasto. Policja czuje presję, aby jak najszybciej rozwiązać sprawę, w mediach aż huczy o mordercy z wrzosowisk. Jednak jak rozpocząć śledztwo w sprawie dramatu, który z pozoru nie ma ani początku, ani końca?

Charlotte Link wie, jak zasiać w człowieku niepokój i wzbudzić przerażenie. Jeśli szykujesz się do przeczytania tej powieści, przygotuj ciepły koc, wygodny fotel i kubek rozgrzewającej herbaty, bo zmrozi ona krew w twoich żyłach!

Jakub Żulczyk „Czarne słońce”

Wielka Polska, w której rządzi Ojciec Premier, odgrodzona murem od dogorywającej Europy, gdzie każdy Inny jest Wrogiem – to marzenie niejednego. Na szczęście to tylko fikcja w wykonaniu Jakuba Żulczyka. Okrutna, wywrotowa i, jak zapewne powiedzą niektórzy, antypolska powieść to tak naprawdę niezwykle głęboko humanistyczna opowieść o duchowej przemianie. Jest zderzeniem wielu literackich gatunków od thrillera, przez kryminał noir, po powieść drogi i dramat psychologiczny. Rodzi się tylko jedno pytanie – czy opisane w niej wydarzenia to tylko fantazja autora?

Janusz Leon Wiśniewski „Koniec samotności”

Po serii mrocznych, mrożących krew w żyłach tytułów szykujcie się na rozgrzanie. W październiku na rynek trafi bowiem kontynuacja jednej z najbardziej poruszających powieści o miłości, książki, która stała się fenomenem. “Koniec samotności” to dalsze losy postaci znanych nam z „Samotności w sieci”, a właściwie syna głównej bohaterki.

Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich zażyłość jest jeszcze bardziej gorąca niż relacja łącząca poprzednią parę. Czy ten związek ma w ogóle szansę na zaistnienie? Co będzie działo się za grubymi murami klasztoru? Koniecznie sprawdź i sięgnij po tę książkę.

 

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Storei Virgin. Polecamy!

 

Tess Gerritsen „Kształt nocy”. Przeł. Jerzy Żebrowski. Albatros. Warszawa 2019

Charlotte Link „Poszukiwanie”. Przeł. Dariusz Guzik. Sonia Draga. Katowice 2019

Jakub Żulczyk „Czarne słońce”. Świat Książki. Warszawa 2019

Janusz Leon Wiśniewski „Koniec samotności”. Wielka Litera. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora