CZYTAJ MROZA LATEM! RECENZJA NAJGORĘTSZEGO THRILLERA „HASHTAG”.

13.08.2018

Tesa. 117 kg wagi, 171 cm wzrostu. Dziewczyna dość często rozważa samobójstwo, a nadwaga jest tylko jednym z powodów. Nienawidzi opuszczać swojego mieszkania. Jednak gdy pewnego dnia otrzymuje powiadomienie o przesyłce, której nie zamawiała, gotowej do odbioru w paczkomacie, ciekawość zwycięża… Tak rozpoczyna się „Hashtag”, najnowszy kryminał Remigiusza Mroza!

5b35f4a63682f

Dalej wypadki toczą się szybko, a fabuła z każdą stroną robi się coraz bardziej zawiła i intrygująca! Tesa jest pewna, że sms to pomyłka. Jednak zaraz po wyjęciu przesyłki z paczkomatu okazuje się, że o pomyłce nie może być mowy. Ktoś na pudełku napisał „Tesa”. Tylko najbliżsi tak ją nazywali, dla pozostałych była Teresą. Zawartość przesyłki jest co najmniej dziwna. Zawiera kartkę A4, na której widnieje napis „Tesa, #apsyda” oraz miniaturową, kamienną czaszkę. Po powrocie do domu Tesa zaintrygowana przesyłką, rozpoczyna śledztwo, które prowadziją do Twittera. Pod wskazanym # jest tylko jeden wpis i zdjęcie dziewczyny. Po powrocie z pracy dołącza do niej mąż, Igor, i ku wielkiemu zdumieniu obojga, rozpoznaje dziewczynę ze zdjęcia oraz miejsce, w którym zostało zrobione.

Okazuje się, że kobieta studiowała na tej samej uczelni co oni i pewnego dnia po prostu zaginęła bez wieści. Tesa i Igor poznali się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Warszawie, czyli tzw. „Koźmińskim”. Od studiów minęło siedem lat. Para wspólnie ułożyła sobie życie, stworzyła własny świat. Jak się miało okazać już wkrótce, od chwili odebrania przesyłki, nie będzie on już ani spokojny, ani bezpieczny…

Powieść rozpoczyna się bardzo ciekawie. Mróz ma zawsze świetne pomysły na fabułę i tak jest i tym razem. Akcja dzieje się współcześnie, tradycyjnie pisarz nawiązuje do aktualnych wydarzeń, obala stereotypy, porusza kwestie społeczne. Jednak przede wszystkim „Hashtag” to rasowy kryminał! Jest zagadka, tajemnica i dwoje ludzi, którzy muszą ją rozwikłać. Mróz niejeden raz zwodzi czytelników i daje popis swojej nieograniczonej wyobraźni. Warto przeczytać!

 

Książkę kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora