DŁUGI WEEKEND SIERPNIOWY BEZ KSIĄŻKI NIE BĘDZIE UDANY!

10.08.2017

Jedyną rzeczą lepszą od spędzenia długiego weekendu na czytaniu jest spędzenie go na czytaniu na trawie, plaży czy w hamaku. Długi sierpniowy weekend daje taką możliwość. Jeśli weźmiesz do ręki książkę, zapewniamy, że komary zostawią Cię w spokoju i nie spadnie ani kropla deszczu!

Jednak ostrzegamy, że historie, które przygotowaliśmy wciągają i nie będziesz mógł przestać przewracać kolejnych stron.

drfes     Moyes_Wewspolnymrytmie_500pcx

Przede wszystkim warto sięgnąć po dwoje znakomitych autorów Moyes i Musso. Te optymistyczne romanse z morałem cieszą czytelników na całym świecie. „Dziewczyna z Brooklynu” Guillaume Musso to tradycyjnie u tego pisarza powieść pełna wątków i mistrzowsko wykreowana historia. Główne postacie to para, Raphaël Barthélémy – pisarz kryminałów i Anna Becker – lekarka. Za trzy tygodnie mają zostać małżeństwem, jednak Raphaël chce wpierw poznać owianą tajemnicą przeszłość narzeczonej. Swoją dociekliwością sprawia, że Anna znika, a on zaczyna zagłębiać się w jej przeszłość. „We wspólnym rytmie” Jojo Moyes opowiada historię dwóch dziewczyn. Natasha jest ambitną, młodą prawniczką, która rzuca się w wir pracy, by zapomnieć o nadchodzącym rozwodzie. Sarah jest 14-latką, która po tym, gdy jej jedyny opiekun – dziadek, trafia do szpitala, zostaje sama. Pewnej nocy los łączy je ze sobą. To powieść o pasji, zagubieniu i podążaniu za marzeniami.

0ca909173a

„Rubinowe zbiory” Tessy Afshar także opowiadają o losie kobiety. Sara żyje w starożytnej Persji w 457 roku przed Chrystusem. Ma 12 lat i sama uczy się czytać i pisać. Ojciec zupełnie nie zwraca na nią uwagi po śmierci żony. Dziewczynka dzięki zdobytym umiejętnościom, trafia na królewski dwór, gdzie pełni funkcję skryby królowej. Niebezpieczny świat dworskich intryg diametralnie zmienia jej życie. Dzięki tej powieści zanurzysz się w egzotycznym klimacie.

9CE9DEC5C17EF7745FD729E1A44A234A     harry-hole-tom-11-pragnienie-b-iext48156946     328541_oszukana_627

Thriller „Zapisane w wodzie” Pauli Hawkins to również historia o kobietach, ale klimat tej powieści jest zupełnie inny – mroczny i zagadkowy. Poznasz historię sióstr Nel i Juli oraz tajemniczego, owianego złą sławą Rozlewiska, gdzie od lat giną kobiety. To świetnie napisana powieść badająca zakamarki ludzkiej psychiki. Mocnych wrażeń dostarczy Ci powrót Harry’ego Hole’a w „Pragnieniu” Jo Nesbo. Harry wraca do pracy w policji, gdy w mieście zaczyna szaleć psychopata. Jeśli masz ochotę na śledzenie nierównej gry kolejnego seryjnego mordercy z detektywami, koniecznie sięgnij po tą książkę. To wyrazisty kryminał, którego długo nie zapomnisz! W innym stylu, ale równie klimatycznie i mrocznie pisze Charlotte Link. „Oszukana” opowiada o śledztwie policjantki, która postanawia samodzielnie rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa swojego ojca. Jej historia łączy się z drugim wątkiem powieści – Jonas Crane wraz z rodziną wyjeżdża na wieś, chce odciąć się od świata, bo grozi mu wypalenie zawodowe. Nieświadomie naraża rodzinę i siebie na niebezpieczeństwo. Po tej książce możesz spodziewać się świetnie nakreślonych postaci, rosnącego z każdą stroną napięcia i zaskakującego zakończenia.

czarna-madonna-b-iext50123312     d_3913    płomienna-korona-okładka

Jeśli trzy kryminały to za mało, na dokładkę polecamy coś mocniejszego! Horror Remigiusza Mroza „Czarna madonna”, którego treść zgłębia mało znane aspekty religii chrześcijańskiej. Demony, egzorcyści, opętania i krucjaty tworzą przerażający klimat. Dynamiczna fabuła opowiada o pierwszych wiekach chrześcijaństwa i kulcie Matki Boskiej, znikających samolotach, świętych obrazach i dziwnych paranormalnych wydarzeniach. Jeśli wciągnął Cię klimat nadprzyrodzonych zjawisk, warto zagłębić się jeszcze bardziej w fantastyczny świat. Apokaliptyczny klimat panuje w „Mrocznej wieży” Stephena Kinga. „Roland” to pierwsza część liczącej 8 tomów serii o tajemniczym rewolwerowcu, który przemierza zniszczony świat w poszukiwaniu tytułowej wieży. Na swojej drodze spotyka szalonych ludzi, zamieszkujące podziemia mutanty oraz pochodzącego z Ziemi chłopca – Jake`a. „Mroczna wieża” to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga! Warto po niego sięgnąć przed obejrzeniem ekranizacji, która swą premierę będzie miała już 11 sierpnia. Magię znajdziesz także w „Płomiennej koronie” Elżbiety Cherezińskiej. Tu historia i przygoda miesza się z pradawnymi wierzeniami. W ostatnim tomie trylogii „Odrodzone Królestwo” znów śledzimy losy Władysława Łokietka, Rikissy, arcybiskupa Świnki i jego następców. Kobiety Starej Krwi i Starcy Siwobrodzi wplątują się w wydarzenia. Dodatkowo państwu zagrażają Krzyżacy. Los Polski jest jednak w dobrych rękach.

lawa-przysieglych-b-iext34494521 (1)

Powrotem do rzeczywistości będzie prawniczy thirller „Ława przysięgłych” Johna Grishama. To powieść oparta na faktach. Emocje szybują wysoko, bo stawka o którą toczy się gra jest najwyższa! Wdowa po nałogowym palaczu, winą za śmierć męża obarcza producenta papierosów. Proces zamienia się w wielkie widowisko. Wszystko zależy od ławy przysięgłych – dwunastu mężczyzn i kobiet. Grisham krok po kroku przedstawia brutalną walkę koncernów tytoniowych i prawników. „Ława przysięgłych” uważana jest za jeden z najlepszych tytułów autora. Świetny, charakterystyczny styl pisarza sprawia, że czytając ma się wrażenie jakby akcja działa się na naszych oczach.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora