(DŁUGI) WEEKEND Z AUTORAMI

25.04.2024
autorzy na majówkę

Majowy weekend spędzamy w towarzystwie mężczyzn. Sami nas do tego zachęcili, wydając trzy tytuły, które znajdziecie w dziale „nowości”.

WOLSKI NA TROPIE
Wampir, Wojciech Chmielarz

wampir wojciech chmielarzNajpierw coś z dreszczykiem. I to jakim! Serwuje sam Wojciech Chmielarz, mistrz kryminalnych opowieści, który powieścią „Wampir” otwiera gliwicki cykl z detektywem Dawidem Wolskim.

Od razu powiedzmy, że Wolski nie jest to miłym gościem. Niecierpliwy, lubi szybką forsę, a poza tym święty spokój. Wolelibyśmy na swojej drodze takiego człowieka nie spotkać.

Co innego zetknąć się z takim bohaterem. Chmielarz doskonale wiedział, co robi.

Sprawa, którą się zajmuje Wolski, dotyczy tajemniczego samobójstwa wchodzącego w dorosłość Mateusza. Jakie były motywy tej śmierci, skoro nie było zbyt wielu powodów, by dwudziestolatek miał się targnąć na swoje życie? A jednak! Pierwsze odkrycia Wolskiego to dopiero początek piramidy zdarzeń i personaliów, jakie odkrywać będzie detektyw.
Lektura idealna na dłuższy weekend.

 

MIŁOŚĆ NA ZABÓJ
Furia, Alex Michaelides

furia alex michaelidesWynosimy się z Polski i przenosimy na Cypr. Brzmi nieźle, prawda? Owszem. Zwłaszcza, że na prywatnej greckiej wyspie należącej do osamotnionej eks-gwiazdy filmowej zapowiada się relaksujący czas.

W grupce dawnych przyjaciół nie wszystkie sprawy, jak się okaże z czasem, zostały rozwiązane. To będzie tylko początek coraz bardziej niepokojących zwrotów akcji. Przyjemny i beztroski weekend zamieni się w koszmarny ring dla niebezpiecznych emocji.

„Furia” to kolejna książka autora bestsellerowej „Pacjentki”, Alexa Michaelidesa. Tony Parsons porównał „Furię” do dzieł Hitchcocka i Christie. Lepszej rekomendacji chyba być nie może.

 

DŁUGI CIEŃ WOJNY
Skóra, Curzio Malaparte

skóra curzio malaparteI wreszcie kolejna książka Curzio Malaparte, włoskiego pisarza, dyplomaty, korespondenta wojennego, który przypomniał o sobie polskim czytelnikom trzy lata temu opowieścią „Kaputt”.

Akcja wydanego właśnie dzieła „Skóra” rozpoczyna się w roku 1943 w Neapolu ogarniętym wojennymi zniszczeniami. Żywe ludzkie ciało jest tam mniej warte niż martwe zwierzę z targu w Londynie czy Nowym Jorku. To sprzyja różnym nadużyciom. I pokazuje spektrum ludzkich słabości.

„Skóra” to wstrząsająca, momentami kontrowersyjna i wieloznaczna opowieść. Malaparte maluje przed naszymi oczami wizje niemal apokaliptyczne, budzące odrazę i grozę. W tle majaczą zaś pytania wręcz filozoficzne: o porządek moralny czy cenę sprawiedliwości.

Mocna, warta uwagi proza.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Wampir”, Wojciech Chmielarz, Wydawnictwo Marginesy 2024
„Furia”, Alex Michaelides, Wydawnictwo W.A.B 2024
„Skóra”, Curzio Malaparte, Wydawnictwo W.A.B 2024

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora