DOCEŃ INTELEKT KOBIETY, PODARUJ JEJ KSIĄŻKĘ (NIE TYLKO) NA DZIEŃ KOBIET

06.03.2020

W przeszłości paczka kawy, nowe rajstopy i goździk w ręce rozwiązywał sprawę prezentu na Dzień Kobiet. Dziś mamy dużo większe możliwości, aby docenić kobiety w dniu ich święta, ale co za tym idzie, dużo większe dylematy. Jeśli nie wiesz, jaki prezent sprawić 8 marca (ale nie tylko!) swojej mamie, żonie, dziewczynie czy przyjaciółce, mamy gotową podpowiedź – kup książkę.

Dobra powieść to dobry pomysł na prezent dla absolutnie każdej kobiety. Bez względu na to, czy znasz ją od lat, czy poznałeś kilka dni temu, czy jest ci bliska, czy łączą cię z nią wyłącznie formalne sprawy, taki prezent sprawi jej przyjemność. Zostaje tylko dylemat, jaką książkę kupić. Wybór jej ogromny, więc najlepiej w Dzień Kobiet kierować się jednym kluczem – wybierz książki napisane dla kobiet przez kobiety.

1. Trochę strasznie, trochę mrocznie – B.A. Paris

Choć swój debiut miała w 2016 roku, to już została okrzyknięta nową mistrzynią thrillera psychologicznego. To, co wyróżnia jej książki, to po pierwsze dotykanie tematów ważnych, często bardzo trudnych i dla wielu niewygodnych, jak choćby problem przemocy domowej, ukazanej w książce “Za zamkniętymi drzwiami”. Autorka wielokrotnie mówiła o tym, że po wydaniu powieści otrzymała dziesiątki listów od czytelniczek, które miały siłę zawalczyć o swoje prawa i wyrwały się z domowego piekła.
Drugim ważnym punktem wspólnym dla jej książek są wyjątkowe postacie kobiece, o których pisze. To wokół ich losów toczy się akcja, to ich życie jest tematem przewodnim. Kobiety, które kreuje B.A. Paris, są bardzo różne, ale wszystkie mają ogromną siłę i determinację do walki o to, co dla nich najważniejsze.
Pisarka jest mistrzynią budowania napięcia, tworzenia intryg, zaskakujących zwrotów akcji. Lubi igrać z czytelnikiem i wodzić go za nos. Oprócz tego dodaje bardzo istotny czynnik psychologiczny. To dlatego powieści B.A. Paris są dobrym pomysłem zarówno dla miłośniczek thrillerów, jak i dla tych, które nigdy po ten gatunek literacki nie sięgały.

Przeczytaj również recenzje książek B.A Paris NOWA MISTRZYNI THRILLERA PSYCHOLOGICZNEGO – B.A.PARIS

2. Miłość, która wszystko zwycięża – Katarzyna Michalak

Wybór tej autorki nie jest przypadkowy. Dlaczego? Ponieważ jej książki nadal są najczęściej czytanymi książkami w Polsce. Autorka wyprzedza w zestawieniu najpopularniejszych pisarzy takich autorów, jak Stephen King, Nora Roberts czy Paulo Coelho. Można więc zaufać wyborowi tysięcy polskich czytelniczek i czytelników.
Książki Katarzyny Michalak są pełne emocji. Autorka pisze o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie oraz o walce o marzenia. Przekazuje pozytywne wibracje, udowadnia, że zawsze można znaleźć wyjście z najgorszej nawet sytuacji. Ale to, co jest najważniejsze dla opisywanych przez Katarzynę Michalak historii, to absolutna, niezachwiana wiara w siłę miłości.
Jeśli kobieta, którą chcesz obdarować, jest niepoprawną optymistką, stuprocentową romantyczką i miłośniczką pozytywnych zakończeń, książka Katarzyny Michalak będzie jedynie słusznym wyborem.

Przeczytaj również recenzje książek Katarzyny Michalak GORĄCE ROMANSE ZDARZAJĄ SIĘ NIE TYLKO LATEM

3. Tylko fakty – Justyna Kopińska

Tak zaangażowanych, poświęconych dla sprawy dziennikarzy jak Justyna Kopińska, można szukać ze świecą. Czytając jej reportaże możemy mieć pewność, że o danej sprawie dowiadujemy się wszystkiego, czego można się było dowiedzieć. Jeśli coś miało wyjść na jaw, ta dziennikarka na pewno to odkryje. Justyna Kopińska to bowiem mistrzyni reportażu. Pisze o rzeczach trudnych, odwiedza miejsca przerażające, wysłuchuje traumatycznych historii. Nie boi się dotykać spraw, od których inni trzymają się z daleka. Jest głosem słabych i bezbronnych, dzięki niej wielu skrzywdzonych dostało szansę na sprawiedliwość. Młodzi pacjenci ze szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim czy podopieczni domu dziecka sióstr Boromeuszek w Zabrzu dzięki niej zostali usłyszani.
Justyna Kopińska nie pisze po to, by wywołać sensację. Mówi wyłącznie o faktach, przekazuje tylko sprawdzone informacje. Jej reportaże mają sens, mają swój cel.
Książki Justyny Kopińskiej to wybór dla tych kobiet, które nie boją się trudnych tematów a jednocześnie chcą walczyć o lepszy świat.

Przeczytaj również recenzje książek Justyny Kopińskiej CO Z TĄ POLSKĄ? REPORTAŻE ZE ŚRODKA EUROPY

4. Niezłomne kobiece charaktery – Charlotte Link

Portalkryminalny.pl napisał, że to autorka niemieckich powieści w brytyjskim stylu. Co to dokładnie oznacza? Mówi nam to tyle, że to pisarka, która lubi mieszać gatunki literackie i sięgać po nietypowe połączenia. Pisze zarówno thrillery, ale także powieści obyczajowe. Jednak cechą, która łączy wszystkie jej książki, jest bardzo dokładny profil psychologiczny postaci, które opisuje. Charlotte Link bowiem skupia się na człowieku, jego słabościach i mocnych stronach, burzliwych emocjach, zawiedzionych nadziejach i ambitnych planach. Co więcej, bardzo często sięga po postacie kobiece, pokazując ogromną siłę i determinację, jaka w nich drzemie. Czytając powieści o niezwykłych kobietach, które potrafią walczyć o swoje marzenia, można nabrać wiary we własne możliwości.
Powieści Charlotte Link trafią w gusta kobiet lubiących różnorodność. W jej repertuarze znajdziesz zarówno trzymające w napięciu thrillery, historyczne sagi, jak i namiętne romanse.

Przeczytaj również recenzje książek Charlotte Link BURZLIWE CZASY, BURZLIWE UCZUCIA

5. Porady nie od parady – Katarzyna Miller

Katarzyna Miller wie, jak żyć i co więcej tą wiedzą lubi się dzielić. Zna instrukcje niemal każdego człowieka stąpającego po ziemi, wie, jak być kobietą i nie zwariować oraz dlaczego kochance męża warto kupić kwiaty. I choć to wszystko brzmi nieco ironicznie, to ironii nie ma tutaj ani trochę. Choć już poczucia humoru i dystansu do świata znajdzie się sporo.
Katarzyna Miller jest psycholożką z ogromnym doświadczeniem. Ma za sobą trzydzieści parę lat praktyki terapeutycznej, indywidualnej, małżeńskiej i grupowej, a do tego przeprowadziła mnóstwo warsztatów rozwojowych dla kobiet. Taka wiedza zobowiązuje, ale też daje jej prawo, aby uczyć innych życia – świadomego, szczęśliwego i… nie nazbyt poważnego. Bo czego jak czego, ale dystansu do siebie Katarzyna Miller uczy najbardziej.
Kobiety, które nastawione są na samorozwój i jednocześnie cenią sobie poczucie humoru, z przyjemnością przyjmą prezent w postaci jednej z książek Katarzyny Miller.

Przeczytaj również recenzje książek Katarzyny Miller CO JEST LEPSZE OD SZCZĘŚCIA? ŚWIADOME ŻYCIE. ODKRYWAJ SIEBIE Z KSIĄŻKAMI KATARZYNY MILLER!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora