DWA KRYMINAŁY NA ZIMĘ | „Samotna noc” Charlotte Link i „Fałszywe intencje”, Mike Omer

27.01.2024
dwie książki na zimę fałszywe intencje samotna noc

Dwa mrożące krew w żyłach kryminały. Co je łączy? Wątek mrocznej przeszłości, która wdziera się w teraźniejszość; psychologiczne gry, napięcie i zbrodnie. Oto „Samotna noc” Charlotte Link i „Fałszywe intencje” Mike’a Omera.

Samotna noc, Charlotte Link

samotna noc charlotte linkAnna Carter jedzie właśnie polną drogą. Wokół śnieg, mróz i ciemność. Nic dziwnego, że czuje się przeraźliwie samotna i ogarnia ją niepokój. Jej pocieszeniem staje się czerwony samochód, który pojawia się przed nią. Teraz nie jest już sama. Nagle jednak prowadząca samochód kobieta zatrzymuje się, a do środka wsiada mężczyzna. Odjeżdżają. Niby nic nadzwyczajnego, ale Annie przypominają się wszystkie obejrzane do tej pory kryminały. Wmawia sobie, że to nieuzasadniony lęk, a w porannym słońcu wszystkie strachy znikną…

Niestety, następnego dnia okazuje się, że kobieta z czerwonego auta została zamordowana, a znalezione na miejscu zbrodni odciski palców prowadzą do śledztwa sprzed lat. Wtedy zginął otyły nastolatek. Znana z serii detektyw, Kate Linville, próbuje odpowiedzieć na pytanie, co łączy te dwie zbrodnie oprócz śladów?

Charlotte Link snuje swoją opowieść w mroku. Możemy poczuć przerażające zimno i dreszcze niepokoju. Otacza nas ciemność i… nienawiść. Bo to ona napędza ten świat. A kiedy już myślimy, że sprawa nam się rozjaśnia, autorka zaskakuje nas niespodziewanym zwrotem akcji.


Fałszywe intencje, Mike Omer

fałszywe intencje mike omerAbby Mullen chwyta lornetkę i zagląda przez okno do wnętrza szkoły. W powiększonych szkłach widać wyraźnie pistolet przytknięty do skroni jej córki, Sam. Serce podchodzi jej gardła, ale nie ma czasu na emocje. Snajper czeka na znak. A ona musi zdecydować czy prowadzić negocjacje z porywaczem. Od jej działań zależy życie nie tylko Sam, ale też innych zakładników.

Najgorsze jest to, że dramat który rozgrywa się teraz przed jej oczami, budzi w niej wspomnienia z przeszłości. Abby dziś jest negocjatorką policyjną, ale w dzieciństwie udało jej się uciec z masakry sekty. Z tą traumą nie zdążyła sobie poradzić, nie udało jej się pociągnąć sprawców do odpowiedzialności. A teraz okazuje się, że porywacze, nazywający siebie Watchers, są powiązani z kultem. Czy uda jej się pokonać emocje i odkryć o co chodzi ich przywódcy? Czy Sam i inne dzieci ocaleją?

Mike Omer świetnie buduje napięcie. Jest klaustrofobicznie, jest naprawdę „gęsto”. Podczas czytania wstrzymujemy oddech. To zdecydowanie lektura dla ludzi o mocnych nerwach!

ZNAJDŹ IDEALNĄ KSIĄŻKĘ POD NASTRÓJ >>>>

wyszukiwarka pomarańczowa

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
„Samotna noc”, Charlotte Link, Sonia Draga 2023
„Fałszywe intencje”, Mike Omer, Świat Książki 2023

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora