DWIE KSIĄŻKI, DWIE HISTORIE, JEDNA AUTORKA

31.08.2021
nora roberts recenzja bury

Czy da się połączyć ze sobą romans, thriller i powieść obyczajową? Komuś początkującemu to połączenie pewnie nie wyszłoby najzgrabniej. Jednak Nora Roberts od lat robi to doskonale. Miksowanie gatunków stało się jej znakiem rozpoznawczym. Nie bez powodu jej książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie i za każdym razem trafiają na listę bestsellerów „New York Timesa”. Co sprawia jednak, że książki Nory Roberts nie nudzą się i zawsze przyciągają uwagę czytelników? Unikalność historii. Bo choć autorka jest jedna, to historie zawsze są różne i za każdym razem intrygujące.

Błękitny dym, Nora Roberts

Ogień, żar, dym – to słowa, które mogą nieść zarówno pozytywne, jak i negatywne skojarzenia. Czasem równoznaczne są z miłością, gorącym, namiętnym uczuciem, które wciąga bezgranicznie. Czasem natomiast jest to żywioł, który trawi i niszczy to, co najważniejsze. Obydwa te stany doskonale poznała w swoim życiu Catarina Hale.

„Nie pomyślała wcale o ludziach, nie pomyślała nawet o tych wszystkich rzeczach: o obrazkach na ścianie i taboretach, o serwetach na stole i wielkich piekarnikach. Myślała jedynie o ogniu, o jego blasku i ryku, jaki wydawał”.

Reena w wieku 11 lat była świadkiem pożaru rodzinnej pizzeri. Tylko dzięki jej spostrzegawczości budynek nie spalił się doszczętnie. Wtedy to dziewczynę zafascynował ogień i postanowiła, że zostanie oficerem śledczym do spraw podpaleń. Dzięki ogromnej pracy i wytrwałości spełniła swoje marzenie. W ten sposób jej życie na stałe związało się z ogniem. Jednak żar i dym pojawiają się nie tylko w pracy Catariny. Na jej drodze bowiem staje mężczyzna imieniem Bo, z którym połączy ją płomienny romans. Niestety, Reenie nie jest dane cieszyć się beztroskim uczuciem. Na horyzoncie zjawia się ktoś, kto chce się jej pozbyć, a osoby jej bliskie nagle znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Co zrobi Reena? Czy będzie w stanie przeciwstawić się szaleńcowi terroryzującemu jej najbliższych? Jak potoczy się relacja z Bo?

Powieść „Błękitny dym” to wciągająca historia o żywiole, który potrafi trawić i niszczyć, ale też napędzać do działania. Ogień ma w sobie bowiem ogromną siłę, która przyciąga i fascynuje. Nie zawsze jednak jest to zdrowa fascynacja…

Dziedzictwo dobra, Nora Roberts

dziedzictwo dobra nora roberts

Mówi się, że historia lubi się powtarzać. A może to ludzie lubią powtarzać historię?

Adriana Rizo jako mała dziewczynka przeżyła koszmar – własny ojciec usiłował ją zabić. Matka zdołała ją uratować, jednak wydarzenie to na zawsze już ukształtowało dziewczynę.

„Bawiła się tak przez dwadzieścia minut. Ostatnie niewinne dwadzieścia minut jej życia”.

Jednak dzięki sile swojego charakteru i wytrwałości, osiągnęła sukces zawodowy i spokój w życiu prywatnym. Kroczy drogą sukcesów zapoczątkowaną przez matkę. Jednak w pewnym momencie tę sielankę przerywa list, który zawiera wiersze z pogróżkami. Matka bagatelizuje sprawę, ponieważ sama ma podobne doświadczenia. Jednak na jednym liście się nie kończy. Z czasem przesyłki stają się coraz częstsze i coraz bardziej przerażające. Czy nieznajomy poprzestanie tylko na poezji? Kto stoi za listami? Jaki ma to związek z jej matką?

Na te pytania znajdziecie odpowiedź w powieści „Dziedzictwo dobra”. To doskonała propozycja zarówno dla fanów Nory Roberts, jak i dla tych, którzy dopiero zapoznają się z jej twórczością. Ciekawa fabuła z elementami thrillera, dobrze rozrysowane postacie, wielowątkowość historii i, oczywiście, wątek miłosny. Czego chcieć więcej? Te tak charakterystyczne dla Nory Roberts elementy znajdziecie i w jej najnowszej powieści.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Nora Roberts „Błękitny dym”. Świat Książki. Warszawa 2021
Nora Roberts „Dziedzictwo dobra”. Świat Książki. Warszawa 2021

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora