DWÓCH WYBITNYCH SPORTOWCÓW Z PASJĄ O ALPINIZMIE I KOLARSTWIE!

16.05.2018

Wystarczy jeden cieplejszy dzień, by na ulicach pojawiło się więcej biegaczy i rowerzystów. Coraz więcej osób ceni sobie sportowe emocje i endorfiny po porządnym treningu. Jak pokonywać własne słabości i wciąż podnosić sobie poprzeczkę? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książkach napisanych przez tych, którzy w swoich dziedzinach osiągnęli wszystko!   

 rowerem-na-szczyt-trenuj-z-majka-b-iext52578663

Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką, Maja Włoszczowska, Karolina Oponowicz

Maja Włoszczowska, mistrzyni świata i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, wraz z Karoliną Oponowicz, dziennikarką i mamą dwóch młodych kolarek, napisały wspólnie książkę o kolarstwie górskim.

Maja w książce udziela przede wszystkim odpowiedzi na pytania, które najczęściej słyszała od swoich kibiców, ale „Rowerem na szczyt” to także kompendium wiedzy o MTB i źródło drogocennych porad Mai dotyczących treningów, diety, regeneracji oraz trybu życia sportowca. Dzięki książce poznacie wiele różnych aspektów związanych z wyczynowym uprawianiem jazdy na rowerze. Sporo jest tu informacji o profesjonalnym sprzęcie, konkurencjach kolarskich i rodzajach rowerów. Dowiecie się także dlaczego kolarstwo to sport drużynowy, co trzeba zrobić przed długim wyjazdem rowerowym, poznacie również trasy MTB w Polsce.  Książkę wzbogacają liczne zdjęcia oraz infografiki pokazujące m.in. budowę roweru, elementy peletonu, wygląd trasy wyścigu olimpijskiego, a także prezentujące schematy ćwiczeń i różne techniki jazdy. Sportsmenka opowiada również anegdoty z życia zawodowego, przedstawia inne zawodniczki oraz opisuje rywalizację i przyjaźń między nimi. Sezon na wycieczki rowerowe już się zaczął, dlatego szczególnie warto zajrzeć do rozdziału „Rowerzysta w ruchu drogowym”.

Informacje zebrane w poradniku będą przydatne nie tylko dla tych, którzy kochają jazdę na rowerze lub planują udział w zawodach, ale dla wszystkich, którzy cenią aktywny tryb życia!

skazany-na-gory-2018-400x602

Skazany na góry, Denis Urubko

Denis Urubko to wybitny kazachski wspinacz, który ma na swoim koncie wiele wejść na szczyty siedmio i ośmiotysięczne. Zdobył Koronę Himalajów bez użycia tlenu, uzyskał tytuł Śnieżnej Pantery po zdobyciu pięciu siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego, jest także rekordzistą biegu na Elbrus.

Dla Denisa Urubki opisywanie swoich górskich doświadczeń to przeżywanie własnych przygód wciąż od nowa. Opowiadania to zbiór szkiców i notatek napisanych na przestrzeni wielu lat. Piętnaście opowiadań tworzy chronologiczny zapis jego górskiej kariery. Wraz z autorem cofamy się do najdawniejszych czasów, kiedy alpinista był młodym mężczyzną i zdobywał swoje pierwsze doświadczenia. W kolejnych rozdziałach poznajemy szczegóły wypraw na himalajskie ośmiotysięczniki: Mount Everest i K2, a na końcu relację z Elbrus Race.

„Skazany na góry” to przede wszystkim subiektywne spojrzenie autora na alpinizm. Przez strony książki przewija się mnóstwo postaci, przede wszystkim słynnych nazwisk ze świata himalaizmu. Denis opowiada o swoich treningach i przygotowaniach do sportowych wyczynów, dzieli przeżyciami i emocjami, które towarzyszyły mu podczas wspinaczki.

Książkę wzbogacają opisy Kazachstanu, Ałma-Aty i innych ciekawych miejsc oraz zdjęcia, które pokazują piękno gór, a także wysiłek jakiego wymaga ich zdobywanie. To lektura obowiązkowa dla zafascynowanych wspinaczką oraz tych, którzy kochają góry i cenią ludzi, którzy żyją pasją i wciąż przekraczają granice swoich wytrzymałości.

Po lekturze wymienionych książek trudno usiedzieć w miejscu! Dlatego, nawiązując do słów Urubki „…to jest właśnie szczęście – podążanie za marzeniem, bycie sobą! Dlatego dalej, Przyjaciele, niech każdy podąża za własną przygodą!”, życzymy Wam jak najwięcej ruchu i pozytywnych sportowych doświadczeń.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora