DZIENNIKARZE PISZĄ KSIĄŻKI! SPRAWDŹ ICH POMYSŁY NA FABUŁĘ…

27.02.2018

Coraz częściej zdarza się, że dziennikarze próbują swoich sił w pisaniu powieści. Niedawno swoją premierę miały książki znanej dziennikarki telewizyjnej i redaktora naczelnego popularnego tabloidu. Sprawdźcie, co siedzi w głowach dziennikarzy, co jest im bliskie i porusza na tyle, by napisali o tym książkę!

toksyna

Toksyna, Sławomir Jastrzębowski

Książka autorstwa Sławomira Jastrzębowskiego, dziennikarza i redaktora naczelnego „Super Expressu”, nie jest powieścią, którą każdy przeczyta z przyjemnością. Książkę reklamuje Patryk Vega, który już z okładki deklaruje, że na jej podstawie nakręci serial. Historia opowiedziana przez Jastrzębowskiego to idealny materiał na scenariusz serialu dla ego reżysera, ponieważ nawiązuje klimatem do typowego dla Vegi gangsterskiego stylu. Opisywane wydarzenia mają miejsce w Warszawie. Pierwszoplanowy narrator ma na imię Sławciu, co od razu narzuca skojarzenie z samym autorem, który podobno wplótł w fikcję autentyczne historie ze świata polityki, mediów i show biznesu. Sławciu to wpływowy, zamożny mężczyzna, współwłaściciel agencji PR. Jest hedonistą, mizoginem, seksoholikiem, narkomanem i homofobem… Jego zachowanie wzbudza odrazę. Powieść pełna jest wulgaryzmów, przemocy i seksu. Sam autor podkreśla, że tego typu język to świadomy zabieg. Słownictwo nie do zaakceptowania, odpowiada równie nieakceptowalnej rzeczywistości, którą autor opisuje. Książka kusi, by ją przeczytać, a gdy już się zacznie wciąga, bo kolejne wydarzenia są na tyle szokujące, że ciekawi nas co jeszcze autor wymyślił!

Rogalska_Gra-w-kolory_500pcx 

Gra w kolory, Marzena Rogalska 

Marzena Rogalska jest znaną i lubianą dziennikarką, a jej nowa książka różni się diametralnie od twórczości Jastrzębowskiego! „Gra w kolory” to kolejna po „Wyprzedaży snów” powieść o Agacie. W życiu nie ma chyba nic gorszego, niż strata bliskiej osoby, a właśnie w takiej sytuacji znajduje się główna bohaterka. Przy pomocy dodających jej otuchy przyjaciół powoli staje na nogi i próbuje rozpocząć życie na nowo. Agata stara się odnaleźć wewnętrzny spokój i pogodę ducha. Zdobywa się na odwagę, by wrócić do najsmutniejszych wspomnień i rozliczyć się z przeszłością – tajemnicami i sekretami sprzed lat. Obserwujemy jej wewnętrzne dojrzewanie. Bohaterka zaczyna rozumieć, że do szczęścia potrzebna jest pełna akceptacja oraz zrozumienie samego siebie. Stopniowo w jej życiu pojawia się nadzieja na lepsze jutro. Marzena Rogalska stworzyła kolejną, pełną optymizmu opowieść o sile przyjaźni, miłości rodzicielskiej i odnajdywaniu siebie.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora