Dziewczyny, które zabiły Chloe, Alex Marwood

11.01.2016

Jeden dzień. 25 lat temu. Trzy dziewczynki. Jedna z nich została zamordowana, a losy dwóch pozostałych z dnia na dzień całkowicie zmieniły się.

Co się wtedy wydarzyło i jak doszło do tragedii? – nie wiemy. Dzień, w którym zginęła Chloe, poznajemy przez całą książkę. Wydarzenia nie pojawiają się chronologicznie, sami musimy łączyć je ze sobą i składać godzina po godzinie.

Jedna z bohaterek to dziewczynka z bogatego domu, która wiedzie życie „księżniczki”. Życie drugiej jest kontrastowo inne – żyje w biedzie, otoczona złą sławą najgorszej rodziny we wsi… Jak to możliwe, że ich drogi się połączyły? Czy wszystko jest takie jakie wydaje się na pierwszy rzut oka? Powoli wsłuchując się w dziewczęce rozmowy odkrywamy prawdę…

Kirsty pracuje jako dziennikarka, Amber zarządza ekipą sprzątającą wesołe miasteczko w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej. W mieście giną młode dziewczyny – przyjeżdżają na wakacje, z których żadna już nie wróci. Losy bohaterek przecinają się ponownie, gdy szukająca materiałów do artykułu Kirsty spotyka dziewczynę, która znalazła ostatnie ciało –Amber. Czy ciekawość zwycięży strach? Czy tak bardzo chcą wiedzieć jak potoczyły się losy tej drugiej, że zaryzykują spotkanie? Spotkanie, które pomoże im zrozumieć, wybaczyć, zapomnieć, a może wręcz przeciwnie, zniszczy wszystko co mają?

Im bardziej poznajemy świat bohaterek, tym trudniej polubić którąkolwiek z nich. Życia zbudowane na kłamstwie, wokół wszystko jest inne, niż się wydaje na początku. Fałszywe przyjaźnie, tajemnice, przemoc. Wesołe miasteczko, które ma cieszyć swoich gości, od zaplecza straszy.

Dziewczyny, które zabiły Chloe,

Alex Marwood

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora