Elita czy patologia? | Żony Konstancina, Ewelina Ślotała

10.11.2022
żony konstancina recenzja ewelina ślotała

Wydaje się, że pieniądze dają wolność. Można mieć wszystko na skinienie palcem. Spełnić swoją każdą, nawet najbardziej szaloną zachciankę. Wypad do Paryża prywatnym samolotem na zakupy? Proszę bardzo. Kolejny luksusowy samochód, który stanie obok naszego Bugatti, Lamborghini i Bentleya? Nie ma problemu. Sky is the limit. Ale okazuje się, że pieniądze to nie wolność, a zniewolenie. Brak możliwości decydowania o sobie, podporządkowanie się ścisłym regułom, wytrzymywanie upokorzeń, zdrad a nawet przemocy… Ile potrafią znieść żony najbogatszych ludzi w Polsce, aby nie wypaść z gry? Jaka jest prawdziwa cena luksusu? Dowiecie się tego czytając “Żony Konstancina” Eweliny Ślotały.

Życie, jak z bajki… a może koszmaru?

żony konstancina ewelina ślotałaOglądamy ich życie w telewizji. Wyobrażamy sobie, jakby to było żyć ich życiem. Być może nawet nieraz przyśni nam się, że jesteśmy nimi. O kim mowa? O najbogatszych ludziach w Polsce. O tych, którzy mieszkają w domach za 20 milionów, w ich garażach stoi nie jedno a kilka luksusowych samochodów, ubierają się we włoskich czy francuskich butikach, a na rękach noszą zegarki Patek Philippe. Zamienić się choć na jeden dzień z kimś takim — brzmi kusząco, prawda? Tak… dopóki nie przekonamy się, co kryje się za drzwiami domów ze złotymi klamkami i marmurowymi podłogami.

Ile kosztuje żona?

Ewelina Ślotała bez cenzury opisała rzeczywistość najbogatszych ludzi w Polsce, z których spora część mieszka w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Tu swoje rezydencje mają politycy, celebryci oraz biznesmeni. Tutaj, w jasno ustalonej hierarchii i według sztywnych zasad, wiodą życie bogaci mężczyźni i ich piękne (lub upiększone) żony.

Autorka książki “Żony Konstancina” pokazuje, jak naprawdę wygląda ich życie. Ten pozorny raj to tak naprawdę opakowane w diamenty piekło. Szczególnie dla kobiet. Rolą żony jest bowiem wyglądać idealnie, słuchać i służyć mężowi i w niczym mu nie przeszkadzać. Póki kobieta trzyma się zasad – może liczyć na dobre traktowanie. Każde jednak odstępstwo szybko i brutalnie zostanie ukarane.

Fikcja bardzo bliska prawdy

Prywatne doświadczenia Eweliny Ślotały są podobne. Jako żona biznesmena, niezwykle bogatego i wpływowego człowieka, szybko przekonała się jaka jest prawdziwa cena życia w luksusie. Awantury, znęcanie psychiczne, pobicia — to koszt, jaki poniosła. Ona sama znalazła siłę, aby zerwać kontakty z tym środowiskiem i przede wszystkim wyprowadzić się od męża. To dlatego może teraz o tym opowiadać. Jednak za zamkniętymi drzwiami opływających w złoto domów nadal dzieje się piekło. Dlatego postanowiła wspierać kobiety, ofiary przemocy domowej.

Ewelina Ślotała drastycznie i boleśnie zrywa kamuflaż, za jakim ukrywają się elity. Pokazała, jaka patologia i moralny upadek ukryty jest pod stertą pieniędzy i brylantów.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Ewelina Ślotała „Żony Konstancina”. Prószyński i S-ka. Warszawa 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora