GORĄCE ROMANSE ZDARZAJĄ SIĘ NIE TYLKO LATEM

07.11.2019

Czy wiesz, co w jesienne wieczory lepiej sprawdzi się niż ogrzewanie? To proste romantyczne opowieści. Nic tak nie rozgrzewa ciała i serca, jak książki o miłości. Jeśli w dodatku są nietypowe, okraszone nutką dramatu, niepokoju i zwrotów akcji, masz pewność, że temperatura w otoczeniu wzrośnie! Zobacz, po jakie romanse sięgnąć, aby nie dopadły cię jesienne chłody.

Katarzyna Michalak „Marzycielka”

Katarzyna Michalak to jedna z najbardziej poczytnych autorek w Polsce. W raporcie TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” zajęła pierwsze miejsce wśród pisarzy, których książki były najczęściej czytane w 2015 roku. Wyprzedziła takich autorów, jak Stephen King czy Nora Roberts. Śmiało można więc powiedzieć, że jej powieści przyczyniły się do wzrostu poziomu czytelnictwa w naszym kraju. Jednak nie jest to jedyny pozytywny wpływ autorki na nasz naród. Można wysunąć tezę, że jej książki przyczyniły się do wzrostu poziomu… romantyzmu w Polsce. Nikt bowiem lepiej, niż Katarzyna Michalak, nie pisze o kobiecych  pragnieniach, marzeniach i uczuciach.

Marzycielka” to opowieść o stracie i samotności. Ewa Kotowska przeszła wiele w swoim życiu, nieraz miała złamane serce. Jednak los jest dla niej jeszcze bardziej okrutny i pozbawia ją wszystkiego – ukochanego mężczyzny i najbliższych przyjaciół. Teraz dopiero doświadczyła prawdziwej samotności. Jednak Katarzyna Michalak nie byłaby sobą, gdyby nie dała nam nadziei na happy end. Los, dotąd tak okrutny, ma dla Ewy bowiem parę niespodzianek. Czy Ewa zdobędzie się na odwagę, aby sięgnąć po szczęście? Sięgnij po książkę i sprawdź to!

Laura KneidlJednak mnie kochaj”

Traumatyczne doświadczenia na długo w nas pozostają. Sprawiają, że nie potrafimy patrzeć w przyszłość z nadzieją i otwartością. Zamykamy się przed tym co nowe, nieznane. Boimy się poznawać ludzi, zaufać im. Jednak na dłuższą metę nie da się tak żyć. Przychodzi moment, w którym  chcemy komuś zaufać, zbliżyć się do kogoś. Pytanie, czy to się opłaca?

Takich samych uczuć doświadcza Sage, kiedy przyjeżdża na studia do Melview w Nevadzie. Choć jest młoda i zdolna, to jej życie studenckie dalekie jest od pełnej imprez, nowych znajomości i przelotnych związków uczelnianej rzeczywistości. Nie ma pieniędzy, śpi w samochodzie, stroni od ludzi, a mężczyzn omija z daleka. Koszmary z przeszłości nie dają jej spokoju. Życie na szczęście uśmiecha się do niej, kiedy poznaje April, swoją bratnią duszę. Dziewczyny zaprzyjaźniają się, a Sage odzyskuje radość życia. Zbliża się nawet do brata April, Luci, który, choć z pozoru jest przystojnym zdobywcą kobiecych serc, w środku okazuje się zranionym wrażliwcem potrzebującym bliskości. Wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku, do czasu… Podczas świątecznych, błogich dni przeszłość jeszcze raz pokazuje swe złowrogie oblicze.

Jednak mnie kochaj” nie jest prostą, miłosną historią. To nieco mroczna opowieść o ludziach. Znajdziesz tutaj sporo niepokoju, lęku i trudnych emocji. Ale jest i miejsce na przyjemne doznania 😉 Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy do Sage uśmiechnie się los, koniecznie sięgnij po tę książkę. Wypieki na twarzy gwarantowane.

K.A. Figaro „Zranione uczucia”

Prosty układ nigdy nie jest prosty. Nie zakłada bowiem uczuć, które nie są zależne od nas, nie poddają się ludzkiej kontroli. Nie wzięła tego pod uwagę Łucja. Godząc się na niezobowiązujący związek z Dymitrem, oparty na namiętności i seksie, nie sądziła, że zakiełkuje w niej nadzieja na coś więcej. „Zatraciłam się w mężczyźnie, którego potrzebowałam jak powietrza. Był dla mnie wszystkim tym, co dobre i co złe, cholernym tlenem, bez którego nie istniałam.” Jednak, jak to zwykle bywa, jej miłość jest nieodwzajemniona. Dymitr nie chce bowiem dopuścić do siebie uczuć, odsuwa je, blokuje. Sprawę, i tak już niezbyt prostą, komplikuje pojawienie się Igora. Jego szczere uczucia do Łucji sprawiają, że kobieta gubi się w tym wszystkim. Ale to nie wszystko, co przygotowała dla nas autorka! Los stawia na drodze Łucji i Dymitra niespodziankę tak ogromną, że całe ich życie przewraca się do góry nogami.

Miłość, namiętność, rozstania i powroty – tego na pewno nie zabraknie Ci podczas lektury książki „Zranione uczucia”. Ale jeśli liczysz na słodkie love story, ociekające cukrem i lukrem, mocno się zaskoczysz. Ta książka to odejście od schematów, jakie znasz z romantycznych powieści. Masz ochotę się o tym przekonać?

 

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

Katarzyna Michalak „Marzycielka”. Wydawnictwo Mazowieckie. Warszawa 2019

Laura KneidlJednak mnie kochaj”. Przeł. Joanna Grzelak. Wydawnictwo Jaguar. Warszawa 2019

K.A. Figaro „Zranione uczucia”. Lipstick Books. Warszawa 2019

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora