INDIE, EGIPT, ARKTYKA? W TO LATO MOŻESZ BYĆ WSZĘDZIE!

27.07.2017

To co uwielbiamy robić w wakacje, to podróżować! Gdybyśmy mogli, to pewnie całe dwa miesiące przeznaczylibyśmy na wakacyjną przygodę. Niestety… rzadko kto, ma taką możliwość. Nie ma sensu się tym przejmować, lepiej sięgnąć po książki i dzięki nim oraz swojej wyobraźni, przemieszczać się w najodleglejsze krainy. Z tymi trzema książkami na pewno nie będziecie się nudzić!

d_3909

Faraon, Wilbur Smith

Mieszkający obecnie w Londynie pisarz, urodził się w Afryce na terenie dzisiejszej Zambii. Młodość spędził w Zimbabwe, następnie przeniósł się do Afryki Południowej. Dzięki swojemu pochodzeniu potrafi doskonale oddać w książkach klimat Afryki, zna jej historię, problemy dawne i obecne.  Kontynent ten stanowi inspirację także dla cyklu egipskiego, którego „Faraon” jest szóstym tomem. Historyczno-przygodowy cykl przybliża nam fascynującą historię starożytnego Egiptu. „Faraon” rozpoczyna się ofensywą na miasto Luksor, podczas której faraon Tamose zostaje śmiertelnie raniony, ale jego doradca, znany z poprzednich części – Taita, walczy dalej i nie poddaje Egiptu. Radość ze zwycięstwa nie trwa jednak długo, pojawia się bowiem nowy faraon – najstarszy syn Tamosego, Utteryk, który wtrąca Taitę do więzienia…To zapowiedź doskonałej przygody! Smith ma bardzo obrazowy sposób pisania, z łatwością przenosimy się w egzotyczny świat i porywającą akcję.

pobrane

Lodowa pułapka, Clive Cussler

Clive Cussler to mistrz powieści przygodowych. „Lodowa pułapka” to jedna z książek autora, w której głównym bohaterem jest Dirk Pitt. Razem z nim wybieramy się na Północny Atlantyk, gdzie amerykański patrol Straży Wybrzeża znajduje uwięziony w górze lodowej statek, który okazuje się zaginionym okrętem szpiegowskim. Dirk dociera do jego wnętrza, ale na pokładzie dokonuje makabrycznego odkrycia, które staje się zaledwie wstępem do rozwikłania zagadki. Historia zabiera nas w chłodne regiony świata, m.in. Islandię, która jest tu bardzo dobrze opisana. Powieść napisana jest z przymrużeniem oka, w stylu Jamesa Bonda. Główny bohater to wysportowany przystojniak, bogaty i pewny siebie, który sam z sukcesem przeciwstawia się przestępcom. Świetna, trzymająca w napięciu historia, która jest idealną, lekką lekturą wakacyjną 🙂

shantaram-b-iext43469051

Shantaram, Gregory David Roberts

Książkę napisał Australijczyk, który przez wiele lat przebywał w Indiach. Ukrył się tam po ucieczce z więzienia, do którego trafił po serii napadów na banki. Jego życie przypomina doskonały scenariusz filmowy. Początkowo Roberts mieszkał w bombajskich slumsach, następnie został żołnierzem mafii, a także walczył z Armią Czerwoną w Afganistanie. W Indiach nawiązał szereg przyjaźni, pomagał biedakom, poznał Karlę – miłość swojego życia. To niezwykle barwna i dynamiczna lektura, ale nie pozbawiona refleksji i poszukiwań sensu życia. Jest bardzo interesująca także dlatego, że odsłania różne kulisy życia w Bombaju, zwłaszcza w jego najbiedniejszych dzielnicach. Czytamy o kulturze, historii i religii Indii, które są pełne kontrastów. „Shantaram” to wielowątkowa powieść napisana z rozmachem, osiemset stron robi wrażenie, ale nie zniechęcajcie się grubością książki, bo stanowi ona niezapomnianą przygodę, o której pamięta się jeszcze długo po przeczytaniu.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

logotypy_cw

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora