Kalendarze – rok z pozytywnymi myślami!

28.12.2015

Aforyzmy, cytaty, złote myśli – cytowani są filozofowie, gwiazdy, pisarze, a nawet celebryci. Dziś cytaty są wszędzie. Zawładnęły mediami społecznościowymi, są często wykorzystywane jako element  dekoracji wnętrz, od kilku lat wypełniają także kalendarze i notesy. Nowy Rok to zwykle moment kiedy tworzymy plany, marzymy i pozytywnie patrzymy na to, co czeka nas w przyszłości. Wybór wśród kalendarzy, w których poza datą i miejscem na notatki, znajdziemy inspiracje jak dobrze przeżyć każdy dzień w roku, jest duży. Możesz spędzić rok z dobrymi myślami Beaty Pawlikowskiej, lub „Rok inspirujących podróży” Martyny Wojciechowskiej, my polecamy „Twój dziennik” Reginy Brett.

Regina Brett jest dziennikarką, felietonistką piszącą od 1986 roku. Za felietony otrzymała wiele nagród, była też dwukrotnie nominowana do nagrody Pulitzera w dziedzinie reportażu. Swoje spostrzeżenia najpierw publikowała w formie felietonów, a gdy okazało się, że zostały odebrane z niezwykłym entuzjazmem przez czytelników, zebrała je i wydała w formie książek. Książki „Bóg nigdy nie mruga” i „Jesteś cudem” cieszyły się ogromną popularnością w Polsce.

Lekcje zawarte w książkach odzwierciedlają to, czego dziennikarka nauczyła się podczas swojego życia – trudnego dzieciństwa, bycia samotną matką, poszukiwania odpowiedniego partnera w życiu, czy walki z rakiem piersi. Pokazują także to, czego autorka nauczyła się od czytelników podczas trzydziestu lat pracy jako dziennikarka. Są to więc autentyczne i szczere przemyślenia autorki napisane na podstawie własnych i cudzych doświadczeń.

Wydany przez Reginę „Twój dziennik – 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” został napisany specjalnie dla polskich czytelników, a lekcje zainspirowane są dwukrotnym pobytem pisarki w Polsce. „Twój dziennik” napisany został w formie 12 lekcji na 12 miesięcy. Na początku kalendarza znajdują się skrótowe kalendarze na lata 2016 – 2020, na kolejnych stronach nie ma już nazw dni tygodnia, ani roku. Kartki zawierają rysunki, cytaty z książek Reginy i miejsce na własne zapiski. Dzięki takiej formie można go używać przez kilka lat, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Każdy doświadczył w życiu momentów, kiedy wszystko rozwijało się nie po naszej myśli, właśnie na takie chwile warto mieć „Twój dziennik” pod ręką.

Przykładowe cytaty:

„Wszyscy robimy to samo. Różnica polega na tym, jak to robimy”.

„Nie oddawaj innym pilota do swoich emocji”.

„Życie to szalona, cudowna podróż. Panuje w nim chaos, później przychodzi spokój, a potem wszystko zaczyna się od nowa. Sekret polega na tym, by cieszyć się tą przejażdżką”.

Zainspiruj się!

Regina Brett,

Twój dziennik

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora