KIEDY BUDZI SIĘ W TOBIE MROK…| „PACJENT”, JASPER DEWITT

30.07.2021
pacjent bury

Mówi się, że strach ma wielkie oczy. Jeśli tak jest naprawdę, to po przeczytaniu tej książki Wasze oczy nie będą zamykały się przez długie tygodnie… „Pacjent” to lektura dla osób o mocnych nerwach, kochających adrenalinę i jednocześnie potrafiących oddzielać fakty od fikcji. Nikt bowiem nie uśnie spokojnym snem po przeczytaniu historii człowieka, który od 20 lat mieszka w szpitalu psychiatrycznym, a do jego pokoju boi się wchodzić nawet najbardziej doświadczony personel…

pacjent dewittMrok czarniejszy od nocy

Joe – bo tak mówią o nim wszyscy – trafił do szpitala psychiatrycznego mając 6 lat… i nigdy już z niego nie wyszedł. Historia jego zaburzeń psychicznych jest owiana tajemnicą, nikt nie chce o nim rozmawiać, nikt nawet nie wie, co mu właściwie jest. Personel ma zakaz wchodzenia do jego pokoju, robią to tylko specjalnie do tego celu wyznaczeni ludzie. Mówi się o nim, jako o groźnym szaleńcu, niebezpiecznym potworze, który w doskonały sposób potrafi manipulować ludźmi.

Jednak Parker, młody, wykształcony lekarz, który rozpoczął pracę w tamtejszym szpitalu, jest głuchy na dobre rady i podejmuje się próby leczenia Joe. Sięga do jego historii choroby, próbuje podjąć terapię. Zamiast jakiejkolwiek odpowiedzi, pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości, zarówno dotyczących samej choroby Joe, jak i zachowania dyrekcji szpitala czy postawy rodziców pacjenta. Parker zaczyna żałować, że zignorował rady personelu, jednak jest już za późno. Lekarz został wciągnięty w niebezpieczną grę, która wywróci nie tylko jego medyczną wiedzę, ale również i życie do góry nogami. Czy wyjdzie z niej cało czy polegnie, tak jak inni przed nim?

Debiut literacki najwyższych lotów

„Pacjent” to niezwykła historia, trzymająca w napięciu od początku do końca, przyprawiająca o gęsią skórkę niemal na każdej stronie. Połączenie ze sobą elementów kryminału, thrillera i horroru skumulowana na 230 stronach groza, strach i dreszcz w jednym. Takiej dawki emocji w jednej książce dawno nie było! Aż dziwne, że to debiut literacki (Jasper DeWitt jest blogerem, który spełnił swoje marzenie o napisaniu powieści). Historia bowiem jest nietuzinkowa, ciekawa i pełna niespodzianek. To doskonała propozycja dla miłośników palpitacji serca i skoków ciśnienia.

Można się zastanawiać, czy opisana w powieści historia jest prawdziwa, czy to tylko efekt wyobraźni autora, który miał przykuć uwagę czytelników. Jednak czy to ważne, skoro lektura wywołuje tak silne emocje? Poza tym po przeczytaniu tej książki wolałoby się wierzyć, że takie rzeczy nie dzieją się naprawdę…

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Jasper DeWitt „Pacjent”. Agora. Warszawa 2021

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora