KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, CZYLI #BOOKTRENDY NA MARZEC

04.03.2020

Marzec to bezsprzecznie miesiąc kobiet. 8 marca celebrują swoje święto wszystkie panie w Polsce. To doskonała okazja, aby uczcić Dzień Kobiet dobrą literaturą z kobietami w roli głównej. Znajdziesz tu zarówno romanse, jak i thrillery, a to wszystko będzie okraszone sporą dawką dobrego humoru!

B.A. Paris „Dylemat”

Rodzinne tajemnice, skrywane od lat sprawy, zapomniane sekrety, które wychodzą niespodziewanie na jaw – to tematy, które zawsze przykuwają uwagę. Jeśli pisze o nich B.A. Paris, autorka uwielbianych na całym świecie kryminałów, to masz pewność, że nie będą to tylko tanie sensacje, a przemyślane, wywołujące ciarki na plecach historie.
Czterdzieste urodziny Liv zapowiadają się wyjątkowo hucznie. Będą tam wszyscy, na których jej zależy, oprócz jej córki. Ale z tej sytuacji akurat Liv się cieszy… Dlaczego matka nie chce widzieć na swoich urodzinach własnej córki? Jaki sekret chce wyjawić jej ojcu? Dowiesz się tego sięgając po powieść „Dylemat” B.A. Paris.

Tanya Valko „Arabski książę”

Cena, jaką trzeba zapłacić za wygodne, dostatnie życie, bywa wysoka. Klatka bowiem, nawet jeśli jest z przysłowiowego złota, to i tak całkowite poddanie się decyzjom innej osoby, nawet jeśli jest nim książę, bywa bardzo niebezpieczne. Czy bogactwo i rutyna są silniejsze od naturalnego pragnienia wolności?
Jeśli chcesz poznać dalsze losy kobiet z rodu Salimich – Doroty i jej dwóch córek, sięgnij po powieść „Arabski książę”. Tanya Valko jak nikt inny zna arabską kulturę i mentalność, pracowała bowiem w Libii, a obecnie od lat mieszka w Arabii Saudyjskiej. Świat arabskich szejków, bogatych mężczyzn i podporządkowanych im kobiet nie mają przed nią tajemnic.

Jacek Galiński „Kratki się pani odbiły”

To już trzecia książka Jacka Galińskiego z serii o szalonej emerytce Zofii Wilkońskiej. Tym razem oglądamy jej świat zza krat, ponieważ nietuzinkowa staruszka trafia do więzienia. Zamiast użalać się nad swym losem, stara się ten los nagiąć do własnych potrzeb. Więzienie jest dla zawziętej staruszki niczym innym, jak sceną walki o godne i lepsze życie.
Jeśli znasz tę wyjątkową kobietę, możesz się domyślać, że będzie tam sporo intryg, niespodziewanych zwrotów akcji i ogrom dobrego humoru. Bo cięty język i dystans do świata to broń Zofii Wilkońskiej, której nie zawaha się użyć.

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

B.A. Paris “Dylemat”. Przeł. Magdalena Słysz. Albatros. Warszawa 2020
Tanya Valko “Arabski książę”. Pruszyński i S-ka. Warszawa 2020
Jacek Galiński “Kratki się pani odbiły”. W.A.B. Warszawa 2020

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora