KRYMINALNA ZAGADKA | Do trzech razy śmierć, Jenny Blackhurst

20.03.2024
do trzech razy śmierć jenny blackhurst recenzja

To miał być thriller od Jenny Blackhurst, bo taka była umowa. Tymczasem autorka zrobiła woltę i stworzyła kryminał-zagadkę. Czy opłacało się podjąć ryzyko?

KLĘSKA URODZAJU

do trzech razy śmierć jenny blackhurstTess Fox pracuje w policji i marzy o awansie. Do tego potrzebuje pokonać konkurencję i, oczywiście, wielkiej sprawy kryminalnej. Ma dość „prostych” zabójstw. Pewnego dnia okoliczności jej sprzyjają. Tylko ona może odpowiedzieć na wezwanie do morderstwa i robi to zanim zwierzchnicy (i rywal) się zorientują.

Na miejscu szybko zdaje sobie sprawę, że ta sprawa nie będzie tylko wyzwaniem zawodowym. Coś łączy tę zbrodnię z jej sekretem sprzed lat i siostrą – genialną oszustką.

Tess nie ma wyjścia, włącza siostrę do śledztwa. Teraz ma na głowie nie tylko niełatwą sprawę, ale też trudne relacje rodzinne, własną traumę i konieczność ratowania posady (o awansie nie wspominając).
Mało tego, morderca działa dalej…

Czy to będzie dla niej za dużo?

CZYTAĆ PRZY TABLICY KORKOWEJ

Jenny Blackhurst stworzyła powieść-łamigłówkę. Po kolei dostarcza nam kolejnych wskazówek, dlatego możemy się poczuć jak detektywi z seriali kryminalnych. Warto czytać „Do trzech razy śmierć” z długopisem w ręku, bo mamy szansę na rozwikłanie tej zagadki.

Nie mówimy, że będzie łatwo, bo akcja toczy się w zawrotnym tempie, a autorka jednocześnie uczciwie dostarcza kolejnych szczegółów i wodzi nas za nos. Tu wszystko jest skomplikowane, nawet „proste” relacje z komisariatu. Są też wątki prywatne, przy których możemy stracić czujność, a to byłby błąd. Jest wyścig z zawodowym rywalem, którego napięcie może nas zdekoncentrować. Jest szukanie mordercy-magika, który znika z miejsc zbrodni w niewyjaśniony sposób (tak, mamy tu motyw zamkniętego pokoju… i to nie jeden raz!). Jest nieoczywiste partnerstwo z siostrą-oszustką, które trochę zachwyca, a trochę bawi (bo i humoru w tej powieści nie brakuje). Są też zwroty akcji, które mogą zaskakiwać, jeśli wcześniej przeoczyliśmy jakiś detal i ich nie przewidzieliśmy.

Warto podjąć to wyzwanie, bo naprawdę dostarczy nam mnóstwo zabawy!

 

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

„Do trzech razy śmierć”, Jenny Blackhurst, Wydawnictwo Albatros 2024

Autor

Sara Pete
Sara Pete
Z wykształcenia polonistka i anglistka, która uważa, że język jest dla ludzi, a nie ludzie dla języka. Dlatego lubi książki autorów o charakterystycznym stylu i… mrok.
Artykuły autora