KSIĄŻKI DLA TYCH, KTÓRZY ZAWSZE CHCĄ BYĆ NA BIEŻĄCO

21.12.2017

Każda nowa książka na twarzy czytelnika wywołuje uśmiech. Zapowiada kolejną przygodę i długie chwile relaksu w dobrym towarzystwie. Osoby, które lubią czytać, w dziale nowości czują się jak ryba w wodzie! Dlatego dla kogoś, kto zna rynek i lubi być na bieżąco na prezent wybierz najnowsze tytuły!

millennium-tom-5-mezczyzna-ktory-gonil-swoj-cien-b-iext49963849

Saga Millennium to bestsellerowa seria trzymających w napięciu kryminałów napisanych przez nieżyjącego już Stiega Larssona. Na serię składa się pięć tytułów: „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Dziewczyna, która igrała z ogniem”, „Zamek z piasku, który runął”, „Co nas nie zabije” oraz najnowsza „Mężczyzna, który gonił swój cień”. Dwie ostatnie części napisał David Lagercrantz, szwedzki pisarz i dziennikarz, znany głównie jako biograf himalaisty Gorana Kroppa, wynalazcy Hakana Lansa i piłkarza Zlatana Ibrahimovicia. Powieści Lagercrantza są równie ekscytujące co historie opowiedziane przez Larssona. U kontynuatora sagi Mikael Blomkvist i Lisbeth Salander to oczywiście nadal główne postacie. Piąta część to złożona i wciągająca powieść, której historia bazuje na współczesnych sposobach prowadzenia wojny, czyli badaniach genetycznych i zaawansowanych atakach hakerskich, a także kolejna próba wyjaśnienia zagadki kto stał za koszmarem dzieciństwa Lis. „Mężczyzna, który gonił swój cień” to kolejna wciągająca książka z kryminalnej serii, która zapoczątkowała ogromną popularność szwedzkich kryminałów w Polsce.

czarownica-q,big,749050

Camilla Läckberg to obecnie jedna z najbardziej popularnych w Polsce autorek skandynawskich kryminałów. Saga o Fjällbace liczy już dziesięć tomów, a „Czarownica” to jej najnowsza część. Autorka dalej kontynuuje losy głównych bohaterów, przewijających  się przez wszystkie książki, czyli pisarki Eriki Falck i policjanta Patrika Hedströma. Każda część to także nowa zagadka kryminalna. W najnowszej poznajemy mroczną historię z przeszłości, która do dziś kładzie się cieniem na mieszkańcach Fjällbaki. Wiele lat temu mała dziewczynka o imieniu Stella padła ofiarą morderstwa, do którego przyznały się dwie nastolatki. Ku przerażeniu małej społeczności po trzydziestu latach dochodzi do podobnej zbrodni. Śledztwo wszczyna Patrik, a z cienia wychodzą wszystkie przerażające tajemnice mieszkańców miasteczka. To bardzo ciekawa powieść kryminalno-obyczajowa!

5971c1ab4914a

Początek” to już piąta powieść o Robercie Langdonie! Już od pierwszego tomu historie o tajemnicach kościoła, wielkich dziełach sztuki i literatury pobudzały wyobraźnię czytelników. Wszystkie części to po prostu świetna rozrywka, literatura sensacyjno-przygodowa w unikatowym klimacie, charakterystycznym dla Browna. „Początek” przenosi nas do Barcelony, gdzie Langdon wraz z Ambrą Vidal, dyrektorką muzeum Guggenheima, próbują odnaleźć hasło prowadzące do ukrytego, przełomowego odkrycia Edmonda Kirscha – zamordowanego miliardera, twórcy wynalazków i dawnego ucznia Langdona na Harvardzie. Misja jest niebezpieczna, pełna zwrotów akcji i bogactwa kulturowych odniesień. Świetna przygoda do podarowania na Gwiazdkę.

labirynt-duchow-b-iext50929913

Barcelona to także miejsce akcji fenomenalnego cyklu „Cmentarz zapomnianych książek” stworzonego przez hiszpańskiego pisarza Carlosa Ruiza Zafóna. Właśnie doczekaliśmy się zwieńczenia historii, czyli czwartego, finalnego tomu „Labirynt duchów”. Cały cykl to niebezpieczna przygoda, wielkie i tragiczne namiętności rozgrywające się w niesamowitej scenerii mrocznej Barcelony czasów generała Franco, która kryje wiele tajemnic. Ostatecznie odkrywa je przez nami główna bohaterka ostatniego tomu Alicja Gris, która w przeszłości zetknęła się z Fermínem Romero de Torres, wieloletnim przyjacielem rodziny Sempere – księgarzy z pokolenia na pokolenie. Dowiadujemy się wreszcie jaki mechanizm rządził losami bohaterów przez kilka pokoleń wstecz. Wszystkie wątki zostają wyjaśnione, a czytelnikom pozostaje tylko żałować, że to już koniec tej wspaniałej, mrocznej i fascynującej historii!

jak-zawsze-b-iext51379293

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć polskich autorów. Dwie bardzo oczekiwane książki tego roku to nowa powieść Miłoszewskiego i Pilipiuka.

Jak zawsze” Zygmunta Miłoszewskiego to zabawna opowieść o małżeństwie z bardzo długim stażem, które dostaje szansę przeżyć na nowo swoją miłość. Ludwik i Grażyna cofają się do samego początku swojego związku, czyli około pięćdziesiąt lat. Pamiętają wszystko co wspólnie przeżyli i starają się tą wiedzę wykorzystać, by odmienić swój los, ale także los Polski. Okazuje się bowiem, że trafiają do alternatywnej rzeczywistości, w której historia powojennej Polski potoczyła się zupełnie inaczej! Zabawne perypetie miłosne głównych bohaterów są pretekstem do przedstawienia polskich problemów społeczno – politycznych, które mimo upływu lat wciąż są takie same. To także zabawa z czytelnikiem, który ma okazję wyobrazić sobie jak pokierowałby swoim życiem, gdyby otrzymał drugą szansę.

raport-z-polnocy-b-iext51892388

Nowa książka Andrzeja Pilipiuka zaskakuje, bo nie jest to ani opowieść o Jakubie Wędrowyczu ani opowiadania z pogranicza fantasy i fantastyki. „Raport z północy” to swego rodzaju przewodnik turystyczny. To opowieść zainspirowana podróżami pisarza do Skandynawii. Pilipiuk opisuje w niej odwiedzane miejsca i związane z tym przeżycia oraz swoje przemyślenia. Jego opowieści przenoszą także czytelnika do realiów życia w Polsce za czasów systemu socjalistycznego i związanych z tym marzeń za innym, lepszym światem. Wiadomości historyczne, archeologiczne i obyczajowe z różnych miejsc w Szwecji i Norwegii uzupełnia szereg ciekawostek. To ciekawy, wartościowy prezent pod choinkę!

Te i inne inspiracje prezentowe czekają na Ciebie w salonach Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin! Polecamy!

Zobacz nasze pozostałe propozycje:
www.czytamwszedzie.pl/czytamy/ksiazki-dla-najmlodszych-czytelnikow-by-pobudzic-ich-wyobraznie-i-przeniesc-w-magiczny-swiat/www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorym-odrobina-fantazji-jest-niezbedna-do-zycia/www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-najwyzej-cenia-emocje/www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-tych-ktorzy-uwielbiaja-rozwiazywac-zagadki/
www.czytamwszedzie.pl/inspirujemy/ksiazki-dla-poszukujacych-inspiracji-i-ciekawych-swiata/
www.czytamwszedzie.pl/czytamy/ksiazki-dla-najmlodszych-czytelnikow-by-pobudzic-ich-wyobraznie-i-przeniesc-w-magiczny-swiat/

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora