KSIĄŻKI NA WAKACJE DLA NIEGO

31.07.2018

Te trzy książki podkręcą emocje urlopowe do maksimum! To propozycje czytelnicze dla wielbicieli militarnych opowieści, ekstremalnych wyzwań sportowych i mocnych, bezkompromisowych działań jakich wymaga walka z przestępcami. W opisywanych historiach znajdziecie strach, ból, adrenalinę i mnóstwo wrażeń!  

b2b3542c4f8dabbc52cb7f901df3

Komandos, Robert ONeill

Robert ONeill to były żołnierz Navy SEAL – elitarnej jednostki Armii Amerykańskiej, wysyłanej do walki w najtrudniejszych warunkach. Były komandos w trakcie swojej ponad dziesięcioletniej służby brał udział w około 400 akcjach, został 52 razy wyróżniony, w tym m.in. orderami Srebrnej Gwiazdy. W maju 2011 roku żołnierze NAVY SEAL zlikwidowali Osamę bin Ladena i za sprawą tej akcji znaleźli się na ustach całego świata. Robert ONeill był tym, który osobiście zabił Osamę! W debiutanckiej książce porusza nie tylko kulisy tej głośnej operacji, ale także wielu innych, o których z pewnością słyszeliście w mediach. Autobiografię zadedykował ofiarom ataków z 11 września oraz ich rodzinom.

W pierwszych rozdziałach poznajemy jego dzieciństwo i dowiadujemy się dlaczego 19-letni chłopak zdecydował się zaciągnąć do US Navy. Dalej czytamy o szkoleniu oraz wycieńczających treningach, jakie przechodzą członkowie oddziału SEAL. Następnie przenosimy się do Iraku i Afganistanu, i czytamy o prowadzonych tam działaniach antyterrorystycznych. W książce mowa jest m.in. o uwolnieniu przejętego przez somalijskich piratów statku „Maersk Alabama” i odbiciu z rąk porywaczy kapitana Richarda Philipsa, kulisach uratowania Marcusa Luttrella, jedynego żołnierza SEAL ocalałego po afgańskiej operacji „Redwing” oraz szczegółach akcji „Włócznia Neptuna”, w której w maju 2011 roku w pakistańskim Abbottabadzie zginął Osama bin Laden. Biografia ONeilla daje możliwość spojrzenia na wojnę oczami żołnierza, bezpośredniego świadka i uczestnika opisywanych akcji. Książka napisana jest prostym językiem, pełna barwnych porównań i czarnego humoru. Szybko znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”!

anatomia-gory-osiem-tysiecy-metrow-ponad-marzeniami-w-iext52954825

Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami, Rafał Fronia

Rafał Fronia to himalaista i uczestnik Narodowej Wyprawy zimowej na K2 w 2018 roku, w trakcie której publikował w Internecie dzienniki. Ogromne zainteresowanie jakim się cieszyły, spowodowało, że zdecydował się na napisanie książki.  „Anatomia góry” to próba zrozumienia gór i tych, którzy chcą się na nie wspinać. „Romantyk Gór Wysokich”, jak o sobie mówi, to jeleniogórzanin, maratończyk, członek Sudeckiego Klubu Wysokogórskiego. Uczestniczył w wielu wyprawach na najwyższe szczyty, m.in. na oba Gaszerbrumy, Broad Peak, Nanga Parbat, Manaslu, Dhaulagiri, Pik Lenina czy Baruntse. Zdobył Gaszerbruma II i Lhotse. W książce opowiada o tym co jego, ale także innych himalaistów, w zdobywaniu najwyższych gór kusi, mimo śmiertelnego niebezpieczeństwa jakie się z tym wiąże. Wraz z autorem wspinamy się w Andach, Pamierze, Himalajach i Karakorum. Pełne emocji opisy przygód górskich, sukcesów, ale i tragedii sprawiają, że czujemy się uczestnikami tych wypraw! Piękne fotografie dodatkowo działają na wyobraźnię.

artur-gorski-majami-zly-pies-cover-okladka

Majami. Zły pies, Artur Górski

Jan Fabiańczyk to policjant, szerzej znany jako Majami. Przeniknął do jednej z najgroźniejszych polskich grup przestępczych – gangu mokotowskiego i w znacznym stopniu przyczynił się do rozbicia tej grupy. Był jednym z najskuteczniejszych policjantów w Polsce. To pierwowzór słynnego Majamiego z „Pitbulla” Patryka Vegi! Za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia z wyrokiem wyższym niż zatrzymany przez niego przestępca…

W rozmowie z Arturem Górskim opowiada o swoim życiu. Wspomina czasy, kiedy pracował jako policjant, opisuje sytuację, która doprowadziła do jego osadzenia. Opowiada o życiu w więzieniu, gdzie skazani byli mundurowi nie są mile widziani… Poszczególne rozdziały łączą się w logiczną całość, a sytuacje opisane są w sposób naturalny i bez koloryzowania. Czytanie historii człowieka, który należał do najbardziej elitarnej i tajemniczej formacji w polskiej policji to wciągająca rozrywka!

 

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora