KSIĄŻKOWE POSTANOWIENIA NOWOROCZNE I JAK JE DOTRZYMAĆ

10.01.2017
Książkowe postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne. Różne mamy do nich podejście. Są opinie, że nie warto ich robić, ponieważ powodują niepotrzebny stres i frustrację, gdy nie uda nam się zrealizować podjętych zamierzeń. Ale jak inaczej osiągać cele?

Do każdego sukcesu wiedzie daleka droga, należy więc wyznaczyć punkty pośrednie i skupić się tylko na nich 🙂 Nie wybiegać myślami w przyszłość, odhaczać kolejne kroki i cieszyć się z ich realizacji! Jedyne czego potrzeba to czasu i cierpliwości. Przed nami nowy rok – dwanaście miesięcy, które możemy dobrze wykorzystać.

Jesteśmy pewni, że warto mieć także postanowienia noworoczne związane z czytaniem! Jeśli chcesz zwiększyć liczbę czytanych książek lub bardziej urozmaicić ich tytuły, łatwiej będzie Ci osiągnąć cel, jeśli dokonasz pewnych założeń. Książkowe postanowienia noworoczne, to nie muszą być skomplikowane i bardzo ambitne plany. Może po prostu postarasz się przeczytać 12 książek przez 12 miesięcy? Jedna książka miesięcznie nie wydaje się wyzwaniem ponad siły 😉

Popularne serie książkowe także sprawią, że częściej będziesz sięgać po książki. Kolejne części motywują do czytania, w szczególności gdy przywiążesz się do głównych bohaterów, a  pisarzowi uda się wciągnąć Cię w fikcyjny świat.  Zapewniamy, że z niecierpliwością będziesz czekał na kolejny tom.

Książki to wdzięczny temat do rozmów. Warto czytać z przyjaciółmi, rodzeństwem czy znajomymi. Można wymieniać się książkami i dzięki temu czytać o wiele więcej. Szybko okaże się jak podobne, albo wręcz przeciwnie – jak inne, mamy odczucia do danej lektury. Właśnie to w książkach jest fantastyczne – każdy odbiera je inaczej 🙂 Jeśli masz w sobie ducha rywalizacji możesz np. założyć się ze znajomymi kto przeczyta najszybciej nielubianą lekturę.

Jeśli wyzwania Cię motywują, dobrym pomysłem będzie wzięcie udziału w bookhatonie. Na blogach czytelniczych można znaleźć sporo takich wydarzeń. To rodzaj wyzwania, często połączonego z konkursem i możliwością wygrania książek. Już same zadania i wyszukiwanie odpowiedniej książki dostarczają zabawy 🙂 Można też samemu zrobić sobie taką listę, czytać według niej i odhaczać kolejne pozycje. Na przykład „przeczytam książkę, która”:

– w tytule zawiera nazwę miasta,

– na jej podstawie powstał film,

– została wydana ponad sto lat temu,

– autor ma te same inicjały,

– nie występują w niej ludzie,

– została wydana w roku moich urodzin.

A co jeśli nie uda się nam przeczytać tylu książek ile chcieliśmy? Trudno. Możemy to zrobić w kolejnym roku! Chodzi przecież o to, by czytać książki i czerpać z tego przyjemność.

Jeśli szukacie inspiracji czytelniczych, z jaką książką warto rozpocząć 2017 rok, poniższa lista jest pełna dobrych tytułów! Zarówno styczniowych nowości, jak i bestsellerów z ostatnich miesięcy 2016. Polecamy i zachęcamy do tworzenia własnej listy tytułów do przeczytania w 2017 roku!

Postanowienia_rakingblog2

Jojo Moyes, Dziewczyna, którą kochałeś

To nowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”. Jojo Moyes stała się ulubioną pisarką milionów czytelników, a jej twórczość światowym fenomenem wydawniczym. Jej trzy książki znalazły się równocześnie na listach bestsellerów „New York Timesa”. W ten sposób wyrównała rekord należący do Harlana Cobena i Stephena Kinga. Nowa historia opowiada życie różnych bohaterów na przestrzeni  niemal stu lat. Poznajemy  Sophie i Liv. Akcja powieści rozpoczyna się w niewielkim francuskim miasteczku pod koniec 1916 roku kiedy trwa wojna. W pewnym momencie ten wątek się urywa i przenosimy się do Londynu 2006 roku. Opowieść pokazuje, że czasem nawet mało istotne wydarzenia sprzed lat wywierają wpływ na życie kolejnych pokoleń.

Maja Lidia Kossakowska, Bramy Światłości. Tom 1

Autorka to pisarka fantasy, która słynie z bujnej wyobraźni. „Bramy Światłości” przenoszą nas do całkowicie innego świata, jest w nim pełno magii, intryg i tajemnic. Barwne opisy powodują, że tracimy poczucie rzeczywistości, szybko przenosząc się do fikcyjnego świata.

Daimon to niezbyt lubiany Świetlisty – Abaddon Niszczyciel, który służy Królestwu. Należy do bandy uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów. Sereda to Świetlista z dobrego rodu. Właśnie wróciła z wyprawy przynosząc Razjelowi – Panu Tajemnic wiadomość o tym, że zna miejsce bytności Pana. Królestwo organizuje więc ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem. Tu zaczyna się fantastyczna przygoda!

Lee Child, Sto milionów dolarów

Dwudziesta pierwsza część przygód Jacka Reachera! Do tej pory występował jako były żandarm wojskowy podróżujący po Ameryce, pakujący się co chwilę w kłopoty i rozwiązujący zagadki. Lee Child w nowej powieści cofnął się do roku 1996, kiedy Jack służył jeszcze w wojsku. Książka to nieustający wir zdarzeń, kilka równolegle funkcjonujących wątków i akcja, która ani na chwilę nie traci tempa.

Remigiusz Mróz, Wotum nieufności. Cykl W kręgach władzy. Tom 1

„Wotum nieufności” otwiera kolejną serię powieści Remigiusza Mroza. Tym razem jest to cykl polityczny. Fabuła pokazuje zagrożenia płynące z żądzy władzy. Dwie główne postacie to marszałek sejmu Daria Seyda oraz poseł ultrakonserwatywnej partii prawicowej – Patryk Hauer.  Autor pokazuje manipulacje ludzi partii rządzącej i opozycyjnej. Nowa powieść Mroza to ponad sześćset stron rozbudowanej intrygi. Coś dla ambitnych 😉

Diana Gabaldon, Lord John i sprawa osobista

Tajemnicza historia rozgrywająca się w Londynie roku 1757. Główna postać to lord John Grey. Zostaje zaangażowany w sprawę najwyższej rangi. Korona zleca mu przeprowadzenie śledztwa w sprawie towarzysza broni, który przypuszczalnie był zdrajcą. John dążąc do rozwikłania sprawy wędruje poprzez londyńskie miejsca rozpusty, aż po eleganckie gabinety arystokratów. Akcja szybko się rozkręca i trzyma w napięciu. Poza zagadką mamy tu romans, a wszystko rozgrywa się w fantastycznie oddanym przez autorkę XVIII-wiecznym Londynie.

Postanowienia_rakingblog

Beata Pawlikowska, Wszystko jest dobrze w moim świecie

Beata Pawlikowska to polska pisarka, autorka wielu książek podróżniczych, dziennikarka i fotografka. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1990 roku w rozgłośni Polskiego Radia. Pawlikowska jest najpopularniejszą podróżniczką kojarzoną przede wszystkim z książkami, w których opisuje swoje podróże po Ameryce Południowej i innych zakątkach świata. Ostatnio spod jej pióra wyszły także poradniki. „Wszystko jest dobrze w moim życiu” to kolejna książka o życiowej filozofii autorki, czerpaniu radości z drobiazgów oraz próbie patrzenia na świat i siebie w pozytywny sposób.

James Bowen, Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy

Książka opowiada prawdziwą historię Jamesa Bowena – narkomana na odwyku, ulicznego grajka, który próbuje wrócić do normalnego życia. Pewnego dnia James na klatce schodowej znalazł rudego kota i postanowił go przygarnąć. Ta decyzja zmieniła jego życie. Z czasem zaczął obdarzać zwierzaka miłością. Kot odwzajemnił się przywiązaniem i przyczynił do wypełnienia pustki w życiu autora. Okazało się, że obaj stanowią zgrany duet i potrafią sobie wiele dać, poprawiając wzajemnie los. „Kot Bob i ja” to bardzo sympatyczna opowieść o przyjaźni. Książka pełna jest pozytywnych emocji.

Artur Górski, Masa o żołnierzach polskiej mafii

Kolejna książka z udziałem byłego pruszkowskiego gangstera Jarosława Sokołowskiego, zwanego „Masą”. Przestępca we współpracy z dziennikarzem i pisarzem Arturem Górskim stworzyli serię kryminalną „Masa o…”, opowiadającą o różnych aspektach funkcjonowania mafii. Historie przedstawiane są zawsze w formie wywiadów. W tej części otrzymujemy szereg wstrząsających opowieści o ludziach od czarnej roboty!

Jeremy Clarkson, Świat Według Clarksona 6: Tak Jak Mówiłem

Znany dziennikarz, były prowadzący serię programów BBC „Top Gear” po raz kolejny sprawia, że przy napisanej przez niego lekturze będziemy bardzo dobrze się bawić. Zbiór felietonów Clarksona ma swój niepowtarzalny styl – autor z humorem opisuje absurdy świata i podaje na nie rozwiązania. Jest jak zawsze rozbrajająco szczery, pisze z lekkością i tradycyjnym brytyjskim wdziękiem.

Maciej Stuhr, W krzywym zwierciadle

Maciej Stuhr to popularny aktor, znany ze swojego specyficznego poczucia humoru, którego nie braknie również w nowej książce. „W krzywym zwierciadle” to zbiór felietonów, które ukazywały się w miesięczniku „Zwierciadło”. Z ich lektury dowiemy się jakie aktor ma poglądy i spojrzenie na świat. Wnioski, które prezentuje czasem są zabawne, czasem niestety smutne. Poza talentem aktorskim, Maciej Stuhr posiada także talent pisarski, a felietony są tego dowodem!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin.

01_cw_loga_inmedio 02_cw_loga_relay 03_cw_loga_discover 04_cw_loga_virgin

Zapisz

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora