LAILA SHUKRI I PIOTR KRYSIAK UJAWNIAJĄ KOLEJNE SKANDALICZNE HISTORIE! MUSISZ JE POZNAĆ

14.12.2018

Przeczytaj relację z rozpalającego wyobraźnię śledztwa dotyczącego handlu narkotykami w świecie celebrytów i kolejne doniesienia o sposobach działania organizacji terrorystycznych. Szczegóły obydwu spraw są aż trudne do uwierzenia!

                                     

Jestem żoną terrorysty, Laila Shukri

To już ósma książka Laili Shukri, ukrywającej się pod pseudonimem Polki, która mieszka w krajach arabskich i w książkach zdradza czytelnikom największe sekrety muzułmańskiego świata. Nowa książka opowiada o kobiecie, która została uwiedziona przez terrorystę samobójcę. Ta nieprawdopodobna historia wydarzyła się naprawdę!

Klaudia, bohaterka książki, to młoda i ambitna dziewczyna. Długo pracowała na to, by osiągnąć zawodowy sukces. Udało jej się to, bo dawała z siebie wszystko i dzięki ciężkiej pracy zyskała uznanie szefa. Zaangażowanie w pracę spowodowało, że zrezygnowała z życia prywatnego. Adam, jej partner, namawiał ją na wspólne mieszkanie i snuł plany o dziecku. Dla Klaudii na małżeństwo i rolę matki było za wcześnie, nie chciała rezygnować z dotychczasowego życia. Na tym tle wybuchł między nimi konflikt i po kłótni już nigdy więcej się nie spotkali. Klaudia rzuciła się w wir pracy, oczekując awansu i podwyżki. Jednak po pojawieniu się w firmie nowej asystentki szefa, jej wszystkie plany zawodowe zostały zrujnowane. Za namową asystentki właściciel firmy zwolnił Klaudię… Po trudnych przeżyciach dziewczyna postanowiła wyjechać do Maroka, by odzyskać równowagę psychiczną.

„Klaudia wsłuchiwała się w majestatyczny szum fal rozbijających się rytmicznie o piasek malowniczej plaży i upajała się ciepłym, afrykańskim wieczorem.”

Z plaży zadzwoniła do swojej dobrej znajomej – Elizy, Polki, która związała się z Marokańczykiem o imieniu Salah i mieszkała z nim w Londynie. Okazało się, że dobry znajomy Salaha przebywa akurat w Agadirze i chętnie pokaże Klaudii Marrakesz. I tak w życiu Klaudii pojawił się Raszid…

„[…] zobaczyła najprzystojniejszego mężczyznę, jakiego w życiu widziała. […] przedstawił się, kierując w stronę Klaudii hipnotyzujące spojrzenie czarnych oczu.”

Zakochana dziewczyna pojechała z Raszidem do Londynu z nadzieją na szczęście u jego boku. Niestety jego prawdziwą twarz poznała w momencie, gdy było już za późno. Przeczytaj opowieść Laili Shukri, by poznać dalsze losy Polki, która znalazła się w samym centrum organizacji terrorystycznej!

Ta wstrząsająca historia napisana została w formie powieści, dzięki czemu błyskawicznie się ją czyta, nie można jednak zapominać, że to nie fikcja!

Diler gwiazd, Piotr Krysiak

Piotr Krysiak książką „Dziewczyny z Dubaju” zasłynął jako dziennikarz śledczy sięgający po tematy rozpalające opinię publiczną. Tak jest i w tym przypadku. W książce „Diler gwiazd” opisuje działalność Cezarego P., który przez blisko dziesięć lat zaopatrywał w kokainę polskich celebrytów!

 „Według wielu sprawa dilera gwiazd zaczęła się właśnie od Dariusza K., który w lipcu 2014 roku spowodował na warszawskim Ursynowie tragiczny wypadek. […] Badanie krwi wykazało, że Dariusz K. zażywał wcześniej kokainę. Wtedy funkcjonariusze zaczęli szukać dilera, który dostarczył mu narkotyk.”

Proces dilera rozpoczął się rok temu. O sprawie niewiele wiadomo, bo dziennikarze nie mają zgody na wgląd w akta, mogą jedynie śledzić przebieg procesu i spekulować. Piotrowi Krysiakowi udało się jednak zajrzeć do dwudziestu kilku tomów akt sprawy i na ich podstawie napisać książkę. W reportażu ujawnia kulisy pracy Cezarego P., podaje też listę osób, którym diler dostarczał kokainę, a nawet spotkał się z niektórymi z nich. Podczas rozmowy zdradzili mu, jak poznali dilera i w jaki sposób dochodziło do transakcji. Osobami kupującymi kokainę byli m.in. politycy, producenci filmowi, reżyserzy, aktorzy i muzycy. W reportażu znajdują się stenogramy ich rozmów telefonicznych z dilerem.

„[…] funkcjonariusze mają kilka tysięcy stenogramów rozmów Cezarego P. z jego klientami. Okazuje się jednak, że udowodnienie im zakupu wcale nie jest tak proste, jak się początkowo wydawało.”

W reportażu znajdziecie także opis pracy policji, m.in. zakupów kontrolowanych, ciekawą rozmowę dziennikarza z oficerem policji o narkotykach, ich historii i współczesnej produkcji.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Laila Shukri, „Jestem żoną terrorysty”. Prószyński i S-ka.  Warszawa 2018.

Piotr Krysiak, „Diler gwiazd”. Deadline. Warszawa 2018.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora