LUBISZ CZYTAĆ HITY? MAMY DLA CIEBIE AŻ TRZY!

06.12.2018

Poznaj trzy intrygujące historie: człowieka, który z każdym dniem traci na wadze, choć jego ciało ani trochę się nie zmienia, identycznych bliźniaczek, które charakterologicznie nie mogłyby się bardziej różnić i pary warszawiaków, która za dnia grzecznie pracuje, by w nocy odreagowywać!

 

Uniesienie, Stephen King

„Uniesienie” to powieść obyczajowa z elementami fantastyki, której akcja toczy się w Castle Rock, miasteczku położonym w stanie Maine, które po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu „Martwa strefa” i od tego czasu było tłem wydarzeń wielu powieści i opowiadań Kinga.

Scott Carey, główny bohater, to mierzący 193 centymetry wzrostu, wielki facet z zaczątkiem brzuszka. Wygląda na drwala albo kowboja, tymczasem jest projektantem stron www. Zwykle omijał wagę łazienkową szerokim łukiem, ponieważ od lat pokazywała zdecydowanie za dużo. Teraz waży się codziennie… Stracił już 12,5 kilograma, a jego waga wciąż spada. Codziennie jest lżejszy o  pół kilograma, ale jego ciało zupełnie się nie zmienia. Co więcej, nawet, gdy waży się w ubraniu, butach i z kieszeniami pełnymi ciężkich monet, waga nie zmienia się, zawsze pokazuje o pół kilograma mniej. Scott odkąd pamięta czuł się „nadwagowo”, teraz z każdym kilogramem ubywają także jego troski, a sprawy, które mąciły do tej pory jego umysł i serce, przestają mieć znaczenie. Dostrzega rzeczy, które wcześniej umykały jego uwadze. I mimo, że zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że jego dziwna przypadłość może zakończyć się tylko w jeden sposób, wciąż rośnie jego dobre samopoczucie. Spodziewa się końca, ale zanim on nastąpi Scott zamierza naprawić popełnione przez siebie błędy. Czy mu się to uda? Odpowiedź znajdziesz w książce, która jest wnikliwą analizą ludzkich zachowań i pragnień.

Zemsta i przebaczenie, Eric-Emmanuel Schmitt

W Saint-Sorlin, uroczym tonącym w kwiatach miasteczku, urodziły się bliźniaczki. Pierwsza, starsza i oczekiwana przez rodziców otrzymała na imię Lily. Druga była zaskoczeniem i pojawiła się pół godziny po swojej siostrze. W tych czasach płeć i ilość dzieci poznawano dopiero podczas porodu. Na wypadek chłopca rodzice przygotowali imię Moise, w związku z pojawieniem się drugiej dziewczynki imię przekształcono na Moisette. Lily i Moisette były identyczne. Przez cztery lata siostry żyły szczęśliwie. Wszystko robiły jednomyślnie, zupełnie jakby były jedną istotą. Jednak podczas czwartych urodzin zrozumiały, że nie są jedną osobą… Dla Lily była to informacja, ale dla Moisette powód do rozpaczy. Lily zyskała siostrę, a Moisette odkryła rywalką. Starsza bliźniaczka zawsze była radosna, odważna i wiodła prym. Druga urażona i nieufna. Od tej pory na ich siostrzanej więzi zaczęły powstawać pęknięcia. Moisette z każdym rokiem była coraz bardziej świadoma cienia jaki rzucała na nią siostra. Jej niechęć do Lily rosła. Lily bezgranicznie kochała siostrę i zawsze jej broniła. Moisette do siostry czuła raczej przywiązanie niż miłość. Kolejne życiowe wydarzenia sprawiają, że siostrzana więź coraz bardziej się komplikuje. Sprawdź do czego doprowadzi zazdrość i poczucie krzywdy!

 

# to o nas, Piotr C.

Piotr C to pseudonim blogera i pisarza, autora książek „Pokolenie Ikea”, „Pokolenie Ikea. Kobiety” oraz „Brud”. To powieści opisujące życie trzydziestolatków pracujących i mieszkających w Warszawie. W nowej książce „# to o nas” opisuje losy dwojga bohaterów – kobiety i mężczyzny. Łączy ich wiele: stan cywilny, zawód, oboje mieszkają w Warszawie, i jak się okazuje niedaleko siebie. Powieść zaczyna się 30 czerwca 2018, czyli w dniu ich trzydziestych urodzin. Autor opisał dwadzieścia osiem dni z życia Krzysztofa i Agaty. Każde, zaciskając mocno zęby i myśląc tylko o końcu dnia, skrupulatnie wypełnia swoje obowiązki w pracy. Popołudniami odreagowują. Mają pracę, pieniądze, lecz ich życie jest puste. Nie znają się, ale ich losy ciągle się ze sobą splatają, choć oni nie są tego świadomi.

To kolejna prowokująca i wywołująca mocne reakcje książka Piotra C. Autor ma świetne poczucie humoru i lektura momentami doprowadza ze śmiechu do łez. Jednak pod tą lekką fasadą, kryje się głębszy sens. Historia warszawskiej pary to próba opowiedzenia o samotności w czasach social media.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Stephen King, „Uniesienie”. Albatros. Warszawa 2018.

Eric-Emmanuel Schmitt, „Zemsta i przebaczenie”. Znak. Kraków 2018.

Piotr C., „# to o nas”. Novae Res. Gdynia 2018.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora