LUBISZ SIĘ BAĆ? JEŚLI MASZ ODWAGĘ, PRZECZYTAJ OPOWIADANIA, Z KTÓRYCH EMANUJE GROZA I LĘK!

22.03.2018

Polecamy nowy zbiór opowiadań jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy fantastycznych, który słynie z tego, że potrafi zaskoczyć, zbulwersować, sprowokować, ale i rozbawić. Jego nowa książka ma za zadanie przede wszystkim przerazić i wywołać w czytelniku pierwotny lęk!

Mowa o Jacku Piekarze, redaktorze naczelnym magazynu „Fantasy” i jego nowej książce „Bestie i ludzie”. To 10 opowiadań, których motywem wspólnym jest zakładanie przez ludzi masek po to, by ukryć swoje bestialskie, często prymitywne oblicze.

Przedstawione w książce historie są ciekawe, nieoczywiste i dość szybko ich treść wciąga. Każda z nich pokazuje kontrast między ludźmi, a bestiami. W opowiadaniach autor ukrywa przed nami przez pewien czas mroczną stronę danej postaci, by dopiero po pewnym czasie ujawnić jej prawdziwe „ja”. Ten zabieg działa i sprawia, że dociera do nas dobitnie jak mało wiemy o otaczających nas ludziach i jak wiele zła mogą w sobie kryć. Z każdym opowiadaniem zaczynamy odczuwać coraz większy niepokój, bo nasza niewiedza, brak pewności jutra i intencji otaczających nas ludzi, może przerażać.

Zakończenia opowiadań pełne są niedopowiedzeń, co z jednej strony powoduje niedosyt, z drugiej daje możliwość samodzielnego dopowiedzenia finału. Z treści można wyłuskać sporo ciekawych spostrzeżeń autora na temat ludzi, naszej natury i kultury.

Przeczytaj „Bestie i ludzie”, a na pewno inaczej spojrzysz na swoich sąsiadów, mijanych na ulicy ludzi a nawet znanych od lat przyjaciół!

Książkę kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora