MOCNE HISTORIE, Z KTÓRYMI WARTO SPĘDZIĆ ZIMOWE WIECZORY!

07.02.2018

Na pewno są wśród Was tacy, którzy już tęsknią za wiosną i każdego dnia wyglądają jej oznak, mimo że to dopiero połowa zimy. Można tkwić z nosem przy szybie, ale można też ten czas oczekiwania na wyższe temperatury wypełnić ciekawymi historiami, które działają na wyobraźnię, pobudzają umysł i emocje!

grzesznica

Grzesznica, Petra Hammesfahr

Główną bohaterką powieści jest Cora Bender. Pewnego dnia kobieta zabija nieznajomego opalającego się na plaży. Co popchnęło do zbrodni zwyczajną kobietę, na pierwszy rzut oka spełnioną żonę i matkę? Cora zostaje uznana za niepoczytalną. Prowadzący śledztwo porucznik Grovian jest pod wrażeniem spokoju i opanowania jakim wykazała się Cora tuż po zamordowaniu człowieka. Jednocześnie budzi w nim to podejrzenia i postanowienie, że nie spocznie póki nie pozna prawdy. Zeznania Cory są częściowo prawdziwe, a częściowo zmyślone. Czytając sami zaczynamy mieć wątpliwości co jest prawdą. Cała historia to przeplatające się wspomnienia bohaterki oraz obecne wydarzenia. O życiu Cory i motywach zbrodni dowiadujemy się z retrospekcji dotyczących dzieciństwa. Widzimy ją jako dziecko, które wychowywało się w atmosferze szaleństwa i fanatyzmu religijnego matki, przy jednoczesnej słabości ojca. „Grzesznica” to powieść psychologiczna, a jednocześnie trzymający w napięciu kryminał, w którym do samego końca nic nie jest oczywiste. A kiedy już poznamy prawdę, nie zapomnimy o poznanej historii jeszcze długo po przeczytaniu książki! Na podstawie thrillera powstał serial z Jessicą Biel w roli głównej.

martwizazycia

Martwi za życia, Graham Masterton

„Martwi za życia” to długo wyczekiwany, siódmy tom serii przygód detektyw Katie Maguire. W tej części z pewnością nie będzie można narzekać na brak wydarzeń. Katie ma pełne ręce roboty. W Cork rozkwitł handel narkotykami i dopalaczami. Doszło do kradzieży kilkudziesięciu psów z rodowodem z hotelu dla zwierząt. Podczas zabawy halloweenowej sprzed klubu Eclipse zniknęła dziewiętnastoletnia dziewczyna. Dodatkowo stosunki Katie z zastępcą komendanta wciąż są napięte, co nie ułatwia jej pracy. Życie osobiste bohaterki to również roller coaster. Pani detektyw odkrywa, że jej uczucie do niedawnego kochanka wygasło, a nowy detektyw, który dołączył do zespołu, przewraca jej życie do góry nogami. W kryminale Mastertona jak zwykle świetnie skonstruowana fabuła łączy wątki kryminalne z prywatnymi. Akcja powieści jest dynamiczna, ważną rolę odgrywają tu ludzkie emocje. Kryminał trzyma w napięciu do ostatniej strony! Każdy tom przygód Katie Maguire stanowi oddzielną część, nie trzeba więc znać poprzednich, by móc z przyjemnością czytać najnowszy tom.

zpelnamoca

 Z pełną mocą i skutkiem, Tom Clancy, Mark Greaney  

To również książka należąca do większego cyklu. Osiemnasty tom opowiadający o Jacku Ryanie, postaci wykreowanej przez Toma Clancy’ego, prezydencie Stanów Zjednoczonych. Za bezpieczeństwo kraju odpowiedzialny jest wywiad i kontrwywiad oraz supertajny Campus, w którym działa m.in. syn prezydenta. Agenci Campusu natrafiają na ślad tajnych planów Koreańczyków. Od niedawna panujący w Korei Północnej młody wódz dąży do skonstruowania pocisków międzykontynentalnych, które dolecą do Ameryki. Swoim podwładnym daje na to trzy lata. Jack Ryan jr. i pozostali agenci mają mało czasu, by pokrzyżować plany Koreańczykom. Powieści Toma Clancy’ego zawsze obfitują w opisy akcji zakrojone na wielką, światową skalę. Tak jest i tym razem, ponieważ Greaney jest jego utalentowanym następcą. Political fiction w jego powieściach w przekonywujący sposób nawiązuje do rzeczywistych, aktualnych zagrożeń na świecie, a literacka wizja groźnego konfliktu między Stanami, a Koreą Północną już okazała się prorocza…

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora