MOCNE UDERZENIE, CZYLI #BOOKTRENDY NA SIERPIEŃ

05.08.2019

Niektórzy w wakacje wolą lekkie, romantyczne historie, inni sięgają po mocniejszy kaliber. W którą stronę tym razem zabiorą cię sierpniowe nowości książkowe? Przekonaj się!

David Lagercrantz „Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6”

Jeśli z zapartym tchem śledzisz losy Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander, nie możesz przegapić 6 tomu Millenium. „Ta, która musi umrzeć” to bowiem ostatnia część z serii bestsellerowych powieści!

Śmierć bezdomnego raczej nie wzbudza podejrzeń i nie uruchamia procedur śledczych. Jeśli jednak przed śmiercią bezdomny wspomina coś o Johannesie Forsellu, szwedzkim ministrze obrony, może to kogoś zainteresować. Lekarka sądowa, Fredrika Nyman, ma pewne podejrzenia odnośnie okoliczności śmierci tego człowieka. Kierując się swoją intuicją, kontaktuje się z Mikaelem Blomkvistem. Ten początkowo bagatelizuje sprawę i niechętnie zabiera się za śledztwo. Jednak pojawiają się pewne wskazówki, które prowadzą go w zaskakującą stronę.

Poza poznawaniem tajemnic Sztokholmu, wybierzemy się też do Moskwy. Tam bowiem Lisbeth Salander będzie wyrównywała rachunki ze swoją siostrą Camillą. Postanowiła, że nie stanie się ofiarą – to ona będzie łowcą.

David Lagercrantz  jak zwykle łączy ze sobą polityczne skandale, międzynarodowe potyczki i nowoczesne technologie. Znajomość mechanizmów działania policji i wywiadu szwedzkiego pomagają mu w tworzeniu powieści niezwykle realistycznych. Poznając intrygi i zasady rządzące tym światem, czasem wolimy, żeby to jednak nie była prawda…

Wojciech Chmielarz „Rana”

Miejsca, które uważamy za bezpieczne, czasem stają się siedliskiem najgorszego zła. Jednak zachowywane na zewnątrz pozory nie pozwalają odkryć tej tajemnicy. Co się stanie, kiedy ktoś będzie próbował odsłonić prawdę? Na pewno nic dobrego…

Pod kołami pociągu ginie uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Nauczycielka, która próbuje dowiedzieć się, co się stało, znika. Jedynymi osobami, które cokolwiek wiedzą na ten temat, są młody, wycofany chłopak z niezdrowymi fascynacjami i nowa nauczycielka. Zostali mimowolnie wciągnięci w sprawę, i choć bardzo nie chcą w niej uczestniczyć, nie mają wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich śledztwo, nigdy by się na nie odważyli.

„Rana” to studium zła, które czai się tam, gdzie nie powinno go w ogóle być. Chmielarz pokazuje mroczne i niepokojące tajemnice, skrywane w zaciszu domowego ogniska – tajemnice, które miały nigdy nie wyjść na jaw. Lecz kiedy wychodzą, przyprawiają o mdłości. To książka dla miłośników gatunku o mocnych nerwach.

Marta Szarejko „Seksuolożki”

Choć o seksie chcielibyśmy wiedzieć wszystko, rzadko o to pytamy. Efekt jest taki, że niedomówienia, niewypowiedziane oczekiwania mogą zniszczyć nawet najlepszy związek. To bowiem, co dzieje się w sypialni, jest jak papierek lakmusowy relacji.

Książką „Seksuolożki” to próba odpowiedzi na kilka pytań o życie intymne, które zadaje sobie większość Polek, ale wstydzi się zapytać. Marta  Szarejko szczerze rozmawia z kobietami seksuolożkami o tym, co trapi kobiety z długim i krótki stażem partnerskim, starsze i młodsze, bezdzietne i posiadające dzieci. Choć skupiają się głównie na kobiecej seksualności, to korzyści z przeczytania tych rozmów odczują także mężczyźni.

Chcesz odkryć sekrety polskich gabinetów seksuologicznych? Zapraszamy do lektury!

 

 

Wymienione książki kupisz niedługo w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

 

David Lagercrantz „Ta, która musi umrzeć. Seria Millennium. Tom 6”. Przeł. Inga Sawicka. Czarna Owca. Warszawa 2019.

Wojciech Chmielarz „Rana”. Marginesy. Warszawa 2019

Marta Szarejko „Seksuolożki”. Znak Horyzont. Kraków 2019

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora