Na szczęście nigdy nie jest za późno | Szczęście w nieszczęściu, Danielle Steel

14.03.2023
szczęście w nieszczęściu danielle steel

Danielle Steel to autorka wzbudzająca emocje, zarówno u swoich wiernych fanów, jak i krytyków. Dlaczego? Bo nikt inny tak jak ona nie potrafi pisać o uczuciach – wprost, bez zbędnych zawiłości, ciepło i z empatią. Czy Danielle Steel jest innowacyjną autorką, która dotyka nietuzinkowych tematów? Nie. To pisarka, która trafia do kobiet, bo zna ich problemy (wielu z nich doświadczyła na własnej skórze), niemal każdy może odnaleźć w jej bohaterkach siebie. I to właśnie tym, zaskarbiła sobie serca czytelniczek w każdym wieku.

Do trzech razy sztuka?

danielle steel szczęście w nieszczęściuIsabelle McAvoy to samodzielna mama trzech córek. Życie nie szczędziło jej rozczarowań – zakochuje się bowiem w nieodpowiednich mężczyznach. Każdy z nich miał być przysłowiowym księciem z bajki, lecz okazuje się rozczarowaniem. Jednak każdy daje jej coś najcenniejszego – dziecko.

Po latach wydaje się że Isabelle odnalazła swoje miejsce w życiu. Robi karierę jako ekspertka sztuki. Córki natomiast wyrastają na trzy intrygujące kobiety. Są różne, ale łączy je niezwykle silna więź z matką. Rodzi się pytanie, czy ta więź będzie w stanie wytrzymać cios od losu? Czy sekret z przeszłości zagrozi kobietom czy jeszcze bardziej je umocni?

Kobiety kobietom

Miłość, łzy wzruszenia, rozczarowanie, cierpienie i… znowu miłość – tak w skrócie można opisać powieść Danielle Steel “Szczęście w nieszczęściu”. Główna bohaterka nie ustaje w poszukiwaniach prawdziwej miłości. Najpierw będąc w Paryżu, zakochuje się w bogatym arystokracie, potem po powrocie do Nowego Jorku kolejna miłość staje na jej drodze… i kolejna okazuje się rozczarowaniem. Trzeci związek, choć miał być tym najważniejszym, na zawsze, brutalnie przerwało życie.

Danielle Steel sama miała kilkoro mężów i jest mamą dziewięciorga dzieci. Mając takie doświadczenia potrafi zrozumieć i przede wszystkim nie oceniać wyborów innych kobiet.

To bowiem, co łączy wszystkie powieści Danielle Steel, to po pierwsze wiara w miłość w każdym wieku, a po drugie wspieranie kobiet. Autorka zawsze stoi za nimi murem, motywuje w dążeniu do szczęścia, podnosi na duchu. Nie ocenia i nie krytykuje, a pociesza i wspiera. To właśnie dlatego zyskała miano ulubienicy czytelniczek.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Danielle Steel “Szczęście w nieszczęściu”. Wydawnictwo Amber. Warszawa 2023

wyszukiwarka button 1

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora