Najlepsze książki fantastyczne, które kiedykolwiek powstały. Cz. 1

13.12.2015

Książki o tematyce fantastycznej mają jedną z największych grup fanów na świecie. Stało się tak, ponieważ tematyka ta pozwala czytelnikowi przenieść się w każde miejsce na świecie, prawdziwe lub nie. Możemy poznać bohaterów, których nigdy nie będzie nam dane spotkać w realnym życiu, a także przeżyć historie, których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia autora.

Czytając fantastykę, rano wybieramy się do szkoły magii, po obiedzie możemy dowiedzieć się co nieco o dorastaniu smoków, a wieczorem… obserwujemy losy obcych planet.

Jeśli sam czytelniku chciałbyś przekonać się, dlaczego na świecie tak wielu ludzi codziennie ekscytuje się losami swoich ulubionych fikcyjnych bohaterów, poznaj listę klasyków książek fantastycznych.

1. Władca Pierścieni – J.R.R. Tolkien

1

W Śródziemiu może zapanować najgorsze zło, jakie kiedykolwiek widział świat. Władca Ciemności, Sauron, jest jedynie o krok od stania się najpotężniejszą istotą, która stąpała po tym świecie. Naprzeciw wychodzi mu Frodo Baggins – hobbit, który niespodziewanie zostaje wplątany w walkę ze złem, wyrusza do Mordoru. To kraina, w której znajdują się Szczeliny Zagłady – jedyne miejsca, gdzie można zniszczyć tytułowy pierścień i uratować całe Śródziemie przed zagładą.

2. Diuna – Frank Herbert

2

Książka przenosi nas do dalekiej przyszłości i do zupełnie nowego wszechświata, w którym najważniejszą planetą jest tytułowa Diuna. To właśnie na niej znajdują się złoża melanżu – substancji umożliwiającej jasnowidzenie, i która to zapobiega wielu niebezpieczeństwom związanym z podróżami kosmicznymi. Wszystko się jednak komplikuje, gdy o planetę zaczynają walczyć najpotężniejsze rody w całej galaktyce.

3. Pieśń Lodu i Ognia – George R.R. Martin

3

Cykl ten opowiada o próbach zdobycia niepodzielnej i niepodważalnej władzy w krainie Siedmiu Królestw. Wiele rodów rości sobie prawa do Żelaznego Tronu i, by osiągnąć swój cel, potencjalni kandydaci do objęcia władzy są w stanie zrobić niemal wszystko. Jednak nie tylko walka o władzę jest najważniejsza. Do siedmiu Królestw nadciąga Zima, a ta niesie ze sobą niebezpieczeństwo, które przez wiele długich i ciepłych lat było tylko przerażającym wspomnieniem.

4. Gra Endera – O. S. Card

4

W dalekiej przyszłości zastajemy Ziemię, która już raz została zaatakowana przez kosmitów. Atak ledwie został odparty. Nowe władze pragną zrobić wszystko, by przygotować się na odparcie kolejnej próby podbicia naszej planety. Wobec tego zagrożenia, spośród najmłodszych dzieci, wyszukuje się potencjalnych kandydatów na dowódcę – geniuszów, zdolnych do poprowadzenia całych flot wojennych przeciwko Robalom. Czy Andrew, 8-letni chłopiec nazywany Enderem, będzie zdolny do stania się wybawcą Ziemi?

5. Harry Potter – J.K. Rowling

5

W książce zastajemy rzeczywistość, w której oprócz normalnych ludzi rodzą się i żyją także czarodzieje, a magia – choć ukrywana przed światem istnieje naprawdę. Głównym bohaterem książki jest Harry Potter, osierocony chłopak, który w dniu swoich jedenastych urodzin dowiaduje się niespodziewanie, że wcale nie jest taki zwyczajny jak myślał. Harry zostaje czarodziejem. Teraz będzie musiał stawić czoła Voldemortowi – czarnoksiężnikowi, który zagraża całemu światu.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora