NOWE PORADNIKI O MIŁOŚCI I SEKSIE!

10.05.2018

Kochamy, uprawiamy seks, ale nie jesteśmy mistrzami w opowiadaniu o uczuciach i intymności. Co zrobić, by seks przestał być tematem tabu? Pomogą w tym poradniki, które „te” sprawy traktują poważnie i szczerze, ale jednocześnie bez typowo podręcznikowej sztywności!

Katarzyna Miller od dawna stara się oswoić trudne tematy dotyczące relacji damsko-męskich w pisanych przez siebie książkach. Do grona osób, które nie boją się mówić o sprawach intymnych należy także Anja Rubik, która postanowiła wydać książkę do edukacji seksualnej!

#SEXED.PL, Anja Rubik

Zaczęła od mediów społecznościowych, ale postanowiła kontynuować swoją akcję wydając książkę! Na pewno słyszeliście o głośnej kampanii Anji Rubik #sexed. To nie jej pierwsza akcja społeczna. Modelka już wcześniej wspierała ruchy na rzecz kobiet, wydawała artystyczno-erotyczny magazyn, akcją „uwolnić sutek” rozpoczęła też dyskusję o różnicy w pokazywaniu kobiecego i męskiego ciała w mediach.

Zdaniem Rubik edukacja seksualna powinna być częścią programu szkolnego, a jej brak powoduje, że młodzież czerpie wiedzę na ten temat z nieprofesjonalnych źródeł. Akcja #sexed ma też nakłonić nas do mówienia o seksie powszechnie i bez zażenowania. W tym celu modelka do akcji zaprosiła znane osoby i nakręciła z nimi 14 filmów. Każde wideo ma konkretny temat, a cała ich lista została opracowana z ekspertami oraz organizacją Dziewuchy Dziewuchom. Maciej Stuhr mówi o pierwszej rozmowie z córką na temat seksu, Marta Frej o masturbacji, Monika Brodka o świadomej zgodzie, Magdalena Cielecka zachęca do regularnych badań, a blogerka Maffashion podkreśla znaczenie bezpiecznego seksu. Mity o seksualności rozwiewają także Robert Biedroń, Mary Komasa, Małgorzata Szumowska i Dorota Masłowska.

Koniecznie sięgnij po książkę, która jest uzupełnieniem przełomowej kampanii!  SEXED.PL dostępna w Inmedio, Relay, Virgin i Dicover Poland już od 23 maja!

jXok9kraW1hZ2VzL2IzNzBjYjc5ZDBlYzhjYThkN2E3MWI1NmE4MDNiOWJiLmpwZ5CBAQE

Instrukcja obsługi kobiety, Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Stereotypowo o naturze mężczyzn mówi się, że jest prosta, a o kobiet – skomplikowana. Często dlatego mężczyźni z góry zakładają, że nie da się zrozumieć kobiet. Kłam temu zadaje Katarzyna Miller w swoich poradnikach i dowodzi, że relacje damsko-męskie wcale nie muszą być ekstremalnie trudne. Tym razem, wspólnie z Suzan Giżyńską, napisała przewodnik po kobiecej.

Okazuje się, że problem polega także na nierealnych oczekiwaniach kobiet wobec mężczyzn. Pytanie „Czy mężczyzna może zrozumieć kobietę emocjonalnie?” – to według Katarzyny i Suzan otwarcie puszki Pandory! Autorki podkreślają, że „jeśli oczekujesz od chłopa, żeby był: zafascynowanym adoratorem, namiętnym kochankiem, natchnionym poetą, opiekuńczym tatusiem, kumplem, cierpliwym słuchaczem, hojnym bankierem, kierowcą, kucharzem, kelnerem…itp. itd. To na pewno się tego nie doczekasz!” Sugerują, by nie obciążać mężczyzn nadmiernymi oczekiwaniami, a gdy poza kilkoma dla nas najważniejszymi, spełnią jakieś dodatkowe oczekiwania, należy cieszyć się tym niespodziewanym bonusem…

Autorki w lekki i bardzo przyjemny w czytaniu sposób rozprawiają się z najczęstszymi błędami w komunikacji między kobietą a mężczyzną. „Instrukcja obsługi kobiety” to książka, na przeczytaniu której skorzystają zarówno panowie, jak i panie – kobiety lepiej poznają siebie, a mężczyźni ich naturę, dzięki czemu będą w stanie lepiej je zrozumieć!

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora