ODWIEDŹ TARGI KSIĄŻKI W KRAKOWIE 26-29.10

27.10.2017

„Czytam i staję się wolny” to słowa portugalskiego pisarza Fernando Pessoi i hasło tegorocznej edycji targów książki w Krakowie. Jeśli zastanawiacie się jak spędzić najbliższy weekend, nie może Was zabraknąć na tym wydarzeniu! Czekają Was stoiska pełne wspaniałych książek, spotkania z twórcami, warsztaty literacko-plastyczne, wystawy i całe mnóstwo dodatkowych atrakcji!

Już w czwartek, 26 października rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.  Klimat tego wyjątkowego miasta i bogaty program targów kuszą co roku tysiące czytelników. Na targach zaprezentuje się kilkuset wystawców, będzie to też okazja to spotkania z wieloma pisarzami. Targi uważane są za jedno z najważniejszych wydarzeń  kulturalnych w Polsce!

Gościem honorowym tegorocznej imprezy jest Francja, na której stoisku na pewno nie zabranie powieści autorstwa Victora Hugo, Aleksandra Dumasa czy Antoine de Saint-Exupérego. Degustując francuskie wino i chrupiąc croissanta będziecie mogli chłonąć wiedzę o tym ważnym ośrodku kultury i spotkać się ze współczesnymi pisarzami: Erickiem-Emmanuelem Schmittem, pisarzem i ilustratorem Geoffroyem de Pennartem oraz słynnym grafikiem Sergem Blochem – ilustratorem książki „BIBLIA. Wielkie opowieści Starego Testamentu”. Ilustracje jego autorstwa będziecie mogli zobaczyć podczas interaktywnej wystawy.

Poza wymienionymi już nazwiskami, pojawi się całe mnóstwo gwiazd literatury, m.in.: Katarzyna Bonda, Elżbieta Cherezińska, Katarzyna Grochola, Jacek Dukaj, Marek Krajewski, Andrzej Pilipiuk, Szczepan Twardoch, Marek Kamiński, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski, Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk, Camilla Läckberg czy Nicholas Sparks. W weekend zostanie zorganizowana specjalna Strefa Autorów, w której będzie można zdobyć autografy swoich ulubionych pisarzy oraz zrobić z nimi zdjęcie.

Podczas targów będzie można wziąć udział w akcji „Książka za książkę”. Zebrane w ten sposób publikacje trafią do małopolskich bibliotek. Wystarczy przynieść przeczytaną, aktualną i nie zniszczoną książkę na wyznaczone stoisko. Za każdy egzemplarz otrzymacie kupon rabatowy na zakup nowej książki, do zrealizowania u wydawców biorących udział w akcji. Podczas poprzednich edycji udało się zgromadzić i przekazać do bibliotek ponad 30 tysięcy egzemplarzy książek!

Podczas wizyty warto zajrzeć także do Salonu Komiksu, Salonu Książki Przyrodniczej, Salonu Książki Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Dziecięcej Strefy Warsztatowej dla najmłodszych. Targi krakowskie to nie tylko wydarzenia na terenie EXPO Kraków. W całym mieście mnóstwo dodatkowych atrakcji przygotowali organizatorzy, wystawcy, ale także Instytut Francuski i Ambasada Francji. Listę autorów, którzy pojawią się na targach oraz opis wszystkich imprez towarzyszących znajdziecie na stronie organizatora: www.ksiazka.krakow.pl.

Wybierzcie się na targi i nie przegapcie szansy na intelektualną przygodę w ten weekend!

 

 

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora