ODWIEDŹ TARGI KSIĄŻKI W WARSZAWIE!

19.05.2017
targi książki w Warszawie

Tegoroczny program Warszawskich Targów Książki przyprawia o zawrót głowy! To wydarzenie kulturalne wykraczające poza literaturę, choć oczywiście książki stanowią jego centrum. 800 wystawców z 32 krajów sprawi, że Stadion Narodowy zmienił się w niezwykle barwną przestrzeń pełną spotkań i dyskusji. Nie może Ciebie tam zabraknąć!

Targi  książki trwają od 18 do 21 maja na PGE Narodowy w Warszawie. Jest to już ósma edycja targów, podczas których tradycyjnie spotykają się wydawcy, pisarze i czytelnicy. Wydarzenie przyciąga co roku ponad sześćdziesięciotysięczną publiczność. W programie znajdziesz setki spotkań autorskich, dyskusji, liczne animacje literackie i zajęcia artystyczne oraz warsztaty.

Wielką atrakcją targów jest oczywiście możliwość zakupu książek w dobrych cenach, ale tym czego nie możesz przegapić są spotkania z autorami! Kogo będzie można poznać na targach? M.in. autorkę bestsellerów „Ps. Kocham Cię” i „Love, Rosie” – Cecelię Ahern. Książki będą podpisywali mistrzowie polskiego, współczesnego kryminału: Katarzyna Bonda i Remigiusz Mróz. Okazją do rozmowy z Markiem Niedźwieckim, będzie spotkanie podczas którego słynny radiowiec będzie podpisywał swoje książki „Radiota czyli skąd się biorą Niedźwiedzie” i „Australijczyk”. Na targach obecni będą także: Jonathan Carroll, Camilla Grebe, Jarosław Grzędowicz, Szymon Hołownia czy Marek Kamiński oraz wielu innych cenionych autorów.

 Poza spotkaniami czeka Cię także wiele innych niespodzianek. Serwis Publio.pl tradycyjnie organizuje konkursy, w których nagrodami są czytniki i kupony na ebooki. Podczas targów będą trwały także wymiany książek, m.in. „Z półki na półkę”, czyli akcja organizowana przez serwis lubimyczytać.pl, podczas której możesz przynieść kilka swoich książek i wymienić je na te, przyniesione przez innych czytelników.

Do ciekawych wydarzeń na pewno będzie należał warsztat twórczy z Danielą Kohl „Od słowa do obrazka. Narysuj własny komiks”. Ilustratorka „Zuzy Łobuzy” pokaże jak z opowieści zrobić historię obrazkową.

Jeśli myślisz o samodzielnym tworzeniu historii, koniecznie wpadnij na warsztaty „Pisanie to wyzwanie” z Sylwią Chutnik. Dwugodzinne spotkanie będzie poświęcone powstawaniu tekstów i  kolejnych etapach twórczości. Autorka kryminałów, Charlotte Link, podzieli się swoją wiedzą  „Jak zostać autorką bestsellerów?”. Naszym zdaniem warto poznać warsztat pisarzy i dowiedzieć się jak tworzą historie, dzięki którym codzienne przeżywamy niezwykłe przygody z książką w ręku!

Opisane atrakcje to tylko mały wycinek tego co czeka Cię na targach. Szczegółowy program znajdziesz na stronie organizatora: www.targi-ksiazki.waw.pl.

Zaproś znajomych na targi książki w Warszawie i razem spędźcie weekend pełen emocji!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora