OKRUCHY ZŁA, SANDRA BROWN

12.05.2016
okruchy zła

Doktor Emory Charbonneau to znana wielu osobom biegaczka i działaczka w licznych fundacjach charytatywnych. Jej mąż żyje praktycznie w jej cieniu. Pewnego dnia pani doktor znika na trasie swojego wyczerpującego, górskiego treningu. Wszyscy podejrzewają męża, a tymczasem kobieta budzi się w leśnej chatce razem z ogromnym i przerażającym mężczyzną, który nie pozwala jej wrócić do domu i twierdzi, że w taki sposób ją chroni.

Sandra Brown to znana amerykańska autorka. Specjalizuje się głównie w romansach z wątkiem kryminalnym, takimi jak ten.

Muszę przyznać, że mimo faktu, że książka jest dość przewidywalna i od samego początku wiadomo jak potoczy się wątek romantyczny, bardzo mi się podobała. To taka lekka lektura na odprężenie po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Zawiera dwa wątki, które zawsze dobrze razem współgrają, mianowicie odrobina kryminału ze szczyptą romansu. Oba są bardzo zgrabnie poprowadzone, wzajemnie się uzupełniają i splatają.

Spodobał mi się fakt, że całą historię śledzimy z dwóch stron. Obserwujemy pracę śledczych, którzy starają się wyjaśnić zaginięcie Emory oraz dziwne zachowanie jej męża – Jeff’a. Z drugiej strony widzimy powolutku budującą się więź pomiędzy kobietą, a zupełnie nieznajomym i przerażającym mężczyzną. Od strachu i nieufności po coś więcej. Bardzo mi się te sprzeczne uczucia spodobały. Sama do końca nie rozgryzłam komu tak naprawdę powinna zaufać główna bohaterka, by wyjść z tej opresji cało.

Autorka do połowy książki nie prowadzi śpiesznej akcji, a jednak podczas czytania nie można się nudzić. Później wszystko przyspiesza, nacisk zostaje położony na wątek kryminalny, a my dowiadujemy się wielu intrygujących rzeczy z życia tajemniczego nieznajomego. Czegoś takiego się nie spodziewałam i cieszę się, że zostałam zaskoczona.

Podsumowując, może nie jest to lektura najwyższych lotów, jednak wielu osobom się spodoba. Ja bardzo miło spędziłam z nią czas i wierzę, że z wami będzie tak samo. To książka do zrelaksowania się i odprężenia, przeżycia na moment fascynującej przygody, gorącej namiętności i oderwania się od codziennego życia.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora