PIKANTNY ROMANS CZY GŁĘBOKIE UCZUCIA – KSIĄŻKI O MIŁOŚCI DLA KAŻDEGO

28.08.2020

Niewielu jest ludzi na świecie, którzy nie daliby się ponieść wakacyjnemu romansowi. Kiedy przychodzi lato i słońce, pod stopami czujemy gorący piasek, a w tle słychać szum fal, w głowie pojawiają się pragnienia, o które sami byśmy się nie posądzali. Czasem tylko krok dzieli od urzeczywistnienia tych pragnień… Masz w swoim sercu takie wspomnienia? A może marzysz o wakacyjnym romansie? Sięgnij po poniższe pozycje i poznaj płomienne historie innych kobiet.

„Perska kobiecość” Laila Shukri

Gdzie łatwiej o romans niż na rajskiej wyspie? Nic tak nie sprzyja namiętności, jak plaża, szum fal i gorący piasek. Przekonała się o tym Joanna, wpadając w ramiona Richarda na Bali. „Spojrzała mu prosto w oczy i… zakochała się. Tak mocno, kobieco i prawdziwie jak nigdy przedtem”. Jednak musi zrezygnować z tego uczucia. Postanawia wrócić do swojego zimnego, czasem brutalnego męża Alego, aby pomóc córce dojść do zdrowia i normalności. Czuje, że nie ma innego wyboru. Jednak nie może przestać myśleć o Richardzie. Czy powrót na Bali wraz z córką sprawi, że kochankowie zostaną już razem na zawsze?

Doświadczenie wielkiej, trudnej miłości łączy kobiety na całym świecie, i nie ma znaczenia, czy mieszkasz w małej wiosce w Europie Środkowej, na rajskiej wyspie, czy w samym sercu Manhattanu.„Stały tak obie, zapatrzone w wodę, przeżyciami trudnej miłości złączone. Matka i córka. Kobiety”. Jeśli masz podobne doświadczenia, w Twoim życiu był ktoś, o kim nigdy nie zapomnisz, koniecznie sięgnij po powieść „Perska kobiecość”. Laila Shukri zabierze Cię w pełen wzruszeń świat płomiennej miłości.

„Hotel 69” Sonia Rosa

Jeśli nazwa tego hotelu z czymś Ci się kojarzy, możesz mieć pewność, że masz rację. W tym hotelu goście nie zawsze idą grzecznie spać. Spotkasz tutaj sopockich milionerów, bogatych turystów z zagranicy, biznesmenów. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno – przyjeżdżając do hotelu, stają się innymi ludźmi, robią rzeczy, na które w domu nigdy by sobie nie pozwolili. Ale to, co dzieje się w pokoju hotelowym, pozostaje w tym pokoju na zawsze – taka jest polityka firmy. Gość Hotelu 69 to świętość, ma prawo do wszystkiego, nawet jeśli nie jest to do końca zgodne z prawem. „Nie nakręcaj się, znasz politykę firmy. Gość może nam nas.. na głowę i wciąż pozostanie gościem”.

Sonia Rosa to pisarka, która nie owija tematu seksu w bawełnę. Seks, namiętność, zazdrość, nienawiść mieszają się tutaj z prawdziwymi uczuciami, tęsknotą i potrzebą bliskości. Autorka pisze śmiało, bez skrępowania, puszcza całkowicie wodze swej fantazji. Pikanterii niech doda fakt, że historie opowiedziane w jej powieści zawsze mają w sobie odrobinę więcej niż ziarno prawdy…

Jeśli masz ochotę podejrzeć, co robią goście hotelowi, kiedy myślą, że nikt ich nie widzi, sięgnij po książkę „Hotel 69”.

„W samym sercu morza” Jojo Moyes

7 sierpnia 1946 roku „Daily Mail” odnotował: „Australijskie żony brytyjskich marynarzy – łącznie 655 pań – zawitało do Anglii wczoraj wieczorem, gdy ważący 23 tysiące ton lotniskowiec Victorious zacumował w Playmouth”. Oprócz żon przywiózł ze sobą 1100 mężczyzn oraz… historie pełne namiętności. Bohaterką jednej z tych historii była Frances, jedna z wojennych żon. Jej tajemnica miała nigdy nie ujrzeć światła dziennego. I pewnie tak by się stało, gdyby nie podróż z wnuczką do Indii. To tam wspomnienia wróciły z ogromną siłą. Zupełnie przypadkiem bowiem, po 56 latach, zobaczyła na cmentarzysku statków TEN statek. Na nim w 1946 roku poznała Henry’ego. To, co się wydarzyło później, na zawsze odmieniło jej życie. „Zrozumiałam, że z rozmaitych względów był najlepszą i zarazem najgorszą rzeczą, jaka mi się przydarzyła”.

Czasem traktujemy starszych ludzi jako mało ciekawe, stateczne osoby. Na słowa „za moich czasów” krzywimy się, nie chcemy wysłuchiwać ich wspomnień. Spodziewamy się bowiem wyłącznie nudnych, nieaktualnych od dawna opowieści. Zapominamy, że oni też byli kiedyś młodzi, przeżywali swoje wzloty i upadki, rozstania i powroty, krótkie gorące romanse i poważne miłości. Jennifer, kiedy poznała historię swojej babci, otworzyła szeroko oczy ze zdumienia. Nie sądziła, że jej babcia ukrywaaką tajemnicę. Jej babcią jest bowiem Frances.

Książka „W samym sercu morza” została napisana w 2005 roku, ale w Polsce została opublikowana dopiero teraz. Powieść inspirowana jest prawdziwą historią babci Moyes – być może dlatego jest tak wciągająca. Zatopisz się w tej lekturze na wiele godzin, wciągniesz w wir opisanych w niej historii i z żalem dopłyniesz do jej końca.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Laila Shukri „Perska kobiecość”. Prószyński i S-ka. Warszawa 2020
Sonia Rosa „Hotel 69”. Filia. Poznań 2020
Jojo Moyes „W samym sercu morza”. Przeł. Anna Gralak. Między Słowami. Kraków 2020

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora