PIŁKA NOŻNA INSPIRUJE! – KSIĄŻKI DLA FANÓW FUTBOLU

23.07.2016
KSIĄŻKI DLA FANÓW FUTBOLU

W trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej liczba fanów tego sportu zawsze wzrasta 🙂 Szczególnie kiedy nasza drużyna gra i odnosi sukcesy. Poniżej przygotowaliśmy propozycje lektur o sporcie, który w Polsce wzbudza wiele skrajnych emocji. Jeśli chcecie poznać fakty, anegdoty i kulisy polskiego futbolu, by zabłysnąć podczas rozmów o piłce, poniższe lektury są obowiązkowe!

LEGIA MISTRZÓW, PIOTR JAGIELSKI

Ciągle słyszymy o tym jak wiele lat temu nasza drużyna narodowa, a także warszawska Legia odnosiły spektakularne sukcesy. Książka Piotra Jagielskiego przenosi nas właśnie do takich czasów, gdy Legia zakwalifikowała się do Ligii Mistrzów. Jest to publikacja przede wszystkim dla miłośników warszawskiej drużyny, ale zaciekawi także tych, którzy książki o tematyce sportowej czytają okazjonalnie. Recenzję „Legii mistrzów” znajdziesz na naszym blogu.

ŻYCIE JAK DOBRY MECZ, WŁODZIMIERZ LUBAŃSKI, W ROZMOWIE Z MICHAŁEM OLSZAŃSKIM

„Życie jak dobry mecz” to opowieść o karierze Włodzimierza Lubańskiego – legendy polskiego futbolu. Przede wszystkim jest to jednak pełna pasji opowieść o piłce nożnej. Znakomity piłkarz powraca do dzieciństwa na Śląsku i krok po kroku opowiada nam o rozwoju swojej kariery. W książce pojawiają się wielkie postaci futbolu, m.in. Kazimierz Górski, Kazimierz Deyna czy Zbigniew Boniek. Książka przypomina zupełnie inne czasy, kiedy futbol wyglądał inaczej i rządziły nim inne zasady, a gracze nie byli celebrytami.

STAN FUTBOLU, KRZYSZTOF STANOWSKI

Krzysztof Stanowski to dziennikarz, który o sporcie zaczął pisać w wieku 14 lat. Dziennikarz sportowy jest twórcą jednego z najpopularniejszych serwisów piłkarskich. Wielu czytelników ceni go za umiejętność pisania o piłce tak, żeby trafić w sedno. W książce rozwinął wątki poruszane już wcześniej w felietonach. Książkę czyta się rewelacyjnie, po przeczytaniu kilku pierwszych stron jesteśmy wciągnięci do świata piłki i nie chcemy oderwać się od tej niesamowitej lektury. Książkę warto przeczytać także ze względu na osobę autora – człowieka, który znany jest w środowisku piłkarzy, ale dla kibiców jest bardziej anonimowy. Przeczytajcie pełną recenzję „Stanu futbolu”.

LEWY JAK ZOSTAŁ KRÓLEM, ŁUKASZ OLKOWICZ I PIOTR WOŁOSIK 

Kto nie jest ciekawy fenomenu kariery Roberta Lewandowskiego? Autorzy opisują ważne momenty w życiu piłkarza. Jego historia przedstawiona jest w bardzo ciekawy sposób. Poznajemy niezwykłego chłopaka, który od najmłodszych lat znał swój cel i dążył do sukcesu. Biografia jest tym bardziej interesująca, ponieważ została napisana na podstawie anegdot zebranych od ponad stu osób.

Książki dla fanów futbolu to także temat artykułu „Powieści o piłce nożnej” – zapraszamy do lektury!

Bez względu na to czy jesteś wiernym fanem czy nie, musisz wiedzieć o co w piłce chodzi! Jesteśmy pewni, że przed nami coraz większe sukcesy naszej drużyny narodowej! 🙂

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora