POMYSŁ NA PREZENT DLA OJCA!

20.06.2018

Zastanawiacie się, co kupić tacie z okazji Dnia Ojca? Proponujemy książki, które są jak dobry film akcji, tyle że tu historie o gangsterach i policji są prawdziwe. Czytając o wydarzeniach, które momentami przypominają odważny scenariusz filmowy, można poczuć te same emocje co oglądając gangsterskie klasyki, takie jak Ojciec Chrzestny, Chłopcy z ferajny czy Dawno temu w Ameryce. To pomysł na szybką, wciągającą lekturę dla taty!

Jarosław Sokołowski pseudonim Masa i Jarosław Maringe zwany Chińczykiem, byli członkowie mafii pruszkowskiej, w nowych książkach piszą o sobie i zdradzają kolejne szczegóły z działania organizacji przestępczej. Mimo że o mafii sporo już wiadomo, to książki o niej wciąż są źródłem ciekawych anegdot i zaskakujących faktów. To także opowieści o ludziach – tych, którzy nie cofali się przed czynami brutalnymi, jednocześnie odważnymi i brawurowymi. Świat przestępców to także ścigający ich policjanci. Tym tematem zajęła się Katarzyna Puzyńska – autorka bestsellerowych kryminałów. Pisarka zasłynęła sagą o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. W nowej książce opisuje nie fikcyjny, a prawdziwy świat przestępstw i zbrodni, z którymi walczy Policja!

 chinczyk

Chińczyk: Przemytnicza Odyseja, Jarosław Maringe              

Jarosław Maringe Chińczyk w mafii pruszkowskiej odpowiedzialny był za przemyt narkotyków. „Przemytnicza odyseja”stanowi drugi tom jego autobiografii. W pierwszej „Chińczyk. Król polskiego narkobiznesu” opisał szczegółowo narkotykowy biznes, świat porachunków mafiosów i wielkich pieniędzy. Druga część to opis jego przestępczej kariery w latach 2000 – 2001, kiedy by uciec przed wymiarem sprawiedliwości, przeniósł swoją działalność za granicę. Podróżował po świecie i tworzył kolejne szlaki narkotykowe. Był m.in. w Szwecji, byłej Jugosławii, Chile, Dominikanie i Meksyku. W książce opowiada o kulisach swoich narkotykowych biznesów. Opisuje również doświadczenia i przemyślenia dotyczące miejsc, które odwiedził oraz ludzi, których spotkał. Uzupełnieniem opowieści są wywiady z byłymi współpracownikami i towarzyszami podróży. Książka Maringe to gangsterska historia, którą urozmaicają rozdziały poświęcone historii kokainy i amfetaminy, czyli narkotyków,które w opisywanym czasie przemycał.

masa

Masa. Od pakera do gangstera, Jarosław Sokołowski, Janusz Szostak, Błażej Chyła

Masa w rozmowie z Januszem Szostakiem i Błażejem Chyłą opowiada o swojej drodze do stania się jednym z najbardziej wpływowych gangsterów w Polsce. W książce mówi o sobie, o niezrealizowanej karierze zapaśnika, o matce, kolegach z podwórka i szkoły. Po raz pierwszy szczegółowo opisuje jak sterydy i katorżnicze treningi na siłowni zrobiły z niego bestię – ważącego 150 kilo pakera, który siał przerażenie. Nieprzeciętna masa dawała mu siłę, władzę, pieniądze i wpływy. Ta część serii „Masa” opowiada nie tylko o gangsterskim życiu, ale także o treningach, diecie i utrzymaniu formy.

policjanci

„Policjanci. Ulica”, Katarzyna Puzyńska

To zbiór rozmów przeprowadzonych z funkcjonariuszami z różnych wydziałów, m.in. patrolowo-interwencyjnego, ruchu drogowego i prewencji. W pracy policjantów wiele się dzieje każdego dnia, dlatego mają oni o czym opowiadać i czasami dzielą się swoimi doświadczeniami. Ich przeżycia i refleksje składają się na obraz ciekawej, choć ciężkiej, stresującej i niebezpiecznej pracy. Niemal każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie. Wzywani na miejsce interwencji, nigdy nie wiedzą co ich spotka. Nawet ci, którzy mają już długi staż pracy, twierdzą, że nie da się przewidzieć wypadków i każda sytuacja jest inna. Puzyńska pyta także o kontrowersyjne kwestie, takie jak alkoholizm, łapówkarstwo i wypracowywanie statystyk. Bardzo ciekawa książka wnikająca w mało znany świat Policji.

Te trzy mocne historie działają na wyobraźnię i wciągają bez reszty, wypełniając wolne chwile emocjami odrywającymi od rzeczywistości!

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discove

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora