POWIEŚCI O BLASKACH I MROKACH ŻYCIA

13.07.2021
blaski i cienie

Życie nie jest jednowymiarowe. Poniższe powieści odzwierciedlają je w niesamowitej mieszance emocji: radości, smutku, ekscytacji i melancholii. Nad bohaterami często zbierają się ciemne chmury, a oni starają się zobaczyć światło nadziei. Czy wybiorą jasną czy ciemną stronę życia?

to co lśniTo co lśni, Danielle Steel

Danielle Steel – nazwisko, którego żadnej fance literatury kobiecej nie trzeba przedstawiać. Z nieoficjalnych źródeł wiemy też, że i niejednemu mężczyźnie nazwisko to nie jest obce… Czym tym razem uraczy nas najbardziej płodna (literacko, oczywiście!) pisarka na świecie?

Nicole to dziewczyna, której życie wygląda jak bajka. Ma wszystko – kochających, wpływowych rodziców, studia na prestiżowej uczelni, niezwykle ciekawą pracę w znanym magazynie i miłość bliskich osób. Wydaje się, że niczego jej nie brakuje. Jednak, jak to w życiu bywa, to co lśni jasnym blaskiem, niespodziewanie potrafi zgasnąć. Jeden dzień zmienił wszystko – rodzice Nicole zginęli w zamachu terrorystycznym. Jak delikatna dziewczyna, otoczona do tej pory opieką i miłością, poradzi sobie sama? Czy będzie w stanie zmierzyć się nie tylko z blaskami, ale też z największymi mrokami życia?

Danielle Steel nie bawi się w kotka i myszkę z czytelnikami. Mówi wprost o uczuciach, sytuacje opisuje bez zbędnych zawiłości. Emocje są tu podane jak na talerzu – doświadczamy bezgranicznej miłości, ale też skrajnej rozpaczy, oddychamy z radości pełną piersią, ale jak płaczemy, to zalewając się łzami. Można ją za to krytykować, ale można też docenić jej umiejętność zjednywania sobie milionów ludzi. Za to wszystko bowiem kochają autorkę jej fani, którzy są jej wierni od wielu lat. Jeśli więc jesteś miłośniczką bądź miłośnikiem pełnych emocji i wyrazistych uczuć powieści, Danielle Steel i „To, co lśni” to doskonały wybór dla Ciebie!

ringRing, Anna Wolf

Życie przypomina czasem bokserski ring. Stoimy w swoim narożniku czekając na walkę o szczęście, miłość i spełnienie. Czy podejmiemy rękawicę i stoczymy ten pojedynek, czy uciekniemy i porzucimy rękawice? 

Przed takim dylematem stanie Carter Daring, zawodowy bokser, który stara się o tytuł mistrza świata. Jego codzienność to treningi i to na nich skupia swoją uwagę. Jednak to nie w ringu przyjdzie mu walczyć o najwyższą stawkę. Alice Morset to pewna siebie, pyskata i waleczna dziewczyna, której życie mocno się skomplikowało. Jest w ciąży, rozstała się z partnerem i zamieszkała u brata. Dodatkowo, skrywa jakąś tajemnicę, która sprawia, że zawsze ogląda się za siebie. Losy tych dwoje niespodziewanie się splatają. Okazuje się wtedy, że walka o mistrzowski pas to zaledwie wstęp do najważniejszej rozgrywki w życiu Cartera. Czy w tej walce wygra miłość?

Książka Anny Wolf „Ring” to świetna propozycja na letni wieczór. Jest tutaj to, co najbardziej lubimy – wartka akcja, napięcie, które trzyma do końca, łzy wzruszenia, ale też dreszcz strachu. A to wszystko okraszone jest naprawdę świetnym poczuciem humoru. Anna Wolf zachwyca po raz kolejny.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Danielle Steel „To co lśni”. Przeł. Anna Tomczyk. Między słowami. Kraków 2021
Anna Wolf „Ring”. Akurat. Warszawa 2021

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora