Sekret, którego nie zdradzę Tess Gerritsen

28.11.2017

Tess Gerritsen to prawdziwa królowa thrillera medycznego. Jej wszystkie powieści rozchodzą się zawsze jak ciepłe bułeczki od razu po premierze. Dlaczego?

Porywająca akcja

Kobieta. Na pierwszy rzut oka wygląda jakby głęboko spała. Policjanci podchodzą bliżej. Okazuje się, że jej gałki oczne zostały wycięte i schowane na jej dłoni. Nie ma żadnych dowodów, nie wiadomo nawet jak umarła ta młoda dziewczyna.

Drugie morderstwo też jest makabryczne. Mężczyzna, któremu wbito w pierś strzały. Doktor Maura Isles i detektyw Jane Rizzoli już po raz kolejny spróbują rozwikłać tę zagadkę. Zagadkę, która już od pierwszych stron porywa czytelnika w swoją przerażającą grę.

Makabryczne opisy

Kolejne co przychodzi mi na myśl, gdy zastanawiam się nad tym, czemu książki tej autorki są tak popularne, to makabryczne opisy, którymi są zawsze naszpikowane jej powieści. Z pewnością nie są dla osób o słabych nerwach. Raczej dla tych ciekawskich, którzy od zawsze zastanawiają się jak wygląda ciało człowieka od środka i praca specjalisty medycyny sądowej. Ludzkie zwłoki po śmierci zostawiają wiele śladów, dzięki którym można rozwiązać zagadkę morderstwa. Nie tylko jak zginęła dana osoba, ale też na co chorowała wcześniej i jaki styl życia prowadziła. To one są kluczowym elementem w thrillerach medycznych Tess Gerritsen, a doktor Maura Isles czyta z nich jak z otwartych kart. Wspólnie z Jane Rizzoli jest zawsze w stanie rozwiązać niezwykle skomplikowaną zagadkę.

Niezwykła para bohaterek

Maura Isles to doktor medycyny sądowej. Obserwując ją podczas wykonywania sekcji zwłok można pomyśleć, że ta kobieta nie odczuwa żadnych emocji. Bohaterka chciałaby, aby tak było. Niestety jej życie prywatne to pasmo niepowodzeń. Jane Rizzoli to detektyw, która cały czas musi udowadniać swoim kolegom, że nie tylko może im dorównać, ale nawet być od nich lepszym detektywem. Szczęśliwa żona i matka. Czy jest tak do końca?

Życie prywatne cały czas przeplata się z trwającym właśnie śledztwem, miesza w nim i sprawia, że z pozoru widoczne na pierwszy rzut oka dowody umykają głównym bohaterkom.Urozmaica akcję i dodaje jej pikanterii.

Myślę, że warto sięgać po powieści Tess Gerritsen. Spróbować z jedną i przekonać się czy taki styl nam odpowiada. Wywołują zawsze mnóstwo emocji, akcja jest tak porywająca, że można przeczytać je podczas jednego jesiennego wieczoru. Oblepiający, makabryczny klimat wywołuje mnóstwo niepokoju, szybsze bicie serca i jeżące się na karku włoski. Dla takich przeżyć naprawdę opłaca się przeczytać „Sekret, którego nie zdradzę”.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora