ŚLĄSK CZYTA! ŚLĄSKIE TARGI KSIĄŻKI 30.09 – 2.10

29.09.2016

Już od piątku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieni się w wielką księgarnię, pełną nowości i promocji czytelniczych! Od 30.09 do 2.10 będą odbywały się tam Śląskie Targi Książki.

Na imprezie będzie można nie tylko zdobyć książki wydawców z całego kraju, ale także spotkać autorów, wziąć udział w dyskusjach literackich i zabawach artystycznych dla najmłodszych. Program obfituje w ciekawe inicjatywy!

Co warto zobaczyć na Śląskich Targach Książek?

Na targach odbędzie się spotkanie poświęcone dobremu projektowaniu książek dla najmłodszych czytelników – warto poznać pracę nad książką od zaplecza. Śląscy blogerzy książkowi poprowadzą dyskusję o literaturze, dobrym blogowaniu i współpracy z wydawcami – „Jak pisać recenzje, żeby coś z tego mieć?”. Dzięki blogerom będzie można także wymienić się między sobą przeczytanymi książkami.

Dla młodych uczestników przygotowano liczne atrakcje. Będzie mnóstwo ciekawych spotkań i warsztatów, m.in. warsztaty detektywistyczne, typograficzne, wspólne czytanie eksperymentalnych bajek modułowych, a także muzyczno-literacka improwizacja dotycząca książki „Idol” autorstwa Marty Fox i Artura Gotza. W ramach oderwania od literatury organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w rozgrywkach na 30 różnych planszówkach. Codziennie będzie można wygrać zestawy książek!

Goście

Oczywiście targi to okazja do zdobycia podpisów swoich ulubionych autorów. Kogo będzie można spotkać? W gronie zaproszonych autorów znajdują się m.in. Katarzyna Bonda, Jerzy Bralczyk, Sylwia Chutnik, Graham Masterton, Szczepan Twardoch, Jacek Cygan, Ilona Łepkowska, Ewa Wachowicz, Bronisław Cieślak, Katarzyna Pakosińska oraz Grzegorz Miecugow.

PechaKuchaNight

Wieczorem można uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu w katowickim Klubie Królestwo. Impreza o intrygującej nazwie PechaKuchaNight (z japońskiego „peczakcza”, czyli „pogawędka”) to akcja organizowana w ponad 900 miastach na całym świecie. W Katowicach odbędzie się ona już po raz szesnasty. To spotkanie podczas którego każdy może w ciągu siedmiu minut przedstawić swoje pomysły związane z literaturą i zaprezentować je w postaci prezentacji slajdów.

Targi w telefonie

Organizatorzy udostępnili darmową aplikację, która zawiera program, mapę i listę wystawców!

Zapraszamy na stronę organizatora.

Jeśli wciąż macie wątpliwości czy wybrać się na śląskie targi, przeczytajcie artykuł dlaczego warto uczestniczyć w takich wydarzeniach.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora