SŁODKO-GORZKI SMAK ŻYCIA | JEDNO ŻYCZENIE, NICHOLAS SPARKS

16.02.2022
nicholas sparks jedno życzenie

Która miłość jest najważniejsza – pierwsza czy ostatnia? Co kształtuje nasze życie najbardziej – piękne czy trudne doświadczenia? Nie ma dobrych i jedynie słusznych odpowiedzi na te pytania, tak samo jak nie ma jednej, słusznej drogi w życiu. Nicholas Sparks w swojej najnowszej powieści pokazuje nam, że życie nie jest jednowymiarowe, a emocje które nam towarzyszą, często są skrajne. Weź do ręki „Jedno życzenie” i doświadcz pełnego wachlarza uczuć, jakie oferuje nam życie.

nicholas sparks jedno życzenieSzesnastoletnia Maggie Dawes zostaje wysłana przez rodzinę na małą wysepkę Ocracoke u wybrzeży Karoliny Północnej. Nie znajduje się tu bez powodu – jest w ciąży i to tutaj ma czekać na narodziny dziecka, które potem odda do adopcji. Na szczęście nie jest sama – towarzyszy jej Bryce Trickett, który pomaga jej w nauce. Malownicza okolica, przepiękne krajobrazy i czas spędzany razem sprawiają, że między nastolatkami nawiązuje się jedyne w swoim rodzaju uczucie – pierwsza, nastoletnia miłość. Po latach Maggie jest słynną fotografka, która dzieli czas między podróże a prowadzenie nowojorskiej galerii. Jednak ciężka choroba, która dopada ją nagle i niespodziewanie, odbiera jej siły. Obok niej, na szczęście, pojawia się ktoś, kto potrafi ją wesprzeć i wysłuchać. Maggie otwiera się, opowiada historię swojej miłości i zdradza swoje jedno życzenie…

Słodko-gorzka historia

Maggie nie miała łatwego życia. Już jako nastolatka musiała zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem. Na małej wyspie Ocracoke przeżyła zarazem najtrudniejsze i najpiękniejsze chwile swojego życia. W dorosłym życiu nie jest jej łatwiej. Niespodziewana diagnoza – czerniak IV stopnia – wywróciła jej życie do góry nogami.

“Na pytanie Maggie, czy można to jeszcze jakoś inaczej leczyć, lekarka delikatnie dała jej do zrozumienia, że powinna cieszyć się czasem, który jej pozostał. W ten oto sposób poinformowała ją, że niedługo umrze”.

Jednak i w tym trudnym momencie życia pojawia się u jej boku ktoś niezwykle ważny. Ktoś, dzięki komu przypomina sobie, czym jest radość, ciepło, wzruszenie i miłość. Choć nie jest jej dane długo się tym nacieszyć, to stara się wycisnąć z tego uczucia jak najwięcej. Takie właśnie jest życie – skomplikowane, nieprzewidywalne, czasem piękne, czasem trudne. Taka jest też powieść „Jedno życzenie” – romantyczna, choć pełna cierpienia.

Wirtuoz ludzkich serc

Nicholas Sparks to prawdziwy znawca ludzkich emocji. Potrafi poruszyć najczulsze nuty w naszych sercach, dotknąć najgłębiej skrywanych emocji. Zna ludzkie pragnienia jak mało kto i jak mało kto potrafi je opisać. W swojej nowej powieści skupia się nie tylko na motylach w brzuchu, miłosnych uniesieniach i porywach serca, ale także na goryczy i trudach życia. Czytając „Jedno życzenie” z jednej strony czujemy złość i żal, by po chwili poczuć ulgę, ukojenie i radość. Nicholas Sparks udowadnia, że nawet te romantyczne i piękne historie nie muszą być przewidywalne i jednowymiarowe.

Początek i koniec

„Jedno życzenie” to także historia o kobiecie, która zbliża się do swojej ostatniej życiowej podróży. To opowieść o początkach, doświadczeniach, które przeżywamy po raz pierwszy, ale także o tych ostatnich razach. Czytając ją powracają do nas wspomnienie pierwszej miłości, miejsc, które są dla nas ważne, ludzi z przeszłości, którzy wywarli na nas wpływ. Z drugiej strony poznajemy trud zmagań z chorobą i walki o odrobinę szczęścia, kiedy jesteśmy u kresu życia.

Jeśli chcesz przeżyć emocjonalny rollercoaster i doświadczyć pełnego wachlarza uczuć, koniecznie sięgnij po powieść „Jedno życzenie” Nicholasa Sparksa.

Wymienioną książkę kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Nicholas Sparks “Jedno życzenie”. Albatros. Warszawa 2022

Autor

Karolina Bury
Karolina Bury
Specjalistka od contentu, nałogowa czytelniczka książek, miłośniczka kryminałów i literatury faktu. Znaki szczególne – duża dawka humoru okraszona odrobiną ironii. Związana z blogiem czytamwszędzie.pl od jego początków.
Artykuły autora