To warto przeczytać jeszcze w listopadzie


W listopadzie premier książkowych jest mnóstwo! Z pewnością każdy wyszuka dla siebie coś interesującego. Jedno spojrzenie za okno wystarczy, by rozwiązać dylemat czy wyjść do kina czy zostać w domu i poczytać książkę. Czytanie w przytulnym wnętrzu zwycięża bezdyskusyjnie! Co czytać w tym miesiącu? Sprawdźcie nasze propozycje.
Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół, Regina Brett
Słynna autorka poradników, która zdobyła rzesze czytelników na całym świecie, wydała kolejną książkę – tym razem o miłości. Czy możliwe, by na ten popularny temat napisać coś nowego i wartościowego? Okazuje się, że tak, bo Regina stworzyła zbiór życiowych historii w niezwykle sympatycznej formie, które świetnie się czyta. „Kochaj” mówi o miłości zdrowej, zarówno tej do siebie, jak i innych oraz całego świata – tylko wtedy świat staje się lepszym miejscem do życia, a my lepszymi ludźmi.
Czarownica, Camilla Lackberg
To nowy, już dziesiąty, tom sagi o Fjällbace! Mroczny i mocny kryminał, w którym poza bieżącym śledztwem cofamy się daleko w przeszłość – o trzydzieści lat, a nawet do roku 1672. Z gospodarstwa koło Fjällbacki ginie czteroletnia Linnea. Podobna tragedia wydarzyła się już w tym miejscu trzydzieści lat wcześniej. Wtedy również zaginęła mała dziewczynka, jej ciało odnaleziono w pobliskim jeziorku, a do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki. Po pewnym czasie dziewczyny zmieniły zeznania, ale sąd utrzymał wyrok skazujący. Ze względu na młody wiek nie trafiły do więzienia – jedna mieszkała dalej we Fjällbace, a druga stała się hollywoodzką gwiazdą, która powróciła po latach do miasta, by zagrać w filmie o Ingrid Bergman. Patrik Hedström nie wierzy, by obecna sprawa i ta z przeszłości wiązały się ze sobą, mimo oczywistych podobieństw. Erika Falck jak zwykle nie umie trzymać się z daleka od śledztwa i na własną rękę próbuje zdobyć informacje o dawnej zbrodni…
Większość bezwzględna, Remigiusz Mróz
Drugi tom serii „W kręgach władzy”. W „Wotum nieufności” poznaliśmy Darię Seydę, która pełniła funkcję marszałka sejmu. Razem z Patrykiem Hauerem badali spisek polityczny. Sprawa zakończyła się skandalem z udziałem premiera. W nowym tomie kryzys u szczytów władzy trwa. Daria Seyda obejmuje stanowisko prezydenta. W Polsce ma odbyć się międzynarodowy szczyt, a służby informują o możliwym zamachu… Polska staje na krawędzi chaosu, a na scenie politycznej pojawia się nowa, bezkompromisowa postać. Remigiusz Mróz w najlepszym wydaniu!
Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski
Poznajemy związek Grażyny i Ludwika oraz ich codzienne życie. Para co roku świętuje rocznicę wieczoru z 1963 roku, kiedy to po raz pierwszy uprawiali seks. Ich związek opiera się na namiętności, dlatego ta rocznica jest tak ważna. Ten dzień to okazja do podsumowań, planów, a także w pewnym sensie pożegnań. Wieczór zakańczają upojnym seksem. Rano ku swojemu zdumieniu budzą się ponownie w roku 1963, znów młodzi! Powieść utrzymana jest w klimacie ironiczno-romantycznej komedii i opowiada o tym, czy potrafilibyśmy wykorzystać drugą szansę i oszukać los. Autor umiejętnie przeplata losy bohaterów z historią Polski. Powieść Miłoszewskiego to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku!
Adres nieznany, Lee Child
Książka dla fanów Jacka Reachera! Zawiera opowiadania wydane po raz pierwszy w Polsce w jednym zbiorze. To jedenaście historii o tym jak Jack wplątuje się w tarapaty i jak zwykle wychodzi z nich bez szwanku. Bezkompromisowy bohater przemierza Stany i co chwilę odkrywa mroczne historie, wpada na tropy szpiegów czy staje się świadkiem kradzieży.
Sztuka czułości, ks. Jan Kaczkowski
Ksiądz Jan Kaczkowski dziesięć miesięcy przed śmiercią otrzymał z Australii list z prośbą o pomoc. Nie znał autora, ale mimo to wybrał się w podróż na drugi koniec świata, mimo własnej choroby. Dzięki wizycie księdza bohaterowie książki, Barbara i Marek, zdołali po wielu latach udręki pogodzić się z własnym życiem. Był to przełom, który by nie nastąpił, gdyby nie umiejętność ks. Jana Kaczkowskiego do wczuwania się i rozumienia dramatów ludzkich. Kolejna niezwykła historia z udziałem księdza!
Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie, Janusz Leon Wiśniewski
To historia mężczyzny, który po wybudzeniu się ze śpiączki dokonuje rachunku sumienia. Wspomina koleje swojego losu, ale także kobiety, które towarzyszyły mu w różnych momentach życia. Niektóre z nich rozkochiwał i porzucał, w innych sam się zakochiwał, ale to one go zostawiały. W odrealnionej scenerii szpitala wraz z bohaterem przeżywamy całe jego dotychczasowe życie jeszcze raz – miłości, fascynacje, zdrady, ale także wyrzuty sumienia i próby usprawiedliwiania się. Ta wyjątkowa książka jest bardzo osobista i tradycyjnie dla tego autora stanowi hołd oddany kobiecości.
Złoty dom Goldenów, Salman Rushdie
Tą książką Rushdie powraca do powieści realistycznej! Akcja rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy. Tego właśnie dnia do Nowego Jorku przyjeżdża cudzoziemiec, miliarder Nero Golden. Osiedla się w mieście wraz z trzema synami. Bije od niego aura niebezpieczeństwa. Rodzinę Goldenów poznajemy za pośrednictwem młodego filmowca, ich sąsiada, który poznaje sekrety, zbrodnie i intrygi tej ekscentrycznej rodziny. Natomiast na arenie politycznej pojawia się nowa, barwna postać – wyglądający jak bohater komiksu ambitny arogant z makijażem i farbowanymi włosami. Nowa powieść angielskiego pisarza to amerykańska epopeja opowiedziana na tle aktualnych wydarzeń, poruszająca kwestie prawdy i kłamstwa, które we współczesnym świecie trudno od siebie odróżnić.
Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!