To warto przeczytać jeszcze w listopadzie

17.11.2017

W listopadzie premier książkowych jest mnóstwo! Z pewnością każdy wyszuka dla siebie coś interesującego. Jedno spojrzenie za okno wystarczy, by rozwiązać dylemat czy wyjść do kina czy zostać w domu i poczytać książkę. Czytanie w przytulnym wnętrzu zwycięża bezdyskusyjnie! Co czytać w tym miesiącu? Sprawdźcie nasze propozycje.

brett

Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół, Regina Brett

Słynna autorka poradników, która zdobyła rzesze czytelników na całym świecie, wydała kolejną książkę – tym razem o miłości. Czy możliwe, by na ten popularny temat napisać coś nowego i wartościowego? Okazuje się, że tak, bo Regina stworzyła zbiór życiowych historii w niezwykle sympatycznej formie, które świetnie się czyta. „Kochaj” mówi o miłości zdrowej, zarówno tej do siebie, jak i innych oraz całego świata – tylko wtedy świat staje się lepszym miejscem do życia, a my lepszymi ludźmi.

czarownica-q,big,749050

Czarownica, Camilla Lackberg

To nowy, już dziesiąty, tom sagi o Fjällbace! Mroczny i mocny kryminał, w którym poza bieżącym śledztwem cofamy się daleko w przeszłość – o trzydzieści lat, a nawet do roku 1672. Z gospodarstwa koło Fjällbacki ginie czteroletnia Linnea. Podobna tragedia wydarzyła się już w tym miejscu trzydzieści lat wcześniej. Wtedy również zaginęła mała dziewczynka, jej ciało odnaleziono w pobliskim jeziorku, a do morderstwa przyznały się dwie trzynastolatki. Po pewnym czasie dziewczyny zmieniły zeznania, ale sąd utrzymał wyrok skazujący. Ze względu na młody wiek nie trafiły do więzienia – jedna mieszkała dalej we Fjällbace, a druga stała się hollywoodzką gwiazdą, która powróciła po latach do miasta, by zagrać w filmie o Ingrid Bergman. Patrik Hedström nie wierzy, by obecna sprawa i ta z przeszłości wiązały się ze sobą, mimo oczywistych podobieństw. Erika Falck jak zwykle nie umie trzymać się z daleka od śledztwa i na własną rękę próbuje zdobyć informacje o dawnej zbrodni…

w-kregach-wladzy-tom-2-wiekszosc-bezwzgledna-b-iext51452282

Większość bezwzględna, Remigiusz Mróz

Drugi tom serii „W kręgach władzy”. W „Wotum nieufności” poznaliśmy Darię Seydę, która pełniła funkcję marszałka sejmu. Razem z Patrykiem Hauerem badali spisek polityczny. Sprawa zakończyła się skandalem z udziałem premiera. W nowym tomie kryzys u szczytów władzy trwa. Daria Seyda obejmuje stanowisko prezydenta. W Polsce ma odbyć się międzynarodowy szczyt, a służby informują o możliwym zamachu… Polska staje na krawędzi chaosu, a na scenie politycznej pojawia się nowa, bezkompromisowa postać. Remigiusz Mróz w najlepszym wydaniu!

59ce03dd8f5ee

Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski

Poznajemy związek Grażyny i Ludwika oraz ich codzienne życie. Para co roku świętuje rocznicę wieczoru z 1963 roku, kiedy to po raz pierwszy uprawiali seks. Ich związek opiera się na namiętności, dlatego ta rocznica jest tak ważna. Ten dzień to okazja do podsumowań, planów, a także w pewnym sensie pożegnań. Wieczór zakańczają upojnym seksem. Rano ku swojemu zdumieniu budzą się ponownie w roku 1963, znów młodzi! Powieść utrzymana jest w klimacie ironiczno-romantycznej komedii i opowiada o tym, czy potrafilibyśmy wykorzystać drugą szansę i oszukać los. Autor umiejętnie przeplata losy bohaterów z historią Polski. Powieść Miłoszewskiego to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku!

d_3959

Adres nieznany, Lee Child

Książka dla fanów Jacka Reachera! Zawiera opowiadania wydane po raz pierwszy w Polsce w jednym zbiorze. To jedenaście historii o tym jak Jack wplątuje się w tarapaty i jak zwykle wychodzi z nich bez szwanku. Bezkompromisowy bohater przemierza Stany i co chwilę odkrywa mroczne historie, wpada na tropy szpiegów czy staje się świadkiem kradzieży.

sztuka-czulosci-ks-jan-kaczkowski-o-tym-co-najwazniejsze-b-iext51373778

Sztuka czułości, ks. Jan Kaczkowski

Ksiądz Jan Kaczkowski dziesięć miesięcy przed śmiercią otrzymał z Australii list z prośbą o pomoc. Nie znał autora, ale mimo to wybrał się w podróż na drugi koniec świata, mimo własnej choroby. Dzięki wizycie księdza bohaterowie książki, Barbara i Marek, zdołali po wielu latach udręki pogodzić się z własnym życiem.  Był to przełom, który by nie nastąpił, gdyby nie umiejętność ks. Jana Kaczkowskiego do wczuwania się i rozumienia dramatów ludzkich. Kolejna niezwykła historia z udziałem księdza!

Wisniewski_Wszystkiemojekobiety_500pcx

Wszystkie moje kobiety. Przebudzenie, Janusz Leon Wiśniewski

To historia mężczyzny, który po wybudzeniu się ze śpiączki dokonuje rachunku sumienia. Wspomina koleje swojego losu, ale także kobiety, które towarzyszyły mu w różnych momentach życia. Niektóre z nich rozkochiwał i porzucał, w innych sam się zakochiwał, ale to one go zostawiały. W odrealnionej scenerii szpitala wraz z bohaterem przeżywamy całe jego dotychczasowe życie jeszcze raz – miłości, fascynacje, zdrady, ale także wyrzuty sumienia i próby usprawiedliwiania się. Ta wyjątkowa książka jest bardzo osobista i tradycyjnie dla tego autora stanowi hołd oddany kobiecości.

zloty-dom-goldenow-w-iext51375083

Złoty dom Goldenów, Salman Rushdie

Tą książką Rushdie powraca do powieści realistycznej! Akcja rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy. Tego właśnie dnia do Nowego Jorku przyjeżdża cudzoziemiec, miliarder Nero Golden. Osiedla się w mieście wraz z trzema synami. Bije od niego aura niebezpieczeństwa. Rodzinę Goldenów poznajemy za pośrednictwem młodego filmowca, ich sąsiada, który poznaje sekrety, zbrodnie i intrygi tej ekscentrycznej rodziny. Natomiast na arenie politycznej pojawia się nowa, barwna postać – wyglądający jak bohater komiksu ambitny arogant z makijażem i farbowanymi włosami. Nowa powieść angielskiego pisarza to amerykańska epopeja opowiedziana na tle aktualnych wydarzeń, poruszająca kwestie prawdy i kłamstwa, które we współczesnym świecie trudno od siebie odróżnić.

Wszystkie wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland i Virgin. Polecamy!

 

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora