TROPEM SERYJNYCH MORDERCÓW I ZBRODNI – 6 SENSACYJNYCH TYTUŁÓW NA LIPIEC

19.07.2016
6 sensacyjnych tytułów

Kiedy warto czytać kryminały? Zawsze! Sensacyjna fabuła, mroczne tajemnice ludzkiej natury i niczego nie bojący się detektywi  to przepis na udany relaks z książką. Poniższe propozycje to doskonała intelektualna rozrywka. Dzięki nim sprawdzicie swoje zdolności z zakresu dedukcji, poznacie i polubicie nowych, interesujących bohaterów – tych dobrych i tych złych.  Tylko bądźcie czujni, bo dobry kryminał potrafi wciągnąć tak, że nie zauważycie jak minie Wam dobrych kilka godzin na czytaniu!

Oto 6 sensacyjnych tytułów:

ŁASKUN, KATARZYNA PUZYŃSKA

Katarzyna Puzyńska z wykształcenia jest psychologiem. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała jako nauczyciel akademicki. Jest autorką serii kryminałów rozgrywających się w fikcyjnej wsi Lipowo. Właśnie ukazał się szósty tom. Tym razem detektywi będą musieli rozwikłać tajemniczą zbrodnię, w którą jak się okazuje zamieszany jest policjant…Daniel Podgórski. Saga Puzyńskiej łączy w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej.

W CIENIU PRAWA, REMIGIUSZ MRÓZ

„W cieniu prawa” to powieść w stylu dotychczasowych kryminałów Mroza, ale tym razem akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Galicji, w czasach zaboru austriackiego. W ten sposób powstał kryminał historyczny w stylu retro, który wciąga nas w opowieść o rodzinnych sekretach, nienawiści, odrzuceniu i miłości. Główny bohater – Erik Landecki zostaje przyjęty na czyścibuta w austriackim dworku. Myśli, że wreszcie uśmiechnął się do niego los. Niestety już pierwszej nocy ginie dziedzic rodu, a podejrzenia padają na Polaka. Główny bohater musi walczyć o wolność i życie. W tej fabule można zaczytać się na długie godziny. Pełną recenzję książki przeczytasz na naszym blogu.

SABOTAŻ, CLIVE CUSSLER

Clive Cussler to jeden z najpopularniejszych autorów powieści przygodowo-sensacyjnych. Wiele z jego książek to bestsellery, które sprzedano w milionach egzemplarzy. Pisarz prywatnie jest podróżnikiem, badaczem katastrof morskich i poszukiwaczem zatopionych wraków. Wie co to dobra przygoda 😉 „Sabotaż” to historia o młodym detektywie. Isaac Bell – sprytny i inteligentny, ale nie doświadczony jeszcze policjant, tropi sprawców katastrofy w kopalni. Będzie musiał zmierzyć się z bezwzględnymi ludźmi, którzy nie mają skrupułów. Napięcie wzrasta z każdą przeczytaną stroną! Polecamy.

TAJEMNICE MANHATTANU, COLIN HARRISON

Colin Harrison to amerykański pisarz. Jest autorem ośmiu kryminałów, których cechami charakterystycznymi są przemoc i stan niepewności, a także rządzące światem pieniądze i władza. Jego ostatnia powieść – „Tajemnice Manhattanu” została zekranizowana. Główną rolę zagrał Adrien Brody. Historia toczy się w Nowym Jorku, w połowie lat 90-tych. Główny bohater jest felietonistą pracującym dla jednego z tabloidów. Pisze o tym co charakterystyczne dla życia miasta: skandalach, morderstwach i ludziach, którzy liczą, że wreszcie spełni się ich amerykański sen. Niespodziewanie dziennikarz zostaje wciągnięty w ponurą historię i mimowolnie staje się bohaterem jak ze swoich własnych felietonów. „Tajemnice Manhattanu” to klimatyczny czarny kryminał, pesymistyczna wizja Ameryki, gdzie rządzą mordercy i ich wspólnicy.

CAPE TOWN, DEON MEYER

Deon Meyer pochodzi z Republiki Południowej Afryki. Opisywane historie osadza właśnie w tym kraju, a bohaterami są nietuzinkowi policjanci, co razem nadaje powieściom pisarza odmienny, charakterystyczny klimat. Głównym bohaterem „Cape Town” jest kapitan policji Mat Joubert, który przeżywa śmierć żony i miewa myśli samobójcze. Przez swojego nowego szefa zostaje skierowany na terapię. Jednak w Kapsztadzie dochodzi do popełnienia serii morderstw. Rozwiązanie sprawy zostaje zlecone Matowi. Nowy przełożony śledzi każdy jego ruch i wtrąca się do śledztwa. „Cape Town” nie jest typowym kryminałem, ponieważ sprawy dotyczące życia osobistego głównego bohatera są tu na głównym planie, a wątek kryminalny toczy się obok. Książkę czyta się lekko i z przyjemnością, a zakończenie Was zaskoczy…

KONIEC WARTY, STEPHEN KING

„Koniec warty” to trzecia część trylogii z detektywem Billem Hodgesem. Tym razem w powieści detektywistycznej znajdziemy także elementy grozy i nadprzyrodzone moce. Brady Hartsfield, zabójca odpowiedzialny za masakrę w „Panu Mercedesie”, przebywa w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Zabójca odzyskał świadomość, zyskał nowe moce i planuje zemstę krok po kroku… Emerytowany detektyw Bill Hodges i Holly Gibney prowadzą niebezpieczne dochodzenie. W książce czai się zło, okrucieństwo i bezwzględność – dlatego przeznaczona jest dla czytelników o mocnych nerwach J Wyobraźnia Kinga wciąż zaskakuje! Poznaj opinię naszego recenzenta o nowej książce Kinga Koniec warty.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora