UZNANI ZA ZMARŁYCH, GRAHAM MASTERTON

24.04.2016
Masterton

Graham Masterton to autor odnajdujący się w wielu gatunkach, pisze zarówno horrory, romanse, thrillery i poradniki seksuologiczne. To zdobywca wielu nagród. Tym razem też funduje nam prawdziwy rollercoaster przeżyć.

Ślub, najpiękniejszy dzień w życiu. Uroczyste krojenie tortu weselnego. Nagle nóż po prostu nie chce iść dalej. Para młoda jest przerażona, gdy okazuje się, że została tam zapieczona ludzka głowa. Ginie coraz więcej osób – właścicieli upadających biznesów. Nadkomisarz Katie Maguire nie ma pojęcia po co ktoś porywa kompletnych bankrutów.

Autor funduje nam niezwykle mocny, a nawet obrzydliwy początek, z pewnością nie dla osób o słabych nerwach i taki poziom trzyma już do końca. Ta powieść to prawdziwa gratka dla fanów brutalnych i potwornych zabójstw. Opowieści, które trzymają w napięciu do ostatniej strony.  Potworności jakie jest w stanie zrobić człowiek człowiekowi. Nawet przez chwilę nie możemy się tutaj nudzić.

Autor używa prostego, a jednocześnie dobitnego języka, który działa na naszą wyobraźnię. Niczego nie ubarwia, pisze prosto z mostu, a czytelnik boi się zgasić światło, ponieważ odtwarza przed oczami te wszystkie okropności, o których właśnie przeczytał. Historia jest bardzo zgrabnie poprowadzona, wszystkie wątki do siebie pasują i wzajemnie się uzupełniają.

Na ogromny plus jest też kreacja głównej bohaterki – Katie Maguire. Pani nadkomisarz funkcjonuje w typowo męskim świecie, a kobieta na wysokim stanowisku musi zmierzyć się z całym mnóstwem docinków i dogryzek. To postać z niezwykle bogatym wnętrzem i rozbudowaną psychiką. Ma mnóstwo życiowych problemów. Warto czytać książki z jej udziałem po kolei, śledzilibyśmy wtedy jej losy. Jednak nie wpływa to na odbiór całej powieści.

To historia na kilka trzymających w napięciu i gwarantujących emocje wieczorów. Krwisty thriller na naprawdę wysokim poziomie.

Autor

Klaudia Kasznicka
Klaudia Kasznicka
Czyta codziennie, choćby tylko kilka stron. Nie gardzi żadnym gatunkiem, czyta wszystko! Prowadzi bloga, a pisanie o książkach, początkowo by pamiętać o przeczytanych pozycjach, z czasem przerodziło się w jej pasję.
Artykuły autora