W słońcu i w cieniu

26.07.2023
w słońcu i cieniu artykuł

Co robić, kiedy na dworze upał? Znaleźć cień i dobrą książkę! Dlatego my przychodzimy do Was teraz z podręcznym zestawem trzech interesujących tytułów.

Żaden koniec, Zośka Papużanka

żaden koniec zośka papużankaTym razem nasz trójpak otwiera literatura przez duże L. Nową książkę wydała bowiem Zośka Papużanka, autorka uznana zarówno przez czytelników, jak i gremia nagród literackich. W ostatnich latach ukazały się jej książki „Przez” i „Kąkol”. Teraz czas na przewrotną opowieść „Żaden koniec”.

Na pozór to saga rodzinna, ale saga nietypowa. W przeciwieństwie do snutych podczas długich wieczorów opowieści, tutaj nic nie jest oczywiste, mnóstwo za to nieporozumień i sekretów.
To literacka uczta dla wytrawnych smakoszy, danie pełne językowych i formalnych eksperymentów. Warto się mu oddać.

Dom Versace, Deborah Ball

dom versace deborah ballPrzy prawdach i sekretach pozostajemy, proponując następną książkę, choć to zupełnie inny rodzaj opowieści. „Dom Versace”, bo o tym mowa, to pasjonująca historia wielkiej kariery i… wielu porażek.
Versace znamy w większości pewnie tylko z nazwy, choć niewykluczone, że wiele osób zna historię Gianniego Versace, okrutnie zamordowanego przed swoją luksusową willą.

Autorka „Domu…” Deborah Ball, dziennikarka specjalizująca się w luksusie, dotarła do tych, z którymi mało kto wcześniej na temat klanu rozmawiał. Na kartach tej książki pojawiają się byli kochankowie Gianniego, współpracownicy i współpracowniczki, a także ikony świata mody.

Całość układa się w wielowątkową opowieść, która was pochłonie przez co najmniej kilka dni.

Konfident, Krzysztof Domaradzki

konfident krzysztof domaradzkiTrzecią propozycją od nas jest znowu powieść, chociaż może się momentami wydawać, że to historia oparta na faktach. Tak przekonująco pisze Krzysztof Domaradzki, dziennikarz i autor „Konfidenta”.
Główny bohater tej książki to chłopak z przyszłością. Jest atrakcyjny, dobrze się uczy, ma plany. A do tego mieszka w Łodzi (co ma swoje znaczenie, ale nie będziemy tutaj wszystkiego zdradzać).

Pech chce, że życie nie potoczy się wedle najlepszego z możliwych scenariuszy. Przynajmniej nie od pewnego momentu.

Nowa i, jak niektórzy już zdołali obwieścić, kibolska książka Domaradzkiego to z całą pewnością rzecz, którą powinni rozważyć wielbiciele thrillerów.

Wymienione książki kupisz w Inmedio, 1 minute, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!
Żaden koniec, Zośka Papużanka, Wydawnictwo Marginesy 2023
Dom Versace, Deborah Ball, Wydawnictwo Marginesy 2023
Konfident, Krzysztof Domaradzki, Wydawnictwo Literackie 2023

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora