Warszawskie Targi Książki Artystycznej

23.12.2015

Targi książki artystycznej odbywają się na całym świecie. Do najbardziej popularnych należy m.in. impreza nowojorska, która w 2015r. odbyła się już po raz dziesiąty. W Tokio miała miejsce edycja siódma targów tego typu, która zgromadziła ponad 300 wystawców i 10 000 odwiedzających. Na dwóch piętrach przestrzeni wystawienniczej zaprezentowali swoje barwne publikacje wydawcy, księgarnie, galerie i artyści. W październiku 2015 r. odbyła się również trzecia edycja targów londyńskich organizowanych w Whitechapel Gallery. Podobne wydarzenia z pogranicza literatury i sztuki odbywają się także w Paryżu, Sztokholmie, Singapurze i Melbourne.

W Polsce pierwsze tego typu wydarzenie, poświęcone książkom mówiącym o sztuce, designie, fotografii i architekturze odbyło się 27-29 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Cechą wspólną prezentowanych na Warszawskich Targach Książki Artystycznej publikacji była wysoka jakość treści oraz dopracowana forma graficzna. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 wystawców nie tylko z Polski, także około 30 wystawców z zagranicy – Europy i Stanów Zjednoczonych. Na targach miłośnicy pięknych i oryginalnych książek, mogli nabyć limitowane wydania książek, artbooków i fotobooków, także albumy wydawane przez galerie sztuki oraz publikacje niezależnych wydawnictw.

Podczas targów odbywały się panele dyskusyjne, spotkania z artystami i wydawcami oraz warsztaty z self-publishingu. Targom towarzyszyły również wystawy, m.in. bardzo ciekawa wystawa japońskich fotobooków. To wydarzenie zgromadziło tłumy Warszawiaków i jest dowodem na to, że zainteresowanie książką artystyczną wzrasta, głównie dzięki wybitnym pracom artystów, fotografów i projektantów.

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora