Wrocławskie Targi Dobrych Książek

23.12.2015

Wrocławskie targi odbyły się już po raz dwudziesty czwarty! Ogromna popularność wydarzenia w ubiegłych latach skłoniła organizatorów do zmiany lokalizacji na większą. W tym roku targi odbyły się 3-6 grudnia w nowym miejscu –  Centrum Kongresowym Hali Stulecia. Już od pierwszego dnia wśród licznie reprezentowanych wystawców gromadziły się tłumy odwiedzających. Podczas targów odbyło się ponad sto spotkań z pisarzami, na których wrocławianie mieli okazję chwilę porozmawiać z autorami i poprosić o podpisanie książek. Dużą atrakcją były spotkania m.in. z Adamem Wajrakiem, Wojciechem Mannem i Markiem Niedźwieckim.

Podczas targów został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs dla wydawców na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry”. Jego celem jest uhonorowanie najlepszych książek wydanych w mijającym roku. To jedyny taki konkurs w Polsce, gdzie pod uwagę brane są nie tylko wartości literackie, ale przede wszystkim poziom artystyczny publikacji. W tegorocznym konkursie udział wzięło 58 wydawnictw, które zgłosiło 170 książek. W konkursie zwyciężyła książka „Kucając” Andrzeja Stasiuka Wydawnictwa Czarne.

Podczas targów miała miejsce akcja charytatywna „Wyłóż książki na stół!”. Odwiedzający targi mogli przekazać przeczytane już książki na rzecz Domu Dziecka i Domu Samotnej Matki. Zebrano aż kilkaset książek!

Autor

Czytam wszędzie
Czytam wszędzie
Czytam wszędzie, czyli redakcja pasjonatów, którzy czytają książki zawsze i wszędzie, a potem dzielą się wrażeniami na blogu. Uwielbiają listy, zestawienia i rankingi…
Artykuły autora