Czytam wszędzie

  • Inspirujemy
  • Czytamy
    • Powieść
      • KOBIETY PEŁNE TAJEMNIC
      • 11 HISTORII, TAJEMNICZA CYFRA 8 I RUDY KOT… KATARZYNA GROCHOLA ZASKAKUJE!
      • DOBRE, BO POLSKIE
      • HISTORIE RODEM Z NAJGORSZYCH KOSZMARÓW
    • Fakt
      • ŻYCIE TO NIE BAJKA
      • ŚMIECH PRZEZ ŁZY, CZYLI SATYRA NA WSPÓŁCZESNEGO POLAKA
      • 3 POLSKIE NAZWISKA, KTÓRE ZAWSZE OZNACZAJĄ DOBRĄ LITERATURĘ
      • ZNANI I LUBIANI NIE CAŁKIEM POWAŻNIE
    • Dla dzieci
      • JAK ROZWIJAĆ W DZIECKU ZAINTERESOWANIE ZWIERZĘTAMI?
      • PORADNIK MIKOŁAJA: WARTOŚCIOWE KSIĄŻKI DLA DZIECIAKÓW!
      • Dorota Terakowska otworzy przed Wami zaklęty świat
      • WAKACYJNE KSIĄŻKI DLA NAJMŁODSZYCH
    • Dla młodzieży
      • Bracia Indianie – przygody dzikiej prerii
      • KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY NA POWRÓT DO SZKOŁY
      • KSIĄŻKI PRZYRODNICZE DLA NAJMŁODSZYCH
      • MAŁGORZATA MUSIEROWICZ POWRACA Z KOLEJNĄ CZĘŚCIĄ BESTSELLEROWEJ SERII JEŻYCJADA!
    • Fantastyka
      • MROCZNE FANTAZJE NA TEMAT PRZESZŁOŚCI I PRZYSZŁOŚCI
      • POLSKA FANTASTYKA ZASKAKUJE
      • UROJENIA, ZJAWY, TAJEMNICA I DUŻA DAWKA HUMORU. TAKĄ MIESZANKĘ ZNAJDZIECIE TYLKO U KATARZYNY BERENIKI MISZCZUK!
      • NA WAKACJE WYBIERZ FANTASY
    • Kryminał, sensacja
      • KOBIETY PEŁNE TAJEMNIC
      • MROCZNE STRONY REALNEGO I NIEREALNEGO ŚWIATA
      • DOBRE, BO POLSKIE
      • HISTORIE RODEM Z NAJGORSZYCH KOSZMARÓW
    • Poradnik
      • ZNAJDŹ SZCZĘŚCIE W NIEPRZEWIDYWALNYM ŚWIECIE
      • INTYMNE ZWIERZENIA POLAKÓW
      • CZY WARTO SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ĆWICZEŃ Z NAVALEM?
      • LEKCJE ŻYCIA
    • Romans
      • PRZESZKODA NA DRODZE DO SZCZĘŚCIA
      • TRUDNA MIŁOŚĆ
      • PIKANTNY ROMANS CZY GŁĘBOKIE UCZUCIA – KSIĄŻKI O MIŁOŚCI DLA KAŻDEGO
      • ŚWIĄTECZNA PODRÓŻ PO UCZUCIACH. RECENZJA POWIEŚCI „DZIENNIK NOEL” RICHARDA PAULA EVANSA
    • Thriller, horror
      • ŻYCIE TO NIE BAJKA
      • MROCZNE STRONY REALNEGO I NIEREALNEGO ŚWIATA
      • MAXIMUM THRILLERA – NOWA KSIĄŻKA MAXA CZORNYJA
      • CZY HARLAN COBEN NADAL ZASKAKUJE?
    • Bestsellery
      • BESTSELLERY – LUTY 2021
      • BESTSELLERY – STYCZEŃ 2021
      • NIESPODZIANKA GONI NIESPODZIANKĘ, CZYLI BESTSELLERY 2020 ROKU!
      • BESTSELLERY – LISTOPAD 2020
  • Rozmawiamy
  • Bywamy
Facebook Instagram

Czytam wszędzie > Czytamy > 3 MAGICZNE KSIĄŻKI NA MAGICZNE, ŚWIĄTECZNE DNI

3 MAGICZNE KSIĄŻKI NA MAGICZNE, ŚWIĄTECZNE DNI

17 grudnia 2019

Autor: Czytam wszędzie

Okres bożonarodzeniowy to czas magiczny. To wtedy zdarzają się małe i duże cuda, rzeczy skomplikowane stają się proste, odkrywamy sens i istotę życia. W czasie świąt nie chcemy czytać trudnych, dramatycznych historii. To czas, kiedy chcemy mieć nadzieję na to, że wszystko będzie dobrze. Nic lepiej nie wprowadzi cię w ten stan niż poniższe książki!

Katarzyna Michalak „Uśmiech losu”

„To najbardziej świąteczna powieść w twórczości Katarzyny Michalak” pisze jedna z recenzentek. Zgadzamy się z tym w 100%. I nie chodzi wyłącznie o to, że wydarzenia toczą się podczas wigilijnego wieczoru. Sama atmosfera jest na wskroś świąteczna – rodzinny dom w sercu mazurskiej wsi, dziecięce odgłosy rozbrzmiewające w całym domu, zapachy wigilijnych potraw i… niespodziewany gość, który nagle staje w drzwiach. W Dworze Marcinki trwają przygotowania do zbliżających się świąt. Jadwiga dwoi się i troi, żeby wszystko wyszło idealnie. Jednak, jak to w życiu bywa, nic nie idzie tak, jak sobie zaplanowała. Atmosfera między Natalią i Damianem jest napięta. Niegdyś wspierające się i kochające małżeństwo, dziś stoi na skraju rozpadu. Natalia marzy o dziecku, a ta tęsknota przesłania jej wszystko. Damian, ukochany niegdyś mąż, teraz zdaje się szukać uciech w alkoholu. Do tego, wraz z nadjeżdżającą rodziną, pojawia się niespodziewany gość – Bartek, który próbuje zapomnieć o tragedii z przeszłości, pogrążając się w cierpieniu i samotności.

Czy te święta przyniosą radość i nadzieję? Czy w świąteczny czas zdarzy się cud, który je uratuje?

Powieść Katarzyny Michalak to idealny prezent na święta! To przywracająca wiarę w ludzi, pełna rodzinnego ciepła i poruszająca historia. Nie tylko wprowadzi nas w świąteczną atmosferę, ale także natchnie nadzieją na przyszły, lepszy rok.

Dla kogo: dla każdego! Dla bliskiej osoby, której chcemy podziękować za obecność, także dla kogoś, komu chcemy powiedzieć, że do każdego kiedyś uśmiechnie się los.

Eric-Emmanuel Schmitt „Félix i niewidzialne źródło”

Mistyczna – to słowo, które najbardziej oddaje charakter powieści Erica-Emmanuela Schmitta. Jest pytaniem o to, czym jest szczęście, sens życia i próbą odnalezienia go. A pomóc ma w tym 12-letni Félix. Chłopiec, wraz z matką, mieszka w Paryżu. Nagle energiczna i pełna życia kobieta, zmienia się we wrak człowieka. Popada w depresję i otępienie. Jak twierdzi wujek Bamba „Fatu jest martwa. Mieszkasz z zombie, które jest twoją matką”. Aby wyciągnąć ją z tego stanu wracają do swoich korzeni – jadą do Senegalu. Pustynna ziemia bowiem skrywa potężne tajemnice, o których zachodni medycy nie mają pojęcia. Nieoczekiwanie na drodze Fatu i Félixa staje ojciec chłopca, który wraca po 12 latach nieobecności. Félix ma trudne zadanie – musi uratować matkę i przywrócić ją do świata żywych. Czy trudna relacja z ojcem pomoże mu w tym, czy przeszkodzi? Sięgnij po tę niezwykle magiczną i pełną mistycyzmu powieść, aby poznać odpowiedź na to pytanie. Przy okazji być może uda Ci się odkryć sens życia…

Okres bożonarodzeniowy to czas magiczny. To wtedy zdarzają się małe i duże cuda, rzeczy skomplikowane stają się proste, odkrywamy sens i istotę życia. W czasie świąt nie chcemy czytać trudnych, dramatycznych historii. To czas, kiedy chcemy mieć nadzieję na to, że wszystko będzie dobrze. Nic lepiej nie wprowadzi cię w ten stan niż poniższe książki!

Olga Kora Sipowicz „Miłość zaczyna się od miłości”

Chyba każdy choć raz zastanawiał się nad tym, jak wygląda praca artysty nad piosenką. Jak powstaje tekst – czy to natchnienie, które spada niczym grom z jasnego nieba, czy regularna, długa praca, przyglądanie się każdemu słowu. Zeszyty Kory, czyli Olgi Sipowicz, odkrywają przed nami odrobinę tę tajemnicę. Kora prowadziła notatki w swoich zeszytach. Zapisywała w nich swoje pomysły na teksty, luźne myśli, ale także głębokie przemyślenia. Dzięki nim możemy prześledzić to, jak powstawały i dojrzewały w niej piosenki, które później śpiewała cała Polska. Jednak to nie jest śpiewnik. To bardzo intymna książka. Poznajemy bowiem duchowy świat artystki. Widzimy nie tylko słowa, ale również jej emocje, uczucia i wstrząsające wydarzenia z życia. Jak pisze Kamil Sipowicz, są one „czarowną pamiątką jej wewnętrznego świata”.

Dla kogo: obowiązkowa pozycja dla fanów Kory! Spodoba się też ludziom wrażliwym, artystycznym duszom, lub po prostu miłośnikom poezji.

 

Wymienione książki kupisz w Inmedio, Relay, Discover Poland, The Warsaw Store i Virgin. Polecamy!

Katarzyna Michalak „Uśmiech losu”. Znak. Kraków 2019
Eric-Emmanuel Schmitt „Felix i niewidzialne źródło”. Znak. Kraków 2019
Olga Kora Sipowicz „Miłość zaczyna się od miłości”. Agora. Warszawa 2019

0 0 0 0
Gdzie kupię
Poprzedni artykuł Następny artykuł

Zobacz także

Bestsellery książkowe BESTSELLERY – LUTY 2021
Czytamy ZNAJDŹ SZCZĘŚCIE W NIEPRZEWIDYWALNYM ŚWIECIE
Czytamy KOBIETY PEŁNE TAJEMNIC
Czytamy ŻYCIE TO NIE BAJKA
  • Kontakt
  • O nas
  • Gdzie kupię
  • Regulamin
  • Inspirujemy
  • Czytamy
  • Rozmawiamy
  • Bywamy
Facebook Instagram
Do góry
Ta strona używa plików cookies Więcej informacji